Filologia romańska UW 2014/2015

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, mam kilka pytań dotyczących filologii romańskiej na UW bez znajomości języka francuskiego.
1) Nie rozumiem planu zajęć, który teraz wisi na stronie wydziału. Rozumiem, że jest dopiero lipiec i wszystko się jeszcze pozmienia do września, ale czym jest grupa C, która ma o wiele mniej zajęć niż gr A i B?
2) Jakie są szanse przepisania przedmiotów typu WF, łacina czy technologie informacyjne jeśli zaliczyło się je już na innej uczelni, w moim przypadku na Uniwersytecie Adama Mickiewicza? Jutro skontaktuję się z dziekanatem, ale wolałabym usłyszeć coś od osób tu studiujących.
3) Jak trudno naprawdę jest? Mam za sobą trzy lata innej filologii więc wiem o co chodzi na tych studiach, ale zastanawiam się jak to jest ucząc się od podstaw języka. Naprawdę od podstaw.
4) Cokolwiek na temat tego jak wyglądają zajęcia, słowo o kadrze? Czy jest sztywno, jak wyglądają zajęcia np. z wymowy? Na co kładziony jest największy nacisk? Rozumiem, że wszystko zależy od wykładowcy, ale czasami niektóre zajęcia są luźniejsze od innych, a niektóre wymagają sporo uwagi(np. dzięki temu, że starsi studenci ostrzegali mnie przed składnią naprawdę przykładałam się do przedmiotu aby zdać go w pierwszym terminie). Co jest postrachem tej filologii?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi:))