historia sztuki w Paryżu

Temat przeniesiony do archwium.
witajcie drodzy forumowicze :) chciałabym w przyszłym roku po swojej maturze rozpocząć studia w Paryżu ( ogólnie swoją przyszłość wiąże z Francją ) na kierunku historia sztuki. Wiem że oczywiście najlepiej by było dostać się do Ecole du Louvre ale wątpię bym się tam dostała ( choć może spróbuje ) ale jeśli bym skończyła h.sz. na jakimś innym uniwerku w Paryżu myślicie że miałabym szanse dostać pracę w jakimś muzeum lub galerii sztuki ? a tak w ogóle co sądzicie o Ecole du Louvre ?
nikt nic nie wiem ? liczę na was :)

Moze i ktos studiuje, ale chyba nie zaglada tu na tyle czesto zebys od razu dostala odpowiedz na swoje pytania.
Jezeli jestes w stanie sie przygotowac do egzaninow wstepnych oraz historia sztuki to twoja pasja, to warto by bylo chociaz sprobowac do Ecole du Louvre. Dowiesz sie, na czym dokladnie taki egzanim polega.
I przede wszystkim poznasz innych zdajacych, moze nawiazesz z kims blizsza znajomosc, a moze oni dadza Ci jakies cenne informacje albo pomysly?
Zdajesz mature w 2013, tak? W takim razie masz jeszcze rok zeby sie przygotowac, to calkiem sporo czasu. Sciagnij sobie te probne z ich strony.
Ja nigdy nie nauczylam sie zdawac francuskich egzanimow. Jak myslalam, ze mi poszlo dobrze i ze test byl latwy, to nie zaliczalam. I na odwrot, jak czulam ze poszlo mi beznadziejnie i nazmyslalam bzdur, to wtedy zaliczalam...
Wazne jest, zeby opanowac sztuke pisania à la française, czyli przecwiczyc rozne rédaction etc.
edytowany przez przyczajony_tygrys: 24 sty 2012
dzięki przyczajony_tygrys . Na pewno spróbuje a jak nie to Paris 1 albo Paris 4 zobaczymy co z tego wyjdzie.

 »

Pomoc językowa