Studia we Francji

Temat przeniesiony do archwium.
siema wszystkim. Oto moje pytanie:
Na stronce Admission Post Bac zarejestrowałam się na kilku uczelniach i do 1 kwietnia musze przesłac swoje dossier z dokumentami.
Ta stronie universytetu w Lyonie jest napisane, że w moim dossier musza sie znalezc nastepujace rzeczy:
-le document ci-joint complété et signé
- les photocopies des bulletins trimestriels de première
- la photocopie du bulletin du premier trimestre de terminale
- le relevé de notes obtenues aux épreuves anticipées du baccalauréat (en classe de première).
I stąd moje pytanie. Jezeli dobrze zrozumiałam musze przesłac kopie świadectwa z klasy pierwszej, drugiej i wykaz ocen z trzeciej. To oznacza, że te swiadectwa i ten wykaz ocen musza byc przetlumaczone przez tłumacza przysięgłego? wydaje mi sie to logiczne, ale nie jestem pewna, więc wole zapytac:)
Tam mają odwrotnie nie 1,2 tylko 2,1,maturalna.
Tylko nie wiem, czy 1=maturalna czy nie...
edytowany przez Vv88: 25 mar 2011
Liceum = 3 klasy. Klasy liczą się wstecz począwszy od college, czyli gimnazjum. W gimnazjum mamy więc od najmłodszej klasy: 6e, 5e, 4e, 3e. Na tym się kończy. W liceum jest kolejno, od najmłodszej klasy: 2nd, 1e, terminale. Rok maturalny, klasa "trzecia" = terminale.
"épreuves anticipées du baccalauréat (en classe de première)" = coś jak próbna matura w klasie poprzedzającej maturalną. Reszta dokumentów to zestaw ocen + opinii po każdym trymestrze (rok szkolny dzieli się na 3 częsci, po kazdej dostajesz świadectwo), więc oni chcą wszystkie swiadectwa z naszej "drugiej" klasy, z pierwszego trymestru maturalnej klasy oraz spis ocen z matury próbnej, która powinna być w klasie "drugiej" naszej.
czyli nie jest mi potrzebne świadectwo z 1 liceum, tak??
A co mam zrobic, jesli nie miałam próbnych matur w 2 klasie? Miałam próbne w tym roku, ale nawet nie ze wszystkich przedmiotów.
No to dostarcz wyniki probnej z tego roku. W ogóle oni są nienormalni, żeby tak samo rekrutować obcokrajowców z całego świata i Francuzów;/ jak każdy kraj ma inny system ech...
Ja bym dala te wyniki próbnej, jak dalej się boisz, to zadzwon na uniwerek, to odpowiedzą;) Maila też możesz napisać, chociaż czy odpiszą, czy nie to loteria;p
Zasadniczo prawda też jest taka: żeby zostać przyjętym na uniwerek francuski, trzeba MIEĆ maturę, i tyle. Więc dostarcz im co tam chcą, bez świadectwa z I klasy, możesz do dossier dołączyć list wyjaśniający, że tak to w Polsce wygląda (np. że nie ma bac blanc).
Temat przeniesiony do archwium.