au pair

Temat przeniesiony do archwium.
mam pytanie.. jestescie bardziej zorientowani. wiec chcialabym w przyszlym roku pojechac na wakacje do francji jako au pair, przede wszystkim zeby sie nauczyc jezyka ( ktorego nie umiem, nawet podstaw :D) ale nie bede miala skonczonych 18 lat... (dopiero jesienia :/). wiec czy to jest w ogole mozliwe zeby mnie gdzies wzieli?
No to tak, po pierwsze to przynajmniej podstawy przydaloby sie umiec (dla samej siebie chociazby, bo nie zrozumiesz nawet co od Ciebie chca!!). Ja jak przyjechalam do Francji po 2 latach nauki (jeden rok to bylo olewanie a drugi ciezka praca) mialam pewne trudnosci z jezykiem ale jakos poszlo. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze w rok mozna bardzo duzo sie nauczyc jesli sie naprawde chce;)
Co do wieku to zalezy czy zalatwiasz prace au pair po znajomosci, czy przez agencje. Jesli chodzi o agencje to trzeba miec raczej te 18 lat...(chociaz w dokumentach bylo drobnym druczkiem ze jesli osoba nie ma 18 lat to byl podpis opiekuna ze sie zgadza) i nawet rodziny ktore zalatwiaja w ten sposob raczej chca dziewczyn pelnoletnich. Ale zeby nie zrazac Cie mozesz probowac znalezc prace ¨po kims¨ czyli jak dziewczyny szukaja au pairek na zastepstwo. Ja sama jeszcze nie wiem czy wroce do tej rodzinki za rok (nawiasem to dzisiaj wracam do Polski:D) bo nie wiem jak sie wszystko potoczy, wiec jesli nie to bede kogos szukac, bo oni beda potrzebowac opiekunki.
Dobrze jest tez znac angielski bo jak np kiedy czegos nie rozumialam to mi tlumlaczyli na ang;)
W kazdym razie warto probowac bo praca jako au pair jest naprawde super jak sie na dobra rodzine trafi:) Powodzenia:)
Hej.
Sprobuj zaczac juz teraz poszukiwania rodzinki to bedziesz miala wieksza szanse ja znalezc. Zaloguj sie na stronie www.aupair-world.net i innych podobnych. Ja i Sarna tak wlasnie znalazlysmy nasze rodzinki;) Moja kolezanka ze szkoly tez besie miala skonczone 18 lat jesienia a jest teraz au pair we Francji. Wiec dla chcacego nic trudnego:) A co do jezyka to podstawy trzeba umiec bo bez tego to nawet bulki w sklepie sobie nie kupisz. I angielski jest bardzo przydatny tutaj.
Bon courage;)
z angielskim nie mam problemow (poziom mniej wiecej sredniozaawansowany). czyli pozostaje mi intensywnie uczyc sie francuskiego przez ten rok :P
tak to prawda, ja wlasnie jestem au pair na poludniu nie znam fr, i ciezko jest jestem tu od 3 miesiecy a zostaje na rok, prace znalazlam prze agencje i tylko ten minus ze nie za duzo placa , ja wlasnie skonczylam liceum; ucze sie tutaj fr i powiem ze ciezko jest jak sie nie zna fr, to prawda nawet bulki w sklepie nie kupisz, ehehx d CHYBA ZE HIPERMARKET Xd w kazdym raze praca au pair jest naprawde dobra , mozna sie nauczyc jezyka, i naprawde niezle bawic, pozdrawiam ;°
hey:)
w tym roku kończę 18 lat i chciałabym wyjechac do Francji, dokładnie do Paryża, jako fille au pair. Ogólnie to chciałabym tam wyjechac na stałe, studiowac, pracowac i mieszkac. Ale na początek chciałabym pracowac u rodziny przez rok aby podszkolic swój francuski( zdaje rozszerzenie na maturze). Mam do Was prośbę, czy mogłybyście napisac co trzeba zrobic aby tam pojechac, jak to ogólnie wyglada, i czy Wam sie to podoba:)Z góry dziękuję:*
Aha i jeszcze zapomniałam :) jeżeli opiekowałam się tylko dziecmi z rodziny to mi w czymś przeszkadza?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków

 »

Życie, praca, nauka