karta pobytu po ślubie z Francuzem

Temat przeniesiony do archwium.
Witam was wszystkich serdecznie i proszę o pomoc...
Miesiąc temu wyszłąm za Francuza i teraz będę starać się o kartę pobytu "membre de famille" tak to się chyba nazywa.
Stąd moja prośba, ponieważ wiem, że będzie ciężko. Podobno coś się zmieniło w tym roku, w marcu, w prefekturze powiedziano mi, że taka karta mi się nie należy jako Polce, a jeżeli chcę pracować to muszę znaleźć pracodawcę itd. Wiem jednak, że wielke z was ją dostało.
Ja próbowałam znaleźć jakieś informacje na ten temat, ale znalazłam tylko zmianę przepisów w staosunku do współmałżonków Polaków, którym karta z prawem do pracy nie jest już wydawana autoamtycznie tak jak było wcześniej tylko należy się o nią osobno starać. Natomiast żadnych zmian w przypadku współmałżonków Francuza nie znalazłam.
Jak to było w waszym przypadku, przede wszystkim proszę o jakieś przepisy prawne z informacją na ten temat. Bo znowu na prefekturze odeślaą mnie z kwitekiem.
z góry wielkie dzięki za wszelkie info
sluchaj, nie wiem jak to jest z tym prawem, ja wyszlam za maz w marcu i jak poszlam wyrabiac nowa karte pobytu, dostarczylam im wszsytkie potrzebne papiery (trzeba 3 faktury na wasze nazwisko jako justificatif de domicile, acte de mariage i inne, to juz na prefekturze ci powiedza)
jak poszlam odebrac karte pobytu, okazalo sie ze dali karte pobytu na 10 lat z prawem do pracy,
glowa do gory
ok,a jakiś formularz wypełniałaś czy nie???
I czy to jest twoja pierwsza karta pobytu czy miałaś już jakąś wcześniej???
aha i jaką dostałaś kartę membre de famille???
oj mialam juz kilka kart pobytu wczesniej, co roku nowa, jako studentka,
dostalam karte memebre de famille
wszystkie informacje uzyskasz na prefekturze!
zwróć sie do swojej , bo każda z nich miesza coś innego..
najlepiej umów się na spotkanie, dowiedz się o dokumenty..
a jak znam zycie ze swojego przykładu i tak jeszcze będzie coś brakowało ;)
powodzenia !!
Jak znam życie to rodzice dzieci w Polsce a nie we Francji. Różnie to w życiu bywa
jesli przedluszasz karte to nie ma problemu,ale jesli starasz sie 1wsy raz to nic z tego,jest tak jak pisalas:/ czyli mamy taki sam problem:( to pracodawca stara sie o karte dla nas,a z tym pracodawca to niestety bardzo ciezko,przekonuje sie o tym na wlasnej skorze,bo nikt nie chce zatrudniac jesli nie mamy papierow,bo im sie nie chce na nas czekac 3miesiace skoro potrzebuja pracownika od zaraz!!przykre ale prawdziwe. pozdrawiam cie kolezanko.
to bylo do zajaczka;) i sorki za bledy,za szybko czasem pisze;)a gdzie teraz mieszkasz?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Studia językowe