Jak kontynuować naukę by nabyć czynnej znajomości?

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie. Mam następujące pytanie. Przez ostatnie 2 lata uczyłem się francuskiego biernie na studiach podyplomowych. Była to nauka nastawiona na umiejętność rozumienia tekstów pisanych, tłumaczenia ich na polski i (w mniejszym stopniu) rozumienie wypowiedzi. W związku z tym o ile z gramatyki przerobiliśmy całkiem sporo materiału (np. subjonctif present, okresy warunkowe, mowę zależną), o tyle mówienia nie ćwiczyliśmy (niemal) w ogóle.

Studia się skończyły i zastanawiam się jak rozwijać dalej swój francuski, tym razem czynnie. Przypuszczam,że dobrym rozwiązaniem byłby jakiś kurs konwersacyjny, ale nie znam zbyt dobrze oferty szkół. A może ktoś doradzi mi jeszcze inne wyjście?
jakie miasto?
Jestem z Poznania.
Jeżeli specjalizowałeś się w jakiejś dziedzinie, co wnioskuję z twojego wpisu, spróbuj nawiązać przez internet, może na jakimś forum francuskim, kontakt z Francuzami, którzy specjalizują się w tej samej dziedzinie. Może uda Ci się rozmawiać z kimś przez Skypa... Bon courage!
Nie powiedziałbym, że specjalizowałem się w jakiejś dziedzinie (no chyba, że by za taką uznać tłumaczenie dość łatwych tekstów). Ale pomysł ze Skype'em jest dobry. A przy tym wychodzi taniej niż kurs :D Dzięki:)
Przeczytawszy, że kończyłeś studia podyplomowe pomyślałam, że może jesteś np. psychologiem, ekonomistą ... itp i możesz poszukać forum dot. psychologii, ekonomii ...itp. Najlepiej się porozumieć z ludźmi mającymi tą samą pasję nawet mówiącymi innym językiem, stąd moja propozycja. Udanych poszukiwań.
W Poznaniu polecam Kontakt. Rok temu byłam tam na kursie francuskiego. Fajna lektorka Karina, dużo konwersacji, ale grama też była. Jak się zapisywałam to mieli sporo grup raz w tygodniu, a w innych szkołach zawsze proponowali mi 2 razy w tyg. Uczę się u nich również angielskiego, więc opcja 1 raz była dla mnie najlepsza.
Widze, ze spamujesz nie tylko na forum wloskim. Duzo ci placa za chodzenie po forach i reklamowanie szkol?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa