Kto byl kiedys we Francji ??

Temat przeniesiony do archwium.
Byl ktos kiedys we Francji ?? Ja bylem kilka lat temu. Tam jest po prostu cudownie. Dokladnie bylem w Lyonie :D Francuzi sa super i nie wiem dlaczego, ale mi w ogole nie przeszkadza to, ze we Francji jest masa cudzoziemcow. Czytalem w internecie zartobliwe docinki pod tym wzgledem np. liczba zgonow we Francji: Jean, Jacques, Pierre. Przyszli na świat: Mohammed, Ahmed...
Ja byłam w wakacje w Grenoble to jest ten region tam jest super to fakt a Francuzi jak Francuzi są i tacy i tacy jak wszędzie nie można generalizować. A w tym roku własnie chciałabym jechać do Lyonu.
Mnie tez udało sie byc we Francji w wakacje - opiekowałam się tam dwoma maluchami :). Zwiedziłam Paryz, byłam w Bretanii (La Baule) i w małej wiosce koło Gien. Pokochałam Francję, i teraz co jakiś czas tęsknie do niej... jasne, że nie wszystko jest tam idealne, ale mnie urzekło
Witajcie :)
Studiowaliście może we Francji? Albo byliście w ramach wymiany? Gdzie nejlepiej studiowac? Ja zamierzam studiować tam III rok socjologii w ramch wymiany, tylko warunkiem jest znalezienie szkoły.
Czekam na wszelkie Wasze opinie,
z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam
Magda
Ja byłam we Francji 5 lat temu i mieszkałam sobie tam 2 latka. Najpierw 30 km od Paryża, potem w samym Paryżu. Opiekowalam sie dzieciaczkami ( w sumie w 3 rodzinach).Bardzo mile i z wielkim sentymentem wspominam tamte czasy. Były imprezki, chodzilam na kurs francuskiego, zwiedziłam trochę poludnie Francji. Chodzilam przez rok z Francuzem - zapowiadal sie powazny związek, był nawet ze mną na Boże Narodzenie w Polsce, niestety nie dokońca pasowaliśmy do siebie i trzeba się bylo rozstać (w przyjaźni na szczęście).Takie beztroskie życie sobie jeszcze wiodłam wtedy :), a teraz kiedy już prawie 26 lat na karku mam ,strasznie tęsknię za przeszlością....:( Francuskiego uczyłam się przez 9 lat. Niestety od 1,5 roku przerwe mam i sporo zapomniałam, a podobno swietnie mówiłam kiedyś...Żeby całkiem nie zatracić kontaktu z tym językiem oglądam często TV francuską, ale to nie to samo co uczyć się będąc tam we Francji. Myślę,że wiele osób to potwierdzi. Najbardziej szkoda mi jednak tego,że nie mogę nigdzie wykorzystać znajomości francuskiego, bo wszedzie tylko angielski i angielski......
agulka25 pisałaś, że chodziłaś w Paryżu na kurs francuskiego.. możesz mi powiedzieć gdzie dokładnie i za ile?? Bo ja właśnie szukam! Dzięki za odpowiedź! Pozdrawiam!
To zalezy na jaki jak na jak dlugo i jakim czasem dysponujesz na nauke, bo szkol jest bardzo duzo i sa bardzo rozne wiec daj znac dokladnie co Cie interesuje to moge CI cos podpowiedziec ;-) Pozdrawiam
Hej! Interesuje mnie coś w BARDZO przystępnej cenie:) A w Paryżu będę od połowy czerwca i narazie raczej będę pełnodyspozycyjna! Dzięki za odpowiedź:)
ze szkolami francuskimi jest podobnie jak z polskimi im drozsza tym lepsza co oczywiscie nie jest regola, polecam Institut catholicque ale on jest dosc drogi wiec raczej odpada podobny i troche tanszy jest ten aliance, teraz nie pamietam ale postaram sie dowiedziec bo moi znajomi chodzili do dosc fajnej szkoly i placili naprawde niewiele i byli zadowolenie, ja zaraz napisze emaila do koleznaki i jej sie wystkiego wypytam i dam CI znac. Pozdrawiam
Dzięki 100-krotne! Jak chcesz to mozesz pisać do mnie na maila: [email] lub na [gg] ! Jestes bardzo uczynny! Dziękuję:) :) :)
???
hejka
???
to juz mi nie pomożesz
???
Cześć Mam na imię Karolina.mam 19 lat i dobrze znam francuski.chciałabym znaleźć pracę na czerwiec w Paryżu....
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa