Filologia romańska - AP Kraków

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktos moze mi wyjasnic co znaczy

"egzamin praktyczny sprawdzający dyspozycje
fonetyczne i kompetencje komunikacyjne."
na czym to polega??

w wymaganiach jest ze nie trzeba zdawać matury z francuskiego, czy nie znjac tego jezyka w ogole jest jakikolwiek sens starania sie o przyjecie na studia niestacjonarne?? albo umiejąc ten jezyk w baaaaaaaaaardzo malym zakresie??
Witaj :)

Ja studiowałam franuski zaocznie w zeszłym roku. Mój poziom - ciężko określić bo uczyłam się tylko w liceum 2h/tyg. :) ale i tak się dostałam. Niestety studia zaoczne są trudne gdyż musisz sama uczyć się DUŻoooo. Ja nie zaliczyłam ostecznego egzaminu z PNJF ale WCALE nie żałuje :) bo teraz jestem na dziennych i jest CUDOWNIE !!
Na zaocznych miałam ok 65% osób, które siedziały we Francji kilka lat a ja biedna przy nich nie miałam szans :(
Osobista rada - odradzam bo bardzo ciężko nauczyć się języka praktycznie samemu.

Pozdrawiam,
:) a jakie są warunki przeniesienia?? musisz zdawać ponownie maturę? i czy zaczynasz studia od 1 roku znowu??:)
Witam!

Niestety musiałam przechodzić całą procedurę od nowa :(
tzn>>
-poprawiałam maturę z ang. (z tego względu, że ucze sie go juz troszkę długo - ale nie mialam lepszego wyniku)
-składałam dokumenty jeszcze raz (fran.80% pods. a ang.90%pods. i 61%rozsz.)
-pisałam test predyspozycji (on mnie ocalił, gdyż dobrze go zdałam)

i dostałam się.
Nie mogłam zacząć od 2 roku, gdyż nie zaliczyłam egzaminu na zaocznych a musiałam złożyć orginały w dziekanacie po tym jak mnie przyjeli na 1 rok dziennych (czyli wybrać je ze studiów zaocznych).

Trochę było to skąplikowane ale jak sie dowiedzialam, że przyjeli mnie na dzienne (z listy rezerwowych) to już przestałam nawet myśleć o zaocznych !! ;)

Pozdrawiam.
mam jescze pytanko: na AP jest napisane,że istnieje specjalizacja nauczycielska i nienauczycielska- czy to oznacza,ze ta druga jest tłumaczeniowa??? i czy na AP jest się trudniej dostać niż na UJ?? na czym polega ten test kompetencji fonetycznych??:) pozdrowienia:)
Witaj :)

Tak, są dwie specjalizacje : nauczycielska i niemauczycielska. Nienauczycielska - przygotowuje Cie bardziej do pracy w np. firmach francuskich tzn. słownictwo i przedmioty w tym kierunku a nauczycielska jak sama nazwa wskazuje :D
Na Uj jest się trudniej dostać bo tam jest potrzebny język na poziomie rozszerzonym.

Pozdrawiam,
dzięki :) a wiesz jeszcze może, na czym polega ten test kompetencji ??? bo nigdzie tego nie wytłumaczyli na stronce;/ miłego wieczorka:)
właśnie co to za test?
Hej :)

Ciężko to wytłumaczyć, ale wiem że już ktoś o tym wcześniej pisał - możecie to znaleść na forum.
Były to jakieś języki z kosmosu :P i trzeba było np.utworzyć wyrazy, które miały sens oraz kilka przykładów z gramatyki j.polskiego.
Bardzo trudno mi coś więcej napisać, wiem jedno wyuczyć się tego nie da ;)
Pozdrawiam wszystkich :)
Z testu predyspozycji jaki były oceny?
Temat przeniesiony do archwium.