Paczki z Polski do Lyon

Temat przeniesiony do archwium.
Paczki z Polski do Lyon
Witam Wszystkich na forum i pozdrawiam.
Chcialem Panstwa zapytac czy do Lyonu dowozi ktos paczki itp z Polski.
Mieszkam obecnie w Belfort i po rozmowach z ludzmi postanowilem sie zajac sie transportem roznych rzeczy z Polski.Czy jest duzo Rodakow w Lyon i czy jest szansa na powodzenie tego przedsiewziecia.Moje uslugi mialy by byc na zasadzie (door to door)czyli od drzwi do drzwi.Prosze o opinie na temat tego pomyslu.Zapomnialem dodac ze nie tylko z Polski paczki lecz rowniez z Francji do Polski na teren calego kraju.Prosze o opinie.Z gory dziekuje.Pozdrawiam.

Kiedy ja tam bylam, ok 2 lata temu, to spotkalam calkiem sporo Polakow mieszkajacych tam okresowo (glownie studenci), albo na stale.
Tak sobie mysle, ze taka firma przewozaca paczki moze sie sprawdzic jezeli chodzi np. o studentow z wymiany. Wiele osob wzieloby wiecej rzeczy, zjesli tylko mieliby jak je zmiescic. A tak, to mozna by wykupic tylko bagaz podreczny, a reszta w paczce.
No i wielkim ulatwieniem jest door to door, bo nie trzeba tego potem ze soba taszczyc szukajac akademika.
Dziekuje za podpowiedz jeszcze troszke poczekam na opinie innych i wtedy zdecyduje co z Lyon mysle ze tak jak w Paryzu jest wielu Polakow wiec zawsze cos ktos by moze chcial przeslac z Polski tam i w druga strone.Pozdrawiam serdecznie.
czym bys to przewozila??
mysle ze paliwo nie zwroci sie dla kilku paczek, a ludzie tez nie zaplaca niewiadomo jakich pieniedzy jak jest poszta priorytetowa
no i ludzie raczej nie wysyłają czesto paczek
odp.kamika
mysle ze na poczatku nie bylo by tych paczek niewiadomo ile ale z czasem jak by sie ludzie dowiedzieli ze moga na mnie liczyc i ze co 2tygodnie jestem regularnie w Lyon to zawsze ktos cos tam komus poda (prezent,upominek,jedzenie,ciuchy itp)wiem jak jest za granica poniewaz sam wiele razy szukalem kogos kto dostarcza paczki bo brakuje czlowiekowi np Polskiej Kielbasy i PIVKA np ja sam prosilem zone zeby mi spakowala choc jedno piwo do paczki.Tylko nie wiem ilu jest rodakow w Lyon i czy warto zawracac sobie glowe tym miastem na pewno bede w Belfort co 2 tygodnie wiec jesli jest duzo Polakow w Lyon to tez bede mogl podskoczyc i porozwozic te paczki.A co do paczek priorytetowych to owszem bedzie ale w dniu mojego przyjazdu do Lyon co 2tygodnie jest to wszystko do dogadania sie z klijentem a mysle ze jak komus zalezy to sie na pewno dogadamy.
no i jeszcze z jakiej czesci polski jestes
bo jak ze slaska to osoby z nad morza moga sobie tak samo poczta paczke przeslac
a paczki nie sa znowu takie drogie
Jestem z lyonu. Polakow tu masa. Na pewno jakcys chetni zawsze sie znajda choc na poczatku licz na to by zdobyc raczej klientow niz na zarobek. Jak bedziesz chcial sie tego podjac daj znac mam dla Ciebie pierwsza oferte moze sie dogadamy od zaraz nawet. Pisz na [email]
Obecnie nie ma firmy ktora dowozi paczki do Lyon.
do piksiel
Odpisze na email jutro rano oki.
do kamiqa
A czy poczta priorytetowa mozesz podac zywnosc (raczej nie a ja bede mogl to dostarczyc)
Jesli chodzi skad jestem to malo istotne zbieram paczki z calej Polski i zawoze w ciagu 4-5dni na adres podany przez nadawce.Chyba nie doczytalas mojego postu do konca Door to Door znaczy ze nie musisz jechac na poczte i zawisc paczki tylko dzwonisz po kuriera i on to wszystko za ciebie robi (nie ruszajac sie z domu)to znaczy OD DRZWI DO DRZWI.Jesli chodzi o ceny paczek na Poczcie Polskiej to moze nie sa takie drogie tylko zapytaj ile ta paczka idzie???Rozmawialem z ludzmi z Paryza bo tez tam pracowlem i o naszej Poczcie nie chca slyszec bo nawet paczka potrafi isc 2tygodnie ,nie wiem czy bys byla zadowolona z takiej uslugi?
Ja chce swiadczyc takie uslugi poniewaz sam wiem jak jest za granica i czasami brakuje czlowiekowi czegos z PL np Kielbasy bo niestety musisz przyznac ze kielbasy sa tu we Francji take sobie a nasze wyroby wedliniarskie sa o niebo lepsze.Pozdrawiam wszystkich.
haha nie musisz uczyc mnie angielskiego bo posługuje sie nim na codzien :)
no ale jakie sa ceny??
bo ja do barcelony dostaje paczke 30 kg w 3 dni za 200 zł
Nie ucze Cie Angielskiego bo sam go nie znam jedynie ten termin znam poniewaz sie go uzywa w transporcie.To nie rozumiem czy wysylasz czy dostajesz te paczki z Barcelony w trzy dni ale nie wazne.Na ten moment niestety nie potrafie Ci odpisac jaka cena za paczke jak bede mial gotowa kalkulacje i wszytsko pozalatwiane w PL to wtedy napisze post i bedzie wszystko strona www,telefony i cennik.Nie sadze ze moje uslugi beda drozsze.A co do terminu wole powiedziec dluzszy niz krotszy bo rozne rzeczy sie na drodze moga wydazyc i na granicy tez moze byc roznie.I nie mam zamiaru kogos oszukiwac ze za 3dni bedzie paczka na 100procent jak moge tego nie jestem pewien.Jesli bedziesz zainteresowana to moge podac Ci moje numery juz teraz bo najwczesniej w Lyon bede koncem Sierpnia.
Czy w Lyon jest jakis Polski Kosciol gdzie ewentualnie moge zostawic jakies swoje namiary bo w Paryzu jest lub ewentalnie jakies inne miejsce gdzie sie spotykaja Polacy.
Z Gory Dziekuje Pozdrawiam

no ja niestety nie skorzystam bo mieszkam w Barcelonie,
wyslylaja mi paczki do barcelony :) tez od drzwi do drzwi- 3 dni- i cena jaka podalam,
jak sie przycisnie to nawet wnosza do mieszkania ;)
To szkoda bo myslalem ze bede mial potencjalna klijentke haha.
Pozdrawiam Serdecznie
A z wniesieniem nie ma problemu bo to jest kompletna usluga(door to door)
Myslalem ze wiecej forumowiczow wyrazi swoje zdanie?
Pozdrawiam Wszystkich.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Studia językowe