ile % na Akademie Pedagogiczna

Temat przeniesiony do archwium.
wybieram sie w pryszlym roku na romanistyke i chcialabym wlasnie na akademii pedagogicznej. ile trzeba bylo miec w tym roku % z matury zeby sie dostac? slyszalam ze bylo 10 kandydatow na 1 miejsce :/ ucze sie francuskiego 5 rok i zdalam DELF na poziomie A1
Żeby się dostać na AP trzeba mieć ok 95 a najlepiej 98% żeby myśleć spokojnie:)
Dużo też zależy od oceny z egzaminu wstępnego z logicznego myślenia, w tym roku był język suahili i łotewski, do tego konstrukcje gramatyczne z polskiego, do przejścia:)
te 95 czy 98% to z rozszerzonej czy podstawowej?
Przeczytaj sobie wymagania uczelni, oczywiście, że podstawowy. Z 98% rozszerzonej należy iść na UJ nie na AP.
tak ale o takim wyniku moge tylko pomazyc:P a nie wiesz gdzie jeszcze przyjmuja na podstawowa oprocz PWSZ w Tarnowie i AP? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz i wskazanie uczelni z podstawowa maturka:) Merci d'avance!
na KULu przyjmuja z podstawowa...ale tez trzeba sie postarac bo duzo wieksze szanse maja osoby ktore zdaja rozszerzona:] ale kiniu masz jeszcze czas, wystarczy tylko troche przysiasc a nie od razu skreslac swoje mozliwosci :) i pproponuje, jesli zdajesz podstawowy francuski, to przynajmniej polski zdawaj na poz. rozszerzonym:) nadrobisz troche punkty:) powodzenia zycze i trafnych wyborow:)
Ja bym BARDZOO chetnie zdawala rozszerzony francuski tylko chcialm isc na PWSZ do Tarnowa, bylam tam i mi powiedzieli ze przyjmuja TYLKO z podstawowej, wiec leze...:) POZDRAWIAM
Ja też w przyszłym roku składam papiery na AP, tyle że zdawałam na maturze angielski - teraz piszę jeszcze raz żeby mieć więcej %.. Nie wiecie czy w ogóle zwracają na to uwagę, że niby wybieram się na fil romańską, a ide z angielskim ? :] Mam nadzieję, że nie - i nie będą bardziej preferowani kandydaci z francuskim. Poza tym wg mnie to trochę chore że biorą pod uwagę podstawe :/ Bo niestety osoby z maturą rozszerzoną są na trochę gorszej pozycji - przeliczniki są nienormalne.. Mnie jakimś cudem obliczyli że mam 86 % z podstawy :/ Także mam nadzieję że na AP pójdą osoby tak czy siak z maturą rozszerzoną. Podobno też bardzo wiele zależy od tego testu wewnętrznego spr nasze kompetencje językowe. No nic. Pozostaje mi jedynie mieć nadzieje, że będzie dobrze i że MOŻE się dostanę ;]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia