na stałę do Paryża

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć jestem Olga .
Uczę się francuskiego i chciałabym się w przyszłości wyprowadzić na stałę do Paryża . Mam pytanie czy trzeba mieć obywatelstwo francji do tego by na stałe mieszkać w Paryżu . Mam 24 lata . Jeszcze planuję zrobić certyfikat B1 albo DELF , tylko nie wiem który się opłaca . Uczę się ostatni rok na Technika Informatyka ze specjalizacją projektowanie stron www .
Planuję się do Paryża wyprowadzić jak skończę któryś certyfikat (?) , i po zdobytym doświadczeniu w Polsce w Łodzi . Pochodzę z Pabianic .


Pomocy :) :) Pomocy :) :) Pomocy :) :)
Jak daleko w przyszłości?
Wszystko zależy ile zajmie zdobycie certyfikatu i zdobycie trochę doświadczenia przez ten czas w polsce w Łodzi .
A byłaś już kiedyś w Paryżu?
To znaczy jeszcze nigdy nie byłam , ale to jest na razie moje marzenie tam mieszkać i pracować przez resztę życia . Po zdobyciu certyfikatu , od razu wyprowadzka na stałe wlaśnie do Paryża .
Francja i Polska = UE, więc żadnego obywatelstwa nie potrzeba. NAWET w Paryżu można mieszkać, nie tylko na prowincji... Fajna sprawa, ale... pomyśl o tym, skąd wziąć dużo kasy:) Na początek, a potem również jak znaleźć stałą pracę - i mieszkanie.
Cytat: sommeil
Francja i Polska = UE, więc żadnego obywatelstwa nie potrzeba. NAWET w Paryżu można mieszkać, nie tylko na prowincji... Fajna sprawa, ale... pomyśl o tym, skąd wziąć dużo kasy:) Na początek, a potem również jak znaleźć stałą pracę - i mieszkanie.

Dobrze słyszeć takie słowa , jestem szczęśliwa :) Pozdrwionka :)
Może pojedź sobie na jakiś kurs językowy do Paryża, żeby się przekonać czy się tam w ogóle odnajdziesz? To miasto jest dosyć specyficzne, na Twoim miejscu najpierw bym pojechał zobaczyć jak się tam żyje. Utrzymanie jest drogie (jak to w stolicach), bardzo trudno znaleźć nawet mini-mieszkanie no i póki co, rośnie bezrobocie... nie wiadomo jak będzie to wszystko wyglądało za parę lat.
Cytat: humpetej
Może pojedź sobie na jakiś kurs językowy do Paryża, żeby się przekonać czy się tam w ogóle odnajdziesz? To miasto jest dosyć specyficzne, na Twoim miejscu najpierw bym pojechał zobaczyć jak się tam żyje. Utrzymanie jest drogie (jak to w stolicach), bardzo trudno znaleźć nawet mini-mieszkanie no i póki co, rośnie bezrobocie... nie wiadomo jak będzie to wszystko wyglądało za parę lat.

Zrobię tak pojadę na kurs do Paryża , już znalazłam taki kurs i na pewno pojadę zoabczyć jak się tam żyje .. Już się nie mogę doczwekać :)
salut jeżdż z firmą do Paryża od 7 lat jako tłumacz 2 razy w miesiącu.Miasto drogie a szczególnie wynajem mieszkań.Nie wynajmuj na przedmieściach w blokowiskach bo jest tam niebezpiecznie,Paryz jako taki jest brudny może oprócz centrum.Radze Ci może pojechac na wakacje jako au pair podszkolisz język pomieszkasz za darmo i troche pozwiedzasz.


Też myślę że gdzieś kupię mieszkanko po kursie francuskiego w Paryżu gdzieś w centrum , albo gdzieś blisko wieży Eiffla , albo pól elizejskich .... Ja skorzystam z kursów zagranicznych z Kolumus (Polska firma oraganizująca kursy w każdym za granicznym kraju na świecie )
edytowany przez Ola_Sylwia: 06 maj 2013
LOOOOL. A czy zdajesz sobie sprawę, ile kosztuje mieszkanko blisko wieży Eiffla (o ile jakieś pojawi się w agencji)??? No chyba, że czegoś nie wiemy o Twoim dziedzictwie;)
Ja chcę mieszkanie z widokiem na jakiś zabytek , czyli wieża Eiffla , Łuk Triumafalny , Luwvr , ale gdzieś w okolicy Pól Elizejskich .
no to szykuj sie na wydatek 8000 do 10 000 euro za metr
Cytat: alex455
no to szykuj sie na wydatek 8000 do 10 000 euro za metr

Proszę tak nie mówić, koleżanka nie lubi realistów :) Skoro o tym marzy, to będzie miała!!
marzyciele versus ekipa mocno stąpających po ziemi :-)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie