Czy Instytut Francuski to dobry wybór ?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie,

Chciałbym zacząć uczyć się języka francuskiego i mam w związku z tym do Was pytanie : czy Instytut Francuski w Warszawie jest godnym polecenia miejscem ? Czytałem na naszym forum wiele niepochlebnych komentarzy na jego temat, stąd też moja gorąca prośba o podzielenie się swoimi uwagami. A jeśli nie IF, to czy jest w Warszawie szkoła francuskiego, którą spokojnie moglibyście polecić ? Wielkie dzięki i pozdrawiam :)
No właśnie, ja również myślę o zapisaniu się na naukę do Instytutu Francuskiego i chciałabym Was pięknie poprosić o podzielenie się swoimi opiniami na ten temat. Czy można w IF dobrze nauczyć się języka od podstaw do poziomu zaawansowanego ? A jaka jest atmosfera na zajęciach ?
Witam :) Ja sądzę, że tak. W ubiegłym roku miałem ten sam problem, również zapoznałem się z wieloma negatywnymi opiniami (z reguły dość ogólne, no i trochę stare). Ale mimo wszystko zdecydowałem się na IFV i nie załuję. Co więcej zapisałem się wczoraj na kolejny semestr. Co do zajęć - moja grupa liczyła 12 osób ale w rzeczywistości na zajęcia chodziło 5-8 osób. W zasadzie prawie komplet pojawił się na pierwszych i ostatnich (zaliczeniowych) zajęciach. Na zajęciach kładzie się bardzo duży nacisk na mówienie. Do tego osoba ucząca się do IFV ma możliwość bezpłatnego korzystania z biblioteki (mnóstwo książek, muzyki, filmów itd). Ja osobiście jestem bardzo zadowolony :))
Ja również byłam bardzo zadowolona z IFV. Jednak u mnie na zajęciach pojawiali się prawie wszysycy i grupa była bardzo duża (12 osób). Nie za bardzo miałam szansę się wypowiedzieć. Ale nauczyłam się tam wielu słów i gramatyki. Ale tak naprawdę wszystko zależy od lektora.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia