kursy francuskiego za darmo

Temat przeniesiony do archwium.
ludzie uczcie się języka! będzie Wam łatwiej! można znaleźć kursy francuskiego za darmo. ja mieszkałam w Annecy 74 i sama uczęszczałam na taki kurs do Secours Catholique (3 poziomy, od początkującego do sredniozaawansowanego, za darmo, 2 h, 4 dni w tygodniu!). w Annecy jest co najmniej kilka asso, które organizują takie kursy, wykaz dostałam w mairie w service social. gorzej pogodzić taki kurs z pracą, bo np moje kursy byly od 9h30 do 11h30, ale jesli ma się okazję, to naprawdę warto!

P.S. w service social warto tez zapytac o inne "przywileje" z tytulu demandeur d emploi, takie jak np. darmowe bilety na autobusy :-)

P.S.2. aaa i może to niezbyt patriotyczne, a co pojawiało się już we wpisach innych osób, ale tak - bratajcie się z tutejszymi, a nie z rodakami, niestety, jesli ktos poważnie myli o dłuższym pobycie we FR, uczcie się języka, tylko w ten sposób uda Wam się ułożyć pobyt tu, a nie tylko narzekać na administrację, kłopty z formalnosciami czy dyskryminację (tak jest jak najbardziej obecna!)!

P.S. 3. jesli ktos nie wie, gdzie szukać znajomych, polecam zajrzeć do centre medico social (sama uczęszczałam na darmowe zajęcia z expression corporelle, co dało mi, może nie tyle co przyjaciół, ale ciekawie spędzony czas i kontakty z tubylcami :-) nie wstydzić się, że jest się obcokrajowcem, że nie mówi się (jeszcze!) dobrze po francusku, bo można znaleźć ciekawe zajęcia za darmo i nawiązać ciekawe kontakty. dla chcącego nic trudnego :-) wydaje mi się, że tym więcej możliwosci, im wieksze miasto :-) poczatki są trudne, ale po kilku miesiącach można sobie ładnie wszystko ułożyć :-) tylko trzeba wiedzieć, do czego ma się prawo (CMU Complementaire, RSA, APL...)

powodzenia!

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie