szuakm kogoś z południa FRANCJI

Temat przeniesiony do archwium.
niedługo ..tzn za kilka dni wyjeżdżam do Francji....dokładniej to na południe od Tuluzy..może ktoś tam jest teraz albo ktoś sie tam wybiera?Jadę z rodzicami a z rodzicami ..sami wiecie..chodzi mi o to żeby czasem móc gdzieś z kimś pogadać,pobawić się na imprezie itp...mam 21 lat
pozdrawiam
a do kiedy będziesz w tuluzie ?
hejka,
Byc moze ze i ja sie wybiore ale do tuluzy do pracy i szkoly,dokladnie w pazdzierniku,jezeli jestes zainteresowana pisz na meila vespertine(at)o2.pl
czesc! ja przebywam wlasnie sobie w Pau; jak masz czas to napisz mail ------> [email]
hejka ja rowniez szukam znajomosci zeby miec z kims gdzies wyjsc i pogadac. Mam 20 lat i mieszkam od dwoch miesiecy w Ramatuelle 4 min samochodem do St Tropez pracuje tu jako fille au pair :-) jesli jest ktos z tych okolic o zaprasam moj mail [email]
WITAM!

SZUKAM OSÓB, KTÓRE STUDIWAŁY BĄDŻ STUDIUJĄ W TOULOUSE NA UNIVERSUTECIE MIRAIL. BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNA ZA KONTAKT:
[email]

Ania
Czesc!

Mieszkam w Perpignan, ale do Tuluzy zagladam od czasu do czasu, zeby sie pobawic :). Na jak dlugo wyjezdzasz do Francji? Jesli masz ochote, to zapraszam na moje gg - 2638814. Zapraszam z reszta wszystkich chetnych do rozmowy, z przyjemnoscia poklikam w ojczystym jezyku ;).
Czy jest na forum ktos z perpi lub okolic?
hej! ja poszukuje kogos z poludnia, bo w wakacje bede w Toulous ? chcialabym sie dowiedziec cos praktycznego glownie o dodatkowej pracy dla studentki bo ajde tam an staz ale chce tez co nie co zarobic aby moc pojezdzic po francji i pozwiedzac...
Cześć wszystkim potrzebuje waszej pomocy. Chodzi o to że chciałabym po maturze ( Luty )wyjechać do francji do jakiejś pracy może być zbieranie owoców tylko chciałabym jakieś konkretne namiary bo boje sie jechać w ciemno gdyż nie bardzo znam język i właśnie dlatego chce tam jechać. jężeli ktoś jest z francji i ma oferte pracy która nie wymaga znajomości języka to byłabym wdzięczna. Pozdrowienia dla wszystkich polaków za granicą pa :)
zapraszam na moje [gg]
I bardzo dobrze, ze nie chcesz jechac w ciemno, bo w taki sposob pracy nie znajdziesz. Aby pracowac legalnie we Francji, najpierw musisz znalezc pracodawce, ktory wyrazi chec zatrudnienia Cie. Musi on tez udowodnic, ze nie ma na Twoje ewentualne miejsce pracy chcetnego Francuza, potem uiscic oplate manipulacyjna i wyslac umowe o prace do biura Omi (Office des Migration Internationales) w Warszawie. Omi skieruje Cie na badania lekarskie, z ktorych wynikami zglaszasz sie do jednego z lekarzy pracy wskazanych przez Omi i jesli wszystko poszlo ok, tuz przed wyjazdem podpisujesz umowe o prace wlasnie w biurze Omi w Warszawie. Z praca (legalna) przy zbiorach jest ciezko, poniewaz oplata, jaka musi uiscic pracodawca nie przeklada sie na zarobki pojedynczego zbieracza winogron. Co innego, jesli zatrudnia cala grupe Polakow (tak tez jezdzilismy ze znajomymi na jablka). Na czarno przy zbiorach zatrudniaja b. niechetnie (chociaz mozna miec szczescie), poniewaz groza za to ogromne kary pieniezne, a kontrole sie zdarzaja. Latwiej znalezc prace na czarno np. w knajpie, albo przy sprzataniu, ale trzeba sie troche nachodzic, no i znac jezyk w stopniu komunikatywnym... Bez posrednictwa OMI moga podejmowac prace osoby, ktore studiuja we Francji, wiec pomysl o tym, moze nie za rok, ani dwa, skoro narazie nie znasz jezyka, ale moze warto nad tym popracowac. Dobrym wyjsciem jest tez wyjazd do pracy w charakterze au pair, ale i tu trzeba znac jezyk. Odradzam pomysl uczenia sie jezyka od podstaw "tam" nie majac punktu zaczepienia we Francji. Polecam Ci tez wakacyjny wolontariat we Francji, to swietna okazja do podszlifowania umiejetnosci jezykowych nawet dla niezaawansowanych :). Nie chcialam, zeby to wszystko zabrzmialo pesymistycznie, ale chcialam Ci zaoszczedzic rozczarowan, ktore swego czasu byly i moim udzialem ;).
czesc ja jestemteraz w Toulouse z dwoma kolegami, jeden mieszka tu na stale jest polakiem , ja tez jestem polakiem ale jestem tylko w delegacji czesto tu bywam w ostatnich 7 latach spedzilem tu w sumie 26 miesiecy pracujemy w Airbusie i czesto chodzimy po knajpkach i dyskotekach.Czesto tez robimy wypady do Andorry lub Hiszpani nad morze lub Atlantyk .Chetnie bysmy kogos poznali na wspolne imprezki lub poprostu po polsku porozmawiac bylo by milo
no prosze, ja bede w Toulous od lipca, chetnie nawiaze jakies znajomosci przed tym wyjazdem,
pozdrawiam
to moj adres [email] :D
witam, mieszkam i pracuje pod montpellier i z checia porozmawiam w jezyku przodkow:) Tomek [gg]
czesc !!!
fajnie wam wszystkim ze jestescie w Toulouse, ale mam pytanie czy ktos mieszka blizej lazurowego wybrzeza ?, dokladniej mowiac mieszkam w cannes i chetnie nawiazalabym znajomosc z osobami z tego regionu :)))
czesc ja mieszkam w narbonne i szukam jakis rodakow mieszkajacych w okolicy to moj adres [email]
tomek a masz adres email bo ja mieszkam w narbonne to nie tak daleko i chetnie bym porozmawiala ale nie mam gg to moj mail [email]
hejka a mieszka ktos w okolicach Saint Tropez?? chetnie nawiaze znajomosc! moj mail: [email]
Szukam osob ktore beda w lipcu/sierpniu w Pau badz Oloron albo jakies innej bliskiej okolicy. wyjezdzam jako au pair i chcialabym nawiazac znajomosci aby moc pozniej razem spedzac wolny czas ;)
hej ja bede w st raphale kolo Nicei:) wszedzie zostawiam swoj slad!!:) [email]
Witam.Mieszkam w St Gaudens, czy jest ktos z okolic?? Raz w tygodniu jestem w Tuluzie,moze tu jakies przyjazne polskie dusze??
w Montpellier bede niestety dopiero od lipca

mam nadzieje,że sa tam fajni ludzie

Kasia 18 l
hej lusia kiefdy masz czas moze spotkamy sie w przyszlym tyg?kiedy ci pasuje,odp na maila
hej jestem kolo montpellier moze sie spotkamy?moj adres [email]
Ja zawsze chetnie:). Odezwe sie na maila. Pozdrawiam, Tomek
kuku;mieszkam troszke daleko ale gdybysvie byli przejazdem w pau dajcie [email] pozdr
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Nauka języka