Jaka ksiazke do gramatyki polecacie?

Temat przeniesiony do archwium.
JAKA ksiazke do gramatyki polecacie?
Czy ktos korzystal z audio magazynu Champs Elysees ?
Do gramatyki polecam Ci \"Gramatyka francuska\" Wyd.PWN (Edycja oryginalna Bescherelle) przekłądu i adaptacji Grazyny Migdalskiej
Pozdrawiam
Agnieszka
Ale gdzie ja kupic? Nigdzie jej nie ma na internecie.
Dobra jest też gramatyka Terecha. Jest dosyć obszerna, ale wyjaśnia np. sporo wątpliwości co do rodzajników.Raczej przeznaczona dla zaawansowanych, ale nie tylko.Gdzie możesz ją znaleźć?Ja sama ją xerowałam, ale wiem że ktoś ją kupił w antykwaricie. Poza ty jest dobra księgarnia francuska w Krakowie i jakaś we Wrocławiu. Możesz też popytać nauczycieli francuskiego np na uczelniach.
A czy jakas gramatyke po francusku polecie? Tzn jakas produkowana we Francji.
Zauwazylam ze wiekszosc gramatyk produkowanych w Polsce jest beznadziejna i nie trafilam na zadna sensowna. Ostatnio kupilam 2 w Polsce i sa NADER kiepsko zorganizowane, ciasno zapisane, ze nie wspomne o skomplikowanym ukladzie ksiazki...
hey, moim zdaniem Terech jest mało przystępny, mało nowoczesny i nudny....no ale w sumie to wybór jest niewielki...bescherelle...po prostu:)
pozdrowienia
Premiers Exercices de Grammaire. Wyd. Hatier/Didier
bardzo fajna ksiazka i niedroga kosztuje ok 18 zł. Tylko ze jest cala po francusku
ale francuskiego warto sie uczyć.
J`adore francais!!!
\"Grammaire progressive du francais\" trzy częsci dla trzech poziomow, po lewej stronie teoria, po prawej praktyka, taki francuski Murphy. Najlepsza jaka znam tyle ze dosyc droga ale warto. No a dla bardzo zaawansowanych \"Le Bon Usage\" Grevisse\'a czyli wszystko co francuski ma do ukrycia (a ma wiele :-) do kupienia gl. w ksiegarniach jezykowych.
\"Grammaire expliquee du francais\" to niedawno wydana(2002) książka autorów S. Poisson- Quinton, R. Mimran i M. Maheo- Le Coadic, wydawnictwa Cle International. Według mnie( i nie tylko:p) jest naprawdę dobra, o ile nie najlepsza spośród książek do gramatyki francuskiej. Kosztuje ok 65 zł, to zależy od księgarni. Są do niej również ćwiczenia. Jest bardzo logiczna, zawiera dużo przykładów, jest krótki wyciąg z Bescherella, konstrukcje czasowników, trochę wyrażeń idiomatycznych. napisana jest dośc prostym językiem. Sama strona graficzna bardzo mi sie podoba. Jest duzy margines na którym wyrzucone sa rózne uwagi, np odwołania do codziennego języka. Książka rzuca sie w oczy, jest pomarańczowa w turkusowe kwadraciki:)
Najlepsza ksiazka do nauki gramatyki francuskiej (zreszta i slownictwa rowniez) jest \"L\'Exercisier\" autorzy: Christiane Descotes-Genon; Marie-Helene Morsel i Claude Richou. Jest to najlepsza ze wszystkich ksiazek, ktore widzialam do jezyka francuskiego (super poziom z gramatyki), dzieki tej ksiazce zdalam egzamin na Sorbone. Jest to ksiazka francuska, niestety jest bardzo droga widzialam ja pol roku temu w Polsce, kosztowala ok 120 zlotych, we Francji kosztuje duzo mniej, ok 14 euro. Jest to ksiazka na poziomie zaawansowanym, polecam, jest jedna z ponad 30, ktore zgromadzilam podczas calego okresu mojej nauki.

Poza tym genialna jest czerwona seria ksiazek Bescherelle (to podstawa wyposazenia do nauki francuskiego) wydawnictwa Hatier.
Najlepszym slownikiem jest czerwony Larousse rea compact plus, ja uzywam francusko-polskiego, jestem zachwycona.

Jezeli tylko masz mozliwosc, to sprobuj sciagnac sobie ksiazki bezposrednio z Francji, bo ceny tych samych ksiazek w Polsce sa pozaorbitalne.
eeeeeee mam oba i Le Petit Rober to o wiele lepszy slownik......
Temat przeniesiony do archwium.