Filologia romańska II stopień UŚ

Temat przeniesiony do archwium.
Witam Wszystkich :)
Piszę, bo chciałabym się doradzić osób, które wiedzą coś na temat filologii romańskiej II stopnia na UŚ. Jestem po romanistyce od podstaw, wcześniej nie uczyłam się francuskiego. Miałam dwuletnią pauzę w studiach i słaby kontakt z językiem. Stąd moje pytanie i obawy, czy podołam...czy poziom na 2 stopniu jest baaardzo wysoki, czy trudno jest się utrzymać na tych studiach? Czy według Was ktoś taki jak ja powinien podjąć się takich studiów, czy lepiej wybrać się na kurs/wyjazd do Francji i dopiero myśleć o studiach?
Z góry dziękuję Wam za odpowiedzi i opinie:)
Jeśli masz taką możliwość, to ja bym ci radził wyjechać. Byle studia z pobytem w kraju frankofońskim dadzą ci więcej niż niejedna romanistyka. A dodatkowo się nauczysz jeszcze może czegoś przydatnego, bo bezrobotnych po filologiach, specjalistów (i pseudo-specjalistów) wyłącznie od języka, na rynku nie brakuje.
poziom nie jest wysoki, dostają sie juz chyba wszyscy z licencjatem i nabory są też we wrześniu.

także jeśli już naprawde bardzo musisz abo potrzebujesz papier tylko z przyczyn formalnych (uzupełnienie wykształcenia w pracy) to idź, bez problemów skończysz i nie namęczysz się specjalnie, chociaż nie będziesz ani trochę mądrzejsza niż jesteś teraz, za to pare razy ci pewnie ręce świsną po kolana w geście załamania nad jakością zajęć i kadry.

generalnie jeśli nie masz możliwości na mobilność jak wyżej (bo z uprzejmości nie wspomnę o tym festynie jakim od lat jest program erasmus), wybierz inne uzupełniające. Romanistyka to żadne studia + jeśli jak piszesz ten język jakąś milością twojego życia nie jest.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa