Prawie darmowe kursy francuskiego w Paryzu?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktos uczestniczyl w tych darmowych dla publicznosci ( lub za symboliczne wpisowe) Cours Municipal d\' Adultes?

Czy od maja Polacy beda mogli w Paryzu tez uczestniczyc w darmowych krsach francuskiego pzry uniwersytetach , tak jak dotychczas mogli wszyscy dotychczasowi czlonkowie Unii Europejskiej?
ojej, pierwsze słysze! czy to tylko w Paryzu? skad masz takie info?
w Londynie tez, ale zadne z nich nie sa we wakacje tylko w ciaglu tzw toku szkolnego
w Londynie od wejscia do unii
zob https://www.ang.pl/forumw.php?IDt=5293
i
https://www.ang.pl/forumw.php?IDt=5259
chodziło mi o inne miasta francuskie. Np Lyon. :)))
Nie ma cudow, symboliczne wpisowe to 70 euro rocznie, ale na 40 miejsc jest 700 chetnych, wiec pierwszenstwo maja osoby po studiach i zpapierami pobytowymi we Francji. Informacji szukaj w merostwach paryskich, ale nie licz na cud.
Najtansza szkola jezykowa W Paryzu kosztuje ok 100 euro miesiecznie za jedyne 4 godziny tygodniowo.

Darmowe kursy francuskiego (i nie tylko) sa natomiast w dziale Autoformation w Bibloitece Beaubourg w Paryzu, ale sa to kursy audio - bez nauczycieli.
a o Cours Municipal d\' Adultes Jolka slyszala? Za darmo dla czlonkow unii.
niech jola wymieni jakies nazwy najtanszych szkol, prosze i moze adresy...
dziekuje
Proponuje Wam Marie, laseczke z Paryza, niedroga a efektywna i milutka ! Z zawodu nauczyciel fr. Naprawde ok!
[email]
Ja jestem z niej baaaaaaaaardzo zadowolona
Szukaj kursow w merostwie, sa tanie, ale dluga lista oczekujacych. No i trzeba punktualnie tak jak oni chca wyslac zgloszenie.
Hm... to ja jestem w takim razie wielka szczęściarą...Zjawiłam się w Paryżu tydzien temu, usłyszałam o Cours Municipal d' Adultes, wzięłam druczki z merostwa i poszłam do szkól (ostatni dzień w którym przyjmowali zgłoszenia), bez wczytywania się w zasady zapisów (że trzeba przesłać druk, że oni odpisuja itd...). Faktycznie w pierwszej szkole spojrzeli się dziwnie i wyszłam z niczym. Ale już w kolejnej trafiłam na dyrektora, który się ulitował (słysząc moj kulawy francuski) i powiedział że ma dla mnie wolne miejsce. No i 13 zaczynam kurs:) Wbrew temu co napisała Jolanta warto wierzyć w cuda:)
Ale na następny kurs wyślę już zgłoszenie odpowiednio wcześniej:)
Powodzenia
jeszcze taka sprawa - nie wiem skąd Jolanta wzięła informację, że na kurs przyjmują jedynie 40 osób. Szkół w których organizowane są zajęcia jest 18, w każdej są prowadzone one na czterech poziomach zaawansowania. Licząc że w jednej klasie jest 10 osób i zakładając że jeden poziom - jedna grupa (sądzę jednak że jest ich więcej)to na jedną szkołę przypada 40 miejsc. Razy 18 to całkiem sporo.
Czy o tych kursach można dowiedzieć się gdzieś w internecie?
Kiedy są (były) zapisy? W jakim terminie odbywają się zajęcia?
Niestety, zapisy skończyły się 5 lutego. Jeśli jesteś w Paryżu, idź do merostwa i poproś o książeczkę Cours municipal d'adultes. Tam masz wszytkie informacje - co, jak, gdzie i kiedy. Może uda ci sie zapisać na następny semestr.
http://www.anaem.social.fr/ proponuję tą strone sobie poczytac)))
Mam prosbe o informacje do gupik, lub kogos kto wie, byl na kursie
chce zalatwiac Cours Municipal d’Adultes we wrzesniu. mam tylko pytanie czy da sie to zrobic "w pierwszej fazie" nie osobiscie. czy o pobranie formularza moge kogos poprosic, czy test jezykowy jest dopiero po przyjeciu aplikacji? pytam bo zapewne orientujesz sie jak mniej wiecej wyglada formularz ktory trzeba odeslac jakie potrzebne sa dokumenty itp.
jakbys mogla mi udzielic tych informacji bo nigdzie nie mogę znalezc wzoru z zeszlego roku.
dzieki z gory za pomoc
jesli chodzi o kursy w merostwie nie sa zle, druki zmieniaja sie co semestr mozna poprosic kogos zeby poszedl do merostwa za nas. Trzeba wypelnic druk, dolaczyc fakture np. edf i wyslac na adres szkoly. podaje linka moze sie przyda
http://www.cours-municipal-d-adultes-cma.cma-paris.org/formation/enseignement-general/non-francophone-francais
a jesli ktos mieszka u rodziny francuskiej to mam dolaczyc ich fakture czy jak to zrobic??na tej stronie jest napisane ze ten kurs jest wlasciwie dla paryzanow, czyli oni maja pierwszenstwo tak?
jesli mieszkasz w innym miescie niz Paryz, to nie mozesz zapisac sie na kurs do merostwa w Paryzu. Natomiast w miescie w ktorym obecnie mieszkasz(tj.ta rodzina u ktorych jestes) popytaj czy nie ma zadnych kursow.Ja mieszkalam np. w Colombes a chodzilam na kurs do Asnieres.
Rodzina musiala mi wystawic ATTESTATION D'HEBERGEMMENT i dac ksero faktury EDF.To wszystko.pozdr
dzieki ewel. rodzinka mieszka w neuilly sur seine, widzialam ze jest tam duzo ciekawych kursow, ale to wystarczy ze ja tam bede na zasadach "oper", czy musze byc declare czy cos?a w asnieres trudno bylo sie dostac?bo to w sumie niedaleko. i czy sa jakies granice wiekowe czy kazdy chodzi jak chce?..z gory dziekuje za odpowiedz
ja nie bylam declare (w szkole ich to wogole nie obchodzi).A do Asnieres nie bylo trudno sie dostac.Trzeba zdac test pisemny i ustny, ktory kwalifikuje do odpowiedniej grupy(bylo ich 4;podstawowa, srednia,sredniozaawansowana, zaawansowana)Jednak musisz wiedziec ze poczatek tego kursu jest we wrzesniu.Najlepiej zapisywac sie w polowie sierpnia.Tak bylo w przypadku L'ASSOFFAC w Asnieres(bylo bo chodzilam tam jakies 3 lata temu:)) )Kursy odbywaly sie 2x w tygodniu po 2 godziny lekcyjne, przed poludniem, ale duzo moglo sie zmienic.Dostawalo sie od nich 'attestation', ktore mozna bylo wykorzystac min na zakup rocznej karty "ImagineR"(student).Niestety jedynym minusem jest to, ze na koniec nie masz zadnych egzaminow, no chyba ze do tej pory cos sie zmienilo.No i placisz 30e na rok.Aha i nie ma zadnych ograniczen wiekowych:)
Temat przeniesiony do archwium.