Studia w Paryżu

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, właśnie przyleciałem do rodziny w Paryżu. Jestem świeżo upieczonym maturzystą. Swoją przyszłość wiążę z tym krajem i stąd rodzi się kilka pytań odnośnie studiów. Z tego co czytałem i przeglądałem na forach, najbardziej popularną uczelnią jest Sorbona. Nigdy nie miałem styczności z językiem francuskim. Czy ktoś z was orientuje się, czy jest możliwość zapisania się na tą uczelnie, jako obcokrajowiec, który uczy się języka. Ze strzępek informacji od polskiej społeczności na miejscu, dowiedziałem się, że istnieje taki właśnie 2 letni kierunek językowy. Czy ktoś jest to w stanie potwierdzić i wypowiedzieć się trochę, obszerniej. Chodzi mi głównie o koszta takiego kierunku i jak to mniej więcej wygląda w rzeczywistości? Z góry dziękuje za wszystkie informacje.
Witam,
skąd czerpiesz informacje na temat 2letnich studiów jeśli tak to w ogóle można nazwać ? ja jestem w Paryżu od lutego, aktualnie miałam zamiar zacząć studiować na Sorbonie ale mi się nie powiodło więc studia muszę odłożyć na rok następny. Sama szukam czegoś w rodzaju studiów dla obcokrajowców, ale czegoś takiego tu nie ma. Jedynie studia, na których wymagany jest certyfikat z języka na poziomie DELF 2.

pozdrawiam,
Aga

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia