Mieszkanie w Paryzu?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Za 2 tygodnie (dokladnie to za 16dni) wybieram sie do Paryza na semestr (od wrzesnia do polowy grudnia) w ramach programu Erasmus (informatyka) no i od jakichs 3-4tygodni, czyli od kiedy wiem ze zostalem przyjety, szukam jakiegos miejsca do mieszkania. Niestety jak na razie bezskutecznie ;/ Dlatego chcialbym sie poradzic, czy ktos ma jakies strony/kontakty itp. gdzie mozna znalezc jakies oferty wynajmu (pokoj lub tanie studio, moj budzet to okolo 400-550euro/mc)? Niestety moja uczelnia nie ma akademika a od ciup.fr nie dostalem odpowiedzi (od miesiaca...) tak samo zaden foyer nie odpisal. W sumie duzo googlalem ale bez skutku.

No i pozostaje kwestia jezyka, watpie zeby moje podstawy francuskiego wystarczyly zeby sie dogadac z kims, kto nie zna angielskiego (w sumie chec nauki jezyka to jeden z glownych powodow wyjazdu).
http://www.crous-paris.fr/
http://www.leboncoin.fr/li?q=&ca=12_s&th=1&c=10&w=1&mrs=&mre=&sqs=&sqe=&ros=&roe=&zz=ex%3A75001


http://www.leboncoin.fr/li?q=&ca=12_s&th=1&c=11&w=1&zz=ex%3A75001

polecam, ja tu znalazlam :)
Wielkie dzieki, sprobuje ;)
A jeszcze tak mi sie przypomnialo. Przy wynajmie w Paryzu chca czesto gwarantow (czy jak to sie tam nazywa), czy rodzice, ktorzy sa juz na emeryturze moga byc? Bo oni wymagaja 3 ostatnich paskow wynagrodzen a na emeryturze czegos takiego sie nie dostanie (chyba). Czy wystarcza wydruki 3 ostatnich przelewow emerytury na konto+ostatnia decyzja o rewaloryzacji emerytury (to pewnie musi byc jakos przeltumaczone, nie?)?
tak, to ze potrzeba gwaranta, to pewne, nie tylko w Paryzu, ale w calej Francji. Nie wiem jak to dokladnie jest z osobami emerytowanymi, ale jesli nie bedziesz wynajmowal przez PRO, czyli agencje, to powinienes sie bez problemu dogadac z wlascicielem, przedstawic mu sytuacje, i powinien sie normalnie zgodzic na takie paski. Jeszcze dwie wazne uwagi, na BONCOIN d razu zawez sobie wyszukiwanie o PRO, tam nawet nie patrz, bo do lokum dojda jeszcze oplaty dla agencji. Poza tym dzwon, dzwon i jesczze raz dzwon, ja najpierw stracilam 2 miesiace na wysylanie maili, ale to nic nie daje, oni nie odpowiadaja, wiec tzreba sie uzbroic w telefon i nabijac impouly na +33 :P
pzdr i powodzenia
N.
impulsy, oczywiscie ^^
gwarant nie zawsze jest potrzebny.. przynajmniej ja z taką koniecznością nigdzie się nie spotkałam
No moze czasem nie wymagaja gwaranta, ale wole jechac do Paryza ze zbyt duza iloscia papierow niz zbyt mala ;)

Wielkie dzieki za wszystkie uwagi, bardzo sie przydaly i mam juz pare rzeczy na oku.
No a jednak jeszcze cos mi sie rzucilo w oczy. Widze, ze o ile wiekszosc mieszkan typu "studio" ma jednak prysznic i wc itd., to malo ktore ma pralke, czy w paryzu jest sporo jakichs pralni na miescie? Bo na necie czytam o tym sprzeczne informacje. A prac przez te 3,5 miesiaca gdzies trzeba ;)
hej, tak najczesciej jest to studio, lub pokoj w wiekszym domu ze wspolna lazienka z innymi mieszkancami. Jesli chodzi o pranie, to mialbys wiele szczescia jelsi znajdziesz studio z pralka! Francuzi czesto piora w pralniach i jest ich calkiem sporo na miescie, musisz sie zaopatrzyc w okolo 3 euro za jedna pralke, to calkiem sporo, no chyba ze chcesz [rac recznie :P
a co do gwaranta, to wg mnie jest potrzebny, no moze nie zawsze, ale za kazdym razem gdy dzwonilam, wlasciciel pytal, czy ma kto sie za mna wstawic. Poza tym nawet jesli jestes francuzem i nie masz CDi i pracuesz np w interim, to nikt ci nigdzie nic nie wynajmie. wieclepiej sie o to postarac i dowiedziec. jak juz kogos znajdziesz to po prostu zapytaj czy wymaga on poswiadczenia gwaranta, zeby ci wynajac.
pzdr
A czy takim gwarantem moze byc ktos z Polski, czy koniecznoscia jest osoba mieszkajaca we Francji?
Z tego co wyczytalem, moze to byc ktokolwiek z UE i wymagaja: kopii ID (obie strony dowodu), innego dokumentu potwierdzajacego zamieszkanie (strelam, ze prawo jazdy starczy) no i 3 ostatnich "payslips" (paski wyplaty, ktore pracodawca powinien wydac).
Aha, to nie jest tak zle. Myslalam, ze musi byc to ktos z Francji :) Dzieki za odpowiedz
Mam do Ciebie pytanie . Sam będę się wybierał na Erasmusa za rok , też chcę jechać do Paris. Jaki jest twój francuski , i wogóle w jakim języku będziesz studiował . Ja chciałbym studiować na ENSAM , ale wolałbym po angielsku .A tak ogólnie z jakiej uczelni jesteś?
Ja jade z technicznej uczelni (AGH i wybieram sie na Ecole Centrale d'Electronique). Daj znac na dymczyk[at]gmail[dot]com to pogadamy.
Wysłałem Ci maila na poczte , czekam więc na odpowiedz i jescze jedno w jakim języku będziesz się uczył?
A dobry adres wpisales, bo jeszcze nic nie doszlo. A studiowac bede po angielsku.
Nie moge do Ciebie dymo wysłać tego maila nie wiem o co chodzi napisz na mój adres [email]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia