SLUB KOSCIELNY Z FRANCUZEM W POLSCE

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, czy ktoras z was brala moze slub koscielny w Polsce??? Czy wasz narzeczony musial tlumaczyc u tlumacza przysieglego dokumenty typu - akt chrztu, bierzmowanie itp???Czy jest to wymagane?? A i jak rozwiazaliscie kwestie dotyczace nauk przedmalzenskich i wizyty w poradnii rodzinnej???Z tego co mi wiadomo, tutaj nauki przedmalzenskie to nic innego jak organizacja wlasnego slubu, a o poradnii rodzinnej nikt tu nie slyszal...A ... i co z zapowiedziami???Bede wdzieczna, jesli ktos odpisze.Pozdrowionka:)
ja bralam slub cywilny we Francji i koscielny w Polsce.moj maz byl francucem i musial tlumaczyc wszystkie papiery na polski przez tlumacza przysieglego(akt urodzenia.akt chrztu,zaswiadczenie wydana przez jego parafie ze nigdy nie byl zonaty w kosciele we Francji.nigdy nie chodzilam na nauki przed malzenskie.Przyjechalismy w czwartek a w sobote mielismy slub.nawet to nie ja zalatwialam w kosciele tylko moja mama,dostarczylam wszystkie dokumenty przetlumaczone i to bylo koniec.jak mozecie to przetlumaczcie wszystko w Polsce bo we Francji to bardzo drogo kosztuje ( okolo 40 euros od strony)ja bralam slub w 1985 cywilny we Francji i koscielny 1987 roku .moze sie cos zmienilo od tamtej pory.musicie isc do proboszcza i wszystko wam powie.POWODZENIA
Dzieki bleue77 :)Ja tez juz jestem po cywilnym we Francji. Chyba faktycznie musze ustalic szczegoly zwiazane z koscielnym z proboszczem, bo pewnie co parafia to troche inne zwyczaje... Pozdrawiam:)
marinetka, a czy zarejestrowalas juz slub francuski w polsce?
bo ja chcialam sie zapytac czy trzeba to zrobic osobiscie czy moze mi to np mama zalatwic jak je wysle certificat de mariage + tlumaczenie na polski...
?

nie bardzo mi teraz pasuje jechac do polski a zalezy mi na pilnym tego zalatwieniu, gdyz za 2 miesiace konczy mi sie waznosc paszportu , wiec chcialabym juz wyrobic na nowe nazwisko, zeby nie musiec zmieniac pozniej paszportu...
marinetka,ja moj slub zarejestrowalam w konsulacie polskim w paryzu.jezeli chcesz upowaznic twoja mame zeby mogla ciebie reprezentowac w Polsce to musisz napisac list w tym sensie"ja nizej podpisana (twoje nazwisko,data urodzenia,miasto urodzenia) corka (imie i nazwisko twoich rodzicow) upowazniam moja mame(jej nazwisko,data urodzeni) do reprezentowania mnie w sprawach z wiazanych z moim slubem koscielnym w Polsce(w tym sensie)Tego listu nie podpisuj,idz do konsulatu polskiego i tam podpisz ten list przed osoba co potwierdzi ze to ty podpisalas.Ja nie mialam czasu jechac do Paryza dlatego moj list napisalam po francusku,bylam na merostwie i podpisalam przy sekretarce,potem przetlumaczylam ten list na polski przez tlumacza zaprzysieglego.Twoja mama z tym pismem bedzie mogla ciebie reprezentowac wedlug prawa w Polsce

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia