Szkoła j. francuskiego w Katowicach

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć wszystkim. Szukam opinii tym kursie:
http://lingua-house.pl/j-francuski-metoda-bezposrednia-speak.html
Czy ktoś był na kursie w tej szkole w Katowicach?
- poszukaj sobie opinii o szkole w internecie (pamiętając, że część z nich będzie fikcyjna)

a w samej szkole możesz zapytać o takie kwestie:

- "6 podręczników plus płyta CD" > kto je przygotował, kto wydał, czy nagrania są wykonane przez native'a. jeśli ci powiedzą, że to autorski podręczniki szkoły i że przygotował je polski lektor, to raczej uciekaj...

- "Nauka francuskiego metodą konwersacyjną SPEAKjest najskuteczniejszą metodą dostępną na rynku!" > taki slogan uznałbym za obrażanie mojej inteligencji i poszedł szukać gdzie indziej

- "Nauka języka francuskiego 4x szybciej!" > to jest nieprawda ze względu na samą konstrukcję zdania. szybciej od czego? od hulajnogi?

- o samej metodzie bezpośredniej nie będę się może rozpisywał, bo to nie do końca moja działka, ale możesz sobie doczytać w innych źródłach. są wątpliwości co do skuteczności tej metody, szczególnie jeśli chcesz dojść do jakiegoś wyższego poziomu i nie robić nic innego poza tymi lekcjami.

- "Będziesz mówił francusku !" > brak dbałości o szczegóły źle wróży

- "przy ciągłym czynnym udziale lektora poprawiającego każdy, nawet najmniejszy błąd
popełniany przez ucznia podczas wypowiedzi." > to jest zły pomysł. abstrahując od tego, że to może zająć pół lekcji..., polski lektor sam robi błędy, więc nie wiem jakim cudem miałby poprawiać cudze "nawet najmniejsze"

- "Na każde z pytań lektora uczeń zawsze odpowiada pełnym zdaniem, w ściśle określony sposób i przy użyciu przewidzianych dla tej partii materiału konstrukcji" > tu znowu wracamy do kwestii metody. Opanowanie języka raczej nie polega na ciągłej wymianie prostych i standardowych zdań.

- „Nauka gramatyki francuskiego w Metodzie Bezpośredniej odbywa się niejako " przy okazji "" > są tacy, którzy ci powiedzą, że tego we francuskim się po prostu nie da zrobić

- Iwona – metodyk szkoły, który ma teoretycznie sprawować nadzór nad procesem twojej nauki francuskiego … jest anglistką

- lektor – Anna czy Joanna? – tylko jeden lektor francuskiego w szkole?, „Wykształcenie:
Uniwersytet Śląski, język francuski program tłumaczeniowy z językiem włoskim” – nie widzę tutaj żadnych podstaw do uczenia...? + zapytaj czy licencjat (jeśli tak, to oczywiście uciekaj) czy magisterka
Cześć :) dziękuję za szybką odpowiedź, w najbliższym tygodniu dowiem się więcej, wybiorę się po prostu do ich oddziału na 1 maja aby porozmawiać. Z tego co wyczytałam na stronie lingua house można skorzystać z lekcji pokazowej i najwyżej na taką się zapiszę aby zobaczyć jak w ogóle przebiega nauka tą metodą :) dam znać jak już się czegoś dowiem :)
bonne chance !
Merci beaucoup! :-) Zadzwoniłam z rana do szkoły i dzisiaj się wybieram to w razie co będę mogła dać znać, mam nadzieję, że trafię na taki kurs jakiego szukam bo bardzo mi na francuskim zależy aby ruszyć z nim dalej do przodu :)))
Cześć. No więc tak, byłam w szkole dopytać o całą litanię rzeczy, które chciałam wiedzieć :) wygląda ok, godziny mi także pasują, zapisałam się teraz przez stronę lingua-house.pl na lekcję próbną bo chcę zobaczyć jak wygląda ta metoda w praktyce, jednak co przeczytac a zobaczyć to często dwie różne rzeczy :-))
Cytat: Arnka
chcę zobaczyć jak wygląda ta metoda w praktyce, jednak co przeczytac a zobaczyć to często dwie różne rzeczy :-))

słusznie!
Cytat: Arnka
Cześć. No więc tak, byłam w szkole dopytać o całą litanię rzeczy, które chciałam wiedzieć :) wygląda ok, godziny mi także pasują, zapisałam się teraz przez stronę lingua-house.pl na lekcję próbną bo chcę zobaczyć jak wygląda ta metoda w praktyce, jednak co przeczytac a zobaczyć to często dwie różne rzeczy :-))

Daj znać, jak było po tej pierwszej próbnej lekcji.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Ici on parle français