Liceum we Francji ! pomóżcie

Temat przeniesiony do archwium.
Mam już dość przetrzasania forów internetowych, widziałem kilka a nawet duzo takich tematów ale żaden nie pomógł mi. Otóż jest szansa że moge w tym roku nie zdac z chemii ale tak sobie myślę że wyszłoby mi to na plus gdybym wyjechał do Francji do liceum i zaczął od nowa naukę w liceum. Wiem że nie wróce do Polski tylko będe tam studiowac. Ale... Języka francuskiego ucze się pierwszy rok umiem narazie czas Present i futur proche. Ale do konca roku i w wakacje jeszcze dużo sie naucze. Sam sie przyłoze kupie jakieś repetytoria. Gdyby mój wyjazd był możliwy to jak mam zacząć szukać szkołe gdzie sie zapisac? Widzialem na forach ze "coś" nie pamietam co przydzielają ucznia do specjalnej szkoly. Następna rzecz to gdzie bym mieszkał i w miare tanio. Tzreba by bylo znalesc jakąś dorywczą pracę bo rodzice nie wiem na ile by kasiasto pomogli. I nie wiem czy chcialbym w Paryżu. Tam czułbym sie samotnie pośród tłumów mieszkanców i turystów. Może byc jakies srodziemnomorskie miasteczko niekoniecznie duze. Aby sie odnalesc w spoleczenstwie w szkole. I żeby jak najszybciej i najskuteczniej nauczyc sie jezyka w obcym kraju nie znając go na wylot ! Czy ktoś miał czy ma podobny problem? JAk mam sie za to wszystko zabrać? Pomóżcie proszę
Pozdrawiam wszystkich
sorry ale to jest modus irrealis....
nie da sie pracowac i uczyc we francji w liceum - tam szkola trwa do wieczora, wiem bo sama chodzilam - pomysl jak studenci nie moga znalezc nic dorywczego to co dopiero licealista - tam nie ma jak w polsce ze chodzisz na wagary co drugi dzien bo masz spore problemy, a koszty zycia we Francji jesli masz zrodlo pieniedzy z Polski sa przerazajace chyba ze masz bardzo dzianych rodzicow - pomysl o cenach samego internatu (sa takie przy niektorych szkolach + koszty stolowki i w ogole najprostszych rzeczy) heh... TO JEST ZUPELNIE NIE REALNE
lepiej sie do chemii zabierz i pojedz na studia- wtedy mozesz dostac stypendium
nie mowie tego zlosliwie po prostu mieszkalam tam i wiem ile kosztuje i jak wyglada zycie we francji

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Kultura i obyczaje