3kl Liceum we Francji

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie!
Mam kilka pytań i liczę że znajdę kogoś kto byłby w stanie mi na nie odpowiedzieć.
Ja i mój przyjaciel jesteśmy zainteresowani wyjazdem do Fr na 3kl Liceum. Oboje jesteśmy obecnie w 2kl lice, francuskim władamy w miarę płynnie oboje. Nasza szkoła (IILO w Gdynii) kooperuje z pewnym liceum w Calais i wyjechać tam jest nie problemem jednak marzy nam się wyjazd na południe. Wiem że we Francji jest lic dwuletnie i po pierwsze chciałbym się dowiedzieć jak to funkcjonuje w stosunku do nas, tj czy by zacząć od razu drugą klasę u nich czy jest to możliwe. I oczywiście jeśli jest to z czym to się wiąże (zapewne testy, z czego?). Czy pod uwagę brana jest średnia z ocen uzyskanych w PL czy osiągnięcia poza szkolne czy może jeszcze coś innego?
Poza tym czy ukończenie lic we Fr daje mi jakieś pierwszeństwo w drodze na studia dalej w tym kraju?
No i oczywiście jeśli odp na te pytania wypadną pozytywnie to jakie miasta/szkoły polecacie :) Moż któryś z forumowiczów jest w podobnej sytuacji albo też kończy francuskie liceum?
Za wszelkie podpowiedzi będę wielce wdzięczny.
Pozdrawiam,
Maciej
Jesli mozesz to podaj e-maila.
[email]

 »

Życie, praca, nauka