studia w Bordeaux

Temat przeniesiony do archwium.
Interesuję się studiowaniem w Bordeaux, najlepiej czegoś związanego z językami. Widziałam, że jest tam kierunek taki jak francuski dla obcokrajowców oraz lingwistyka. Orientuje się ktoś z Was co trzeba zdawać na maturze by się tam dostać? Czy trzeba mieć certyfikat potwierdzający jakiś poziom z francuskiego czy wystarczy poziom rozszerzony ? I jeszcze jedno, interesowałaby mnie praca jako tłumacz, czy takie kierunki to dobra decyzja? Proszę o pomoc bo mam mętlik w głowie, a tu zaraz trzeba składać deklaracje maturalne :(
Spokojnie:) Udzielę się tutaj, bo też piszę maturę za rok i chciałbym aplikować do Francji. (co prawda raczej nie Bordeaux). Przede wszystkim deklaracje maturalne składa się do końca września, ale jeszcze do lutego(mniej więcej, zależy to chyba od szkoły) można zmieniać wybory. Jeżeli chodzi o przedmioty to nie ma to znaczenia większego chyba , bo największy przesiew jest na pierwszym roku i dopiero wtedy się pokazuje co umie, że tak to ujmę:) Co do studiów to trzeba się samemu przekonać co się lubi, na pewno studia lingwistyczne to najbardziej bezpośrednia droga do zawodu tłumacza(choć nie jedyna). Jeżeli rzeczywiście to najbardziej lubisz i nie masz innego pomysłu na studia to odpowiedź jest jasna, jeżeli masz jakieś inne studia na oku to możesz spróbować iść właśnie na nie, a języki później, np. na II stopniu.
Rekrutacja zaczyna się w styczniu na portalu Admission Post Bac, więc jeszcze trochę czasu jest.
Aha i jeszcze co do certyfikatu to najlepiej mieć DELF B2, choć nie wszędzie wymagają(nie wiem jak w Bordeaux), czasem jest też egzamin wstępny z języka ale to już trzeba na uczelni szukać info.
o dziękuję :) jeszcze muszę się poważnie zastanowić nad kierunkiem, bo co nie wybiorę to ktoś mi odradza.
a Ty na jaki kierunek się wybierasz i jakie miasto by Ci odpowiadało?
Nie sugeruj się opiniami innych- to Twoja decyzja. Oczywiście powinno się brać pod uwagę sugestie innych, ale tylko pomocniczo.
Nie chcę tu zaśmiecać forum swoimi planami, jak chcesz popisać trochę to napisz na maila: [email]
Moze mi ktos udzielic jakich kolwiek informacji dotyczacych obywatelstwa francuskiego ? Z gory dziekuje i pozdrawiam :)
Czy jest tutaj ktos z Bordeaux ?
Witam, jesli moge cos poradzic to probojcie zdac mature ne poziomie rozszerzonym: jak juz sie znajdziecie we francji i chcecie tu studiowac to nikt was nie bedzie pytal jaki poziom mialyscie ne maturze... bedziecie po prostu musialy bardzo dobrze rozumiec, mowic i pisac po francusku. Zdanie wydaje sie raczej oschle, ale uwiezcie mi to dobra rada:) Sprawdzcie tez dokladnie, co oferuje dany kierunek studiow: francuski dla obcokrajowcow to czesto specjalizacja FLE, czyli jak nauczac jezyka francuskiego za granica. Lingwistyka to jak przypuszczam, wszelkie kierunki typu LEA - w tym wypadku powinnyscie wziac pod uwage, ze bedziecie mialy zajecie z tlumaczenia, nazywane tutaj version et thème, czyli tlumaczenie z i na jezyk francuski, lopatologicznie do tego podchodzac bedziecie musialy robic tlumaczenia np. z francuskiego na angielski, studenci francuscy maja z tym niemaly problem, a obcokrajowcy jeszcze wiekszy: pracujecie w dwoch jezykach obcych.
rany, bez polskich znakow to nawet bledow ortograficznych nie widac... *probUjcie
Temat przeniesiony do archwium.