Cours Municipal d’Adultes

Temat przeniesiony do archwium.
Mam prosbe o informacje do gupik, lub kogos kto wie, byl moze juz na tym kursie
chce zalatwiac Cours Municipal d’Adultes we wrzesniu. mam tylko pytanie czy da sie to zrobic "w pierwszej fazie" nie osobiscie. czy o pobranie formularza moge kogos poprosic, czy test jezykowy jest dopiero po przyjeciu aplikacji? pytam bo moze orientujecie sie jak mniej wiecej wyglada formularz ktory trzeba odeslac jakie potrzebne sa dokumenty itp.
jakby ktos mogl mi udzielic tych informacji bo nigdzie nie mogę znalezc wzoru z zeszlego roku.
dzieki z gory za pomoc
Kurs tak naprawdę zaczyna się dopiero w październiku. Co do zgłoszenia to po prostu trzeba pójść do merostwa i poprosić o książkę Cours Municipal d'Adultes na 2[tel](tam masz info o wszystkich organizwanych kursach, nie tylko francuskiego. Maksymalnie mozna uczestniczyć w dwóch) oraz formularz zgłoszeniowy. Panie będą wiedziały o co chodzi. Druczek wypełnić (nic trudnego, podstawowe dane) i wysłać do szkoły do której byś chciał(a) chcodzić (radze wysłać do ilu się tylko da, weź więcej formularzy) I tyle. Potem, jeśli cię przyjmą, przyślą informację co masz dalej robić - to znaczy ile pieniędzy wpłacić (ja ostatnio zapłaciłam 80 euro) i kiedy jest test językowy. Oczywiście na zgłoszeniu podaj swój adres francuski.I tyle. Aż do testu (na początku paździenika) ty osobiście nie musisz niczego załatwiać.
Powodzenia:)
oj dziekuje bardzo.
mam tylko jeszcze jedno pytanie czy zamiast rachunkow tel. potwierdzajacych to ze mieszkam w paryzu (bo zobaczylam ze to niezbedne) wystarczy taki druczek ze ktos udostepnia mi pokoj w mieszkaniu nieodplatnie, lub wynajmuje? kolezanka mowi ze tylko cos takiego moze mi dac.
dziekuje z gory za pomoc
Wiesz, nie orientuje sie ale daj to co masz, mysle ze nie bedzie problemu. Najlepiej spytac sie na merostwie przy odbiorze formularza.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Studia językowe