Pole Emploi

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 36
poprzednia |
Zaczynam jako pierwszy :-)

Oto jeden ze sposobów na znalezienie pracy przy winobraniu tzn.
http://www.pole-emploi.fr/accueil/
Oferty zaczynają pojawiać się już w sierpniu, a wysyp następuje we wrześniu i październiku. Zalecam szybką reakcję, czyli zaraz po pojawieniu się ogłoszenia. Te najlepsze znikają po paru dniach. Dla słabiej zorientowanych, te lepsze zawierają zakwaterowanie i wyżywienie na miejscu i trwają przynajmniej dwa tygodnie na jednej winnicy.

Podam jeszcze jedną dobrą wyszukiwarkę ofert:
http://emploi.trovit.fr/
W tej chwili szukam kogoś kto zna komunikatywnie francuski, do wspólnego wyjazdu. Mam osobę z samochodem, znam meandry szukania pracy we Francji, znam bardzo dobrze rejony Francji gdzie praca jest, ale niestety nie znam francuskiego, na tyle, żeby zaklepać sobie pracę telefonicznie. Wyjazd na zbiory owoców już teraz, potem ewentualnie winobranie.
Sposobów szukania ofert jest wiele, stron z ogłoszeniami też, oto parę dalszych:
http://www.paruvendu.fr/
http://www.petites-annonces.fr/
http://www.leboncoin.fr/
http://www.pagesjaunes.fr/
Trzeba znać choć trochę francuski i najlepiej zadzwonić, niż pisać maile. Na rynku jest wiele agencji pośredniczących, które oferują wyjazd na zbiory, ale nie zawsze są uczciwe i z drugiej strony trudno się załapać, bo jest wielu chętnych. Większość miejsc przy zbiorach to stałe ekipy, które, co naturalne, co pewien czas się wykruszają, ale braki uzupełniane są osobami znajomymi lub z bliskiego sąsiedztwa. W zeszłym roku na winobraniu, dostałem się do winnicy, w której nie udało się zebrać pełnej grupy i dzięki temu wypełniłem lukę wraz z paroma jeszcze osobami. Wiem, że wiele osób, wędruje z jednego regionu Francji na przykład z Prowansji na południu, gdzie zbiory zaczynają się wcześniej, do na przykład Szampanii i Alzacji na północy, gdzie zaczynają się nawet dwa lub trzy tygodnie później i w ten sposób pracują nawet pięć tygodni. W sumie są w stanie zarobić na czysto 2000 euro. Najbardziej zaradni wyjeżdżają już w lipcu. Przykładowo: na morele w lipcu, gruszki i jabłka w sierpniu i winobranie we wrześniu i październiku. W zeszłym roku minimalną stawką było 9.43 euro za godzinę, w tym wygląda na to, że 9.53 euro za godzinę. Pierwszy nabór na winobranie już się zaczął, są pierwsze anonse. Najwięcej będzie ich we wrześniu. Pewnie wtedy większość ludzi chcących wyjechać, przebudzi się i zajrzy na to forum. :-)
Jestem zainteresowana pracą we Francji przy zbiorach na sierpień, wrzesień, ale nie wiem w ogóle jak się na to dostać, do kogo się zgłosić i dlatego potrzebuje pomocy. Jestem z okolic Rzeszowa i dobrze by było, gdyby była jakaś osoba zainteresowana tą pracą i orientująca się mniej więcej w tym temacie. Mam zamiar iść od października na studia, dlatego jest mi potrzebna kasa... Proszę o pomoc!
witam, jako tako znam francuski i Francję, ale kompletnie nie wiem jak szukać pracy przy zbiorze winogron i byłabym zainteresowana współpracą z innymi szukającymi
Cytat: klaudia_0101
witam, jako tako znam francuski i Francję, ale kompletnie nie wiem jak szukać pracy przy zbiorze winogron i byłabym zainteresowana współpracą z innymi szukającymi

Zapraszam do kontaktu: [email] Wstępnie już parę osób jest zainteresowanych wyjazdem, głównie z Warszawy i okolic, ale możliwe, że pojawią się też z dalszych miejsc. Najwygodniej jest, gdy organizują się osoby z jednego miejsca np. z Warszawy. W zeszłym roku wyjeżdżających było sporo. Pamiętam grupę z rejonu Lublina, Trójmiasta, był Wrocław, Bydgoszcz, no i oczywiście Warszawa. Gwoli ścisłości, osoby z miast, na miejscu, we Francji, stanowią mniejszość, większość jest z małych miasteczek lub wsi. Dobrze jest utrzymywać kontakt wśród wyjeżdżających, gdyż przepływ informacji może oznaczać dla niektórych szansę na szybkie znalezienie pracy (przetestowane w zeszłym roku). :-)
również mi bardzo zależy na tym żeby pojechać w tym roku na winobranie
Jeszcze parę stron, które mogą się przydać poszukującym pracy przy winobraniu:
http://www.indeed.fr/Emplois-Vendanges
http://www.anefa-emploi.org/ANEFA_FRONT/consultationsaison.aspx
http://www.bienpublic.com/cote-d-or/vins-et-spiritueux
http://paru.free.fr/emplois/o_vend_paru1.html
Moim zdaniem najlepsze ogłoszenia na winobranie znajdują się na Pole Emploi:
http://candidat.pole-emploi.fr/candidat/rechercheoffres/resultats/A_Vendangeur_FRANCE_01___P__________INDIFFERENT______________
Mam nadzieję, że informację jakie tu zamieszczam są pomocne. :-)

Jakby ktoś chciał się zabrać na winobranie z Warszawy to zapraszam osoby znające język francuski ewentualnie mające samochód do kontaktu: [email]
Ktoś wybiera się w tym roku na winobranie ?
Bardzo chetnie wybralabym sie na winobranie w tym roku, czy jest ktos z okolic wroclawia kto ma podobny plan i moze nawet zna jakies sprawdzone miejsce?
hej, ja też chciałabym pojechać w tym roku na winobranie (z Warszawy). Byłam w zeszłym roku, więc jakieś doświadczenie mam. Francuski znam na poziomie bardzo podstawowym i niestety nie mam samochodu.
Witam wszystkich, ja i moja dziewczyna jesteśmy zainteresowani wyjazdem. Jesteśmy z Tarnowa, mamy już kilka miejsc na oku. Można się zgadać i pojechać razem zawsze to raźniej.
Hej, pierwszy raz szukam ofert na winobranie i zastanawia mnie, jak należy szukać pracy z zakwaterowaniem (oczywiście odpłatnym)? Bo 90% francuskich ofert wyraźnie podkreśla "bez zakwaterowania", kolejne 10% NIC o tym nie wspomina.
Witam! Wraz z moją dziewczyną chcemy jechać na winobranie. Oboje jesteśmy z Katowic. Chętnie dołączymy się do jakiejś grupy, zawsze to raźniej ;) Pojechalibyśmy na cały sezon, tj. nawet do października. Niestety francuskiego nie znamy, tylko perfekt angielski i niemiecki... Ona ma prawo jazdy. Oczywiście dołożylibyśmy się do wszelkich kosztów przejazdu :) Gdyby ktoś chciał nas przygarnąć, to podaję mój numer: 889 841 659. Gotowi jesteśmy do wyjazdu od zaraz :)
A do czego miałby ci się niby niemiecki przydać?

http://fr.wikipedia.org/wiki/Langues_dans_l%27Union_europ%C3%A9enne#mediaviewer/Fichier:Knowledge_of_German_EU_map-fr.svg
Kolego, oczywiście zupełnie do niczego. Chciałem jedynie zaznaczyć jakim językiem i w jakim stopniu ewentualnie się posługujemy. Różnie to w życiu bywa ;)
W ogłoszeniach jaki i w formularzach zgłoszeniowych, oferta z zakwaterowaniem jest opisana najczęściej jako "Offre Logée", a z wyżywieniem jako "Nourrie". W ofertach często znajdziecie prośbę o załączenie zdjęcia "carte d'identité", czyli dowodu osobistego oraz podanie "numéro de sécurité sociale" czy numeru ubezpieczenia, w tym ostatnim przypadku, zdecydowana większość po prostu wpisuje nr PESEL. We Francji, w momencie zatrudnienia potrzebny jest jedynie dowód osobisty (ewentualnie paszport).

A winobranie już tuż, tuż, za około dwa, trzy tygodnie początek. :-)
Cytat: jestextra
oferta z zakwaterowaniem jest opisana najczęściej jako "Offre Logée", a z wyżywieniem jako "Nourrie".

co z gramatycznego punktu widzenia jest dosyć zabawne :-)
Czasami pojawia się sformułowanie "Cherche vendangeurs en nourri et logé" :-) Poza tym, gdy pojawi się takie zdanie: "Pas d'hébergement, ni repas, pas de camping sur la propriété" to oznacza to brak możliwości nocowania, brak posiłków, a nawet brak możliwości rozbicia namiotu na terenie nieruchomości. W praktyce widziałem takie obozowiska namiotowo-samochodowe w pobliżu domu patrona, możliwe jednak, że są nielegalne albo wymagają zezwolenia. W jednym znanym mi miejscu grupa taka była przeganiana przez policję. Podczas winobrania, czy też oczekiwania na winobranie, dzikie kempingi są normalne, spotkałem się z nimi, w różnych regionach Francji. Ale, jeżeli pracodawca nie oferuje zakwaterowania u siebie, to zawsze gdzieś w pobliżu jest kemping lub możliwość wynajęcia pokoi. Rzecz jasna oferta z zakwaterowaniem na miejscu jest najbardziej pożądana i najczęściej znika z tablicy ogłoszeń bardzo szybko. :-)
Witam. Również jestem zainteresowana winobraniem we Francji. Jako, że pierwszy raz szukam pracy za granicą chciałam dołączyć do zorganizowanej grupy, jeżeli jest taka możliwość;) Francuskiego uczyłam się kilka lat w szkole, jednak po szkole średniej przestałam. Ale dogadać się dogadam;) Mam 23 lata i jestem z okolic Lublina. Wyjechać mogę w każdej chwilii.
Witam jesteśmy grupką 3 osób z własnym autem jesteśmy zainteresowani pracą od Zaraz na ile się da :) w razie pytań albo propozycji meil [email] tel 5[tel]Pochodzimy z Lublina
edytowany przez silver13: 17 sie 2014
Hej,razem z kumpelą szukamy pracy przy winobraniu. Nie znamy niestety języka francuskiego ,a i z samochodem może byc ciężko (chociaż niewykluczone,że udałoby się załatwic trzecia osobe z nim :) ). Chętnie zabrałybyśmy się w podróż z kimś komu brakuje bagażu do samochodu ,ale równie dobrze możemy dojechac do wyznaczonego miejsca na właśną ręke :)
i tu pojawia się nasz plan awaryjny - jak sądzicie czy jest możliwość znalezienia pracy przy zbiorach na miejscu ? Myślałyśmy aby pojechać autostopem w ciemno,kierować się w rejony gdzie zbiory akurat trwaja i liczyć na łud szczęścia :D
za wszystkie informacje , propozycje bedziemy bardzo wdzieczne! ;) ( [email] )
Oferta pracy przy winogronach we Francji 2014 - poczatek pracy około 4 września [email]
Witam
Mam 21 lat i znajduje się obecnie w saint maxime (prowansja). Przyjechałem tutaj z zamiarem podjęcia pracy przy winobraniu jednak okazuje się że o pracę wcale nie jest łatwo i większość winnic w pobliskich miejscowościach ma już swoich stałych pracowników.Będę ogromnie wdzięczny za namiary na pracę w na terenie prowansji ponieważ w chwili obecnej nie mam już nawet na powrót mogę jedynie łapać stopa. Pracowałem już w winnicy i dobrze mówię po angielsku. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Email: [email]
Jeżeli ktoś wybiera się na winobranie w ciemno i stopem, niech przed wyjazdem zorientuje się, gdzie znajdują się miejsca, do których mógłby się udać. Drugą sprawą jest czas rozpoczęcia zbiorów. W tej chwili zbiory trwają na bardzo nielicznych winnicach południa, dopiero w przyszłym tygodniu zaczną się rozkręcać. Poza tym, miejcie to na uwadze, że spora część zbiorów odbywa się mechanicznie. Po ogłoszeniach możecie się zorientować, gdzie odbywają się ręczne. Jeżeli nie znacie francuskiego, to używajcie translatorów internetowych. Zresztą znając tylko angielski da się znaleźć pracę poprzez ogłoszenia, szanse są mniejsze, ale jak zauważyłem niektórym się powiodło. Zachęcam jednak do szukania osób, którzy język francuski opanowali w sposób komunikatywny, wtedy wszystko odbywa się bezproblemowo.
Co podać gdy pracodawca pyta w mailu o Carte Vitale lub ekwiwalent?
Voilà une question vitale.

Zaświadczenie o ubezpieczeniu zdrowotnym.
Witam wszystkich wraz z dziewczyną mamy zamiar wybrać się do Francji na winobranie. Myslimy o szukaniu ofert na stronie francuskiego urzędu. Posiadamy duży samochód przygotowany na wyjazd VW sharan. Jednak potrafimy tylko język angielski, z francuskim kiepsko, a czytając ogłoszenia przydało by się chociaż znać podstawy. Poszukujemy chętnych osób do wyjazdu. Możemy zabrać 3 osoby chociaż jedna aby znała francuski. Jesteśmy z Zamościa. Jeśli ktoś chętny do wspólnego wyjazdu prosze kontaktować się email [email] lub telefonicznie 5[tel]
Kolego Marku dostałem od Ciebie email który odesłałem ale nie wiem czy doszedł bo na adres gazety. jesli nie odezwij się sms lub coś pozdrawiam
Czesc! Wybiera sie ktos jeszcze w tym roku na winobranie? Orientujecie sie czy jest jeszcze sens tlumaczyc sobie cv a francuski i wysylac do oglaszajacych na pole-emploi czy lepiej zorientowac sie w ktorych regionach sie aktualnie odbywa i jechac w ciemno?
Planuję jechać z koleżanką, znam podstawy francuskiego i w razie czego mam siostre w Paryzu, ktora moze cos przetlumaczyc albo podzwonic :) Jak ktos chcialby dołączyć (najlepiej ktoś doświadczony :D) to zapraszam serdecznie :D [email]
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 36
poprzednia |

 »

Le francais juridique