PODATEK we Francji

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytnie w sprawie rozliczenia podatkowego. pracuje jako niania we francji od wrzesnia. Mam umowe o prace, kontrakt CDI. Wiem juz nie nie musze sie z tego rozliczac w Polsce, ale nie wiem co z rozliczeniem tutaj. Gdzie co jak i kiedy? DZieki za informacje.
Oj jeśli od września to może być kłopot.
Jak ja zaniosłem rozliczenie za pierwszy rok (do Hotel de impots)- to zażądali żebym im udowodnił że przepracowałem we Francji ponad 6 miesięcy. Musiałem iść jeszcze raz z kwitem, że zacząłem pracę w czerwcu.
a ok. tylko skad ty masz to rozliczenie, tego nie rozumiem, no po w Polsce dostajesz od pracodawcy PIT. a tu, skat brac te dokumenty?
Nic nie bierzesz, druczek deklaracji za 2009 będzie w maju 2010 w lokalnych Hotel de Impots lub w internecie.
Ja pobrałem z internetu w wersji do wypełnienia na komputerze, wypełniłem i zaniosłem.
Przysłali mi potem pismo, żebym udowodnił, że przepracowałem we Francji ponad 6 miesięcy albo rozliczał się w Polsce.
Żadnych innych dokumentów nie chcieli.
Firma w której pracuję przysyła mi co miesiąc "Bulletin de paye" i tam jest rubryka NET FISCAL za dany miesiąc i od początku roku.
NET FISCAL z grudnia (ten sumaryczny) wpisuje się do deklaracji i po kłopocie.
jak pobrałeś ten dokument z internetu? żeby wypełnić tę deklaracje o zwrotu podatku za 2009! dziękuję ci góry! dh.
Nie wiem nic o zwrocie podatku.
Dokument (deklaracja) na zapłacenie podatku za 2009 będzie osiągalna w necie dopiero na początku maja.
Mam pytanko. na moim ostatnim biuletynie są rubryki:
CUMUL BRUT
CUMUL BRUT PLAFONE i
CUMUL NET FISCAL i podana jest kwota. Czy to jest ta kwota, którą należy wpisać jako dochód w polskim PIT-cie (oczywiście po przeliczeniu)???
Kwestia rozliczania się we Francji w moim przypadku nie wchodzi w grę, bo pracowałam tylko 3 miesiące.
A ja tego systemu nie rozumiem.... pracje we franci od wrzesnie2009 i najpierw pracowalam w jednej firmie i przy rozliczeniu w maju2010 ne musialam nic doplacac ani nic nie dostalam bo malo milam chyba wtedyu przepracowanych godzin natomiast od stycznia2010 pracuje juz na pelen etat i zaczynam sie obawiac rozliczenia bo znjoma musiala z mezem doplacic ponad 1200 e bo ponoc im wiecej zarabiasz tym wiecej musisz placic ale przeciez co miesiac place podatki co mam wyszczegulnione na moim Bulletin de paye czy ktos sie moze orientuje ile trzeba doplacic jak sie zarabia 1450 e ?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia