szwajcariia tez jest piekna

Temat przeniesiony do archwium.
a ja bylam w szwajcarii,w czesci francuskiej, opiekowalam sie 8 letnia dziewczynka, matka byla polka, mieszkalysmy we trzy w domku jednorodzinnym,bylo swietnie!!! z tego co wiem szuka teraz jakies dziewczyny, wiec chetne zapraszam do korespondencji:
Gdzie dokładnie byłaś w Szwajcarii?Ja mieszkałam przez rok w Corsier-sur-Vevey i w te wakacje też tam byłam.Ten region jest po prostu piękny!
mieszkalam 20 km od lozanny i 20 od vevey.....widoki przepiekne......gory jezioro... uwielbiam promenade w montreux!!!!
ja mieszkalam 6 tygodni kilka km od lozanny slicznie tam jest polecam
Ja też polecam
hej

na poczatku stycznia jade do szwajacarii do Lozanny

ale nie wiem jak moge sie tam, dostac, szukałam biletów lotniczych, ale ciezko cos znalezc w moim terminie

moze ktos ma jakis sprawdzony dojazd do lozanny na poczatku stycznia
prosze o odpowiedz

pozdrawiam
ja do lozanny jechalam autokarem moze nie za wygodnie ale chyba innej opcji nie ma (choc autokar byl niczego sobie :P)
no ale nie wiem z jakiego miasta jestes wiec nie wiem czy stamtad jada
z krakowa, czyli pewnie powinien byc jakiz dojazd

własnie szukam czegos na eurolines i znalazłam przejazd do lozanny =D jupi
poleca eurolines, odradzam serdecznie delta travel - ci ostatni maja malego busa towarowego przerobionego na osobowy- strasznie trzesie :(

z genewy sa polaczenia tanimi liniami lotniczymi ale do berlina, samolotem lotu mozna leciec z warszawy tylko do zyruchu, wiec autokar jest najlepszy, mimo tych 24 godzin jazdy. pozdrawiam
Ja polecam Orbis,który jezdzi dośc często i i jest raczej wygodnie.Z Krakowa też jedzie,bo ja też czasami wsiadałam w Krakowie.A samolotem naprawde trudno się tam dostac.
a ja polecam samolot do zurichu a stamtad 2,5 h pociagiem do lozanny. zalezy od daty ale w styczniu powinna byc promocja swissu za ok 330 zl w jedna strone
ale pociągi w Szwajcarii są dośc drogie.
pociag z zurychu do lozanny kosztuje ok 70 CHF....w ogole podrozowanie w szwajcarii oplaca sie tylko samochodem....
Cześć,
możecie coś więcej powiedzieć o francuskojęzycznej części Szwajcarii? czy znająć francuski dosć dobrze (poziom b2) spokojnie można się tam porozumiec itp. jak jest z cenami i ludźmi? Mozliwe jest, żebym wyjechała tam na Erasmusa, ale kompletnie nic nie wiem o realiach życia w Szwajcarii :/

z góry dziękuję za odpowiedź :)
nikt nic nie wie?? :(
http://forum.polacy.ch/index.php

tu raczej jest wszystko
merci
hej ja też byłam w części fransuskiej,opiekowałam się 1,5 rocznym chłopcem a jego mama też była Polką;niestety nie dało się z takim maluchem za dużo zobaczyć, dlatego chciałabym pojechać do starszego dziecka.Byłabym wdzięczna za szczegóły...
P.S. Możesz napisać ile zarabiałaś,bo ja 600-700ChF
ja zarabialam 600 CHF i matka dziewczynki tez jest polka, dziecko ma 8 lat i naprawde duzo zwiedzilam, jest to bardzo sympatyczna rodzinka, jak chcesz pogadac to napisz mi mail na adres : [email] , jeszcze szukaja dziewczyny... zapraszam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa