Darmowy francuski dla studentów

Temat przeniesiony do archwium.
Slyszalem, ze zagraniczni studenci przebywajacy we Francji (ale tam nie studiujacy) moga uczeszczac na bezplatne kursy francuskiego we Francji. Czy jest to prawda?
jak najbardziej prawda, ale to zalezy od uczelni na ktorej studiujesz...
musisz sie dowiedziec na uczelni czy oni takie kursy proponuja dla obcokrajowcow,
pozdrawiam
marlena
Dzieki za info, ale czy kursy te sa rowniez dla studentow nie studiujacych na francuskim uniwersytecie a jedynie przebywajacych we Francji?
czesc , ja sama uczestniczyłam w kursie eksperymentalnym , bezpłatnym dla obcokrajowców , kurs odbywał sie na Sorbonie i prowadzony był przez tamtejszych studentów j, francuskiego, nie wiem jak jest na ta chwile ale popytac mozna, jest duzo takich kursów i tanszych szkół, od tych które sa oferowane au pairkom, za niewiedze sie placi, prawda??
No właśnie - ponawiam pytanie "Stedenta z Polski" - czy te kursy są bezpłatne także dla osób, które przyjechały do Francji, ale nie studiują na uniwersytecie???rnrnBardzo Was proszę - odpiszcie:)
a czy moze si ekotos orientuje czy wAmiens w czasie wakacji bedzi emozna na taki kurs uczeszczac?
Hejka wszystkim!

Ja również mam pytanko: czy są kursy bezpłatne także dla osób, które przyjechały do Francji, ale nie studiują?

Bardzo proszę o informacje:) :)

Pozdrawiam:)
to pewnie zalezy od miasta

jesli chodzi o strasbourg, to na takie kursy na uniwerku musisz byc jego studentem

jest kilka associations ktore proponuja kursy jez franc za kilka symbolicznych euro na rok, ale kursy te koncza sie pod koniec czerwca (nie wiem czy wszystkie, ale w jednej takeij organizacji staz miala kolezanka i oni na wakacje robia przerwe w zajeciach
te kursy sa glownie przeznaczone dla rodzin emigrantow, ale kazdy moze na nie pojsc, z tym ze jesli chodzi o jakosc takich zajec, to naprawde nie polecam
ludzie pojawiaja sie tam nieregularnie, niektore panie Arabki maja problemy z pisaniem i czytaniem, wiec ja bym sie tam chyba wynudzila (jak zreszta moja kolezanka au pair, ktora chodzila na takie zajecia i zrezygnowala po niedlugim czasie...
Hej marl!

Dzięki za te informacje! Czyli nie polecasz takich zajęć... :/

Ja szukam czegoś w miare taniego w Paryżu! Za "symboliczne euro"... Może wiesz coś..!

Dzieki za informacje:)

Pozdrawiam!
jestem od miesiaca w Nantes, musze sie nauczyc francuskiego i kompletnie nie wiem, gdzie powinnam sie udac, aby znalezc jakis kurs, jakie instytucje udzielaja informacji o nauce jezyka dla obcokrajowcow? pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Życie, praca, nauka