zycie we francji

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Mam pytanie do osób które spędziły dłuższy czas we Francji. Chodzi mi mianowicie o koszty utrzymania. Wyłączając opłaty za mieszkanie, jakie są ceny żywności, usług, ceny w knajpach? Czy są to kwoty porównywalne do tych w Polsce? Chodzi mi o standardy poza Paryżem, ja wybieram się do Metz. Z góry bardzo dziękuję za wasze odpowiedzi i pozdrawiam.
Kwoty nie sa porownywalne z naszymi ... Jest duzoooo drozej.
fakt :/ duuuzo drozej!!! na 2osoby wydajemy ok 60euro tygodniowo na jedzenie a i to w najtanszym sklepie i w malym miasteczku...
W Polsce jedzenie jest tak drogie, ze nie sadze, aby koszty zycia we Francji byly wyzsze. W naszym cudownym kraju wszystko jest praktycznie drozsze, od kosmetykow po Internet.
pas d'exageration greantea jedzonko w polsce jest duzo tansze niz tam....no chyba ze porównujemy najtańsze francuskie marketowe z naszymi markowymi jak to wielu polaków ma w zywczaju...ale to żadne porównanie bo francuski szajs nie ma prawa równać sie z naszymi delikatesami...
ale mysle ze tego sie tak nie powinno przeliczac... tyle ile tam sie zarabia tyle proporcjonalnie wydajesz na utrzymanie. myle sie?
Za 50 euro we Francji zrobisz calkiem spore zakupy. Za 50zl w Polsce nic prawie nie kupisz. A to tylko jedzenie.
zależy gdzie kupujesz.
ja bym sie bardziej nie o jedzenie bala tylko o znalezienie taniego mieszkania. nawet nie wiem gdzie szukać.
tanie żarcie znajdzie się w hipermarkecie, mieszkanie/pokój to poważniejszy problem, ale coś zawsze jest
Czesc,

Mi sie zdaje ze to treba porownac do zaropku.
We francji, zaropek sredni jest oko 1100 E na miesiac.

Przyklad : w Francji bezyna (sans plomb 95) kosztuje 1,5 E / L
=> Z 1100 E moge kupic 733 litrow benzyny.

Nie wiem ile kosztuje benzyna w Polsce i jaki jest sredni zarobek ... jak ktos moze mi powiedziec ...

Bye,
Pat
to we Francji można kupić ołowiową 95?
Benzyna w PL chodzi po około 4,7zł, a średnia pensja wynosi 2900 brutto. Ale z reguły zarabia się połowę tego :(, często mniej
no i połowa z tych zarobionych pieniedzy musi isc na czynsz za mieszknie :/. A czy taniej wychodzi samochod czy komunikacja miejska?
"Sans plomb 95" jest "Bez ołowiu 95"
pytałem, czy we Francji można w takim razie kupić ołowiową, skoro piszesz "sans plomb". chyba skoro po polsku piszę to nietrudno mnie zrozumieć?
Nie, w "normalniej" stacji mozna tylko kupic :
Sans plomb 98
Sans plomb 95
Diesel
a czy ktoś jezdzi tam komunikacja miejską i jakie sa tam ceny biletów?
otóż to ojczulku:_) W Polskiej biedronce za 50 zł to można kupić tyle badziewia ze masakra
to co za znaczenie ma "sans plomb" skoro nie ma innej ?:)
a mówię, że nie?
carte orange na zone 1-2 kosztuje 55,10 euros na miesiac, a na tydzien 16,80euros, zobacz sobie www.ratp.info/informer/tarif_abonnements_o.php. jesli bedziesz studiowac to lepiej zrobic carte imagine R, a wtedy na miesac wychodzi ok 31euros.(jupiii:D jutro lece do polski:DDDDD)
w sumie takie same ceny tylko nie zlotowki tylko euro ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie