Opis regionu uzależnionego od Francji (tłumaczenie

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Guadeloupe

Gwadelupa jest to wyspa należąca do archipelagu Małych Antyli w Ameryce Środkowej. Wchodzi w skład departamentu zamorskiego Francji również noszącą nazwę Gwadelupa. Swoją nazwę zawdzięcza Kolumbowi który w 1493 odkrył ją podczas swojej drugiej podróży do "nowego świata". Kraj położony jest na siedmiu zamieszkałych wyspach: Basse Terre, Grande Terre, Marie Galante, Saintes, Désirade, Saint Barthélemy, Saint Martin. Wyspy pochodzenia wulkanicznego. Gwadelupa jest krajem stosunkowo bogatym. Gospodarka narodowa opiera się przede wszystkim na produkcji rolnej oraz w niewielkim stopniu na turystyce. Do najważniejszych roślin uprawnych zaliczają się: trzcina cukrowa, banany, bataty, kukurydza, ryż, kawa, kakao, ananasy, wanilia, owoce cytrusowe. Dobrze rozwija się rybołówstwo oraz połów skorupiaków i krewetek.

Większe miasta:
Pointe-à-Pitre, Le Gosier, Sainte-Rose, Le Moule, Les Abymes.

Główną atrakcją wyspy jest aktywny wulkan La Soufrière (1467 m.n.p.m), położony w południowej części Basse-Terre, czyli zachodniej części wyspy.
Na wyspie znajdują się różnorodne ośrodki kulturowe i nie tylko, godne odwiedzenia są m.in. Pointe-à-Pitre, Fort Fleur d'Epée, Sainte Anne, Moule, Sainte Marie de Capesterre, Trois Rivieres, Guadeloupe Natural Park, wodospad Corbet, Soufriere, Basse-Terre, Matouba, Iles des Saintes, Bourg.
Można wybrać się do lasów tropikalnych, które stanowią 39% powierzchni wyspy.
Ze względu, że jest to wyspa można też podziwiać piękne wybrzeża, plażę oraz nurkować w pobliżu raf koralowych.

Specjały kuchni
Typową miejscową potrawą – importowaną z Indii – jest „colombo” (ryż, kurczak, curry).
Prosiłabym o przetłumaczenie tego tekstu, jeśli byłby problem ze słowami to można zdania troszkę pozmieniać byle by sens był podobny.

Dziękuję bardzo.
słuchaj, a może łatwiej będzie, jak wpiszesz hasło "Guadeloupe" we francuskiej Wikipedii?...No, chyba że bardzo Ci zależy dokładnie na tych zdaniach, które ułożyłaś/przepisałaś skądś...

Adres francuskiej wikipedii: http://fr.wikipedia.org/wiki/Accueil
Brałam pod uwagę ten pomysł, ale niestety potrzebuje troszkę innych informacji o tym regionie niż są w wikipedii.
Byłabym bardzo wdzięczna jeśli by kto mi to przetłumaczył.
ktoś*
choleraaaaa
już 3 raz pisałam Ci ten tekst, zostało mi ostatnie zdanie i znowu kliknęłam zamiast na zakładkę, to na x obok niej;(

Może jeszcze kiedyś Ci to przetłumaczę, ale dziś muz straciłam serce:(
La Guadeloupe

La Guadeloupe est une île qui appartient à l'archipel des Antilles dans l'Amérique du Sud. La Guadeloupe est à la fois une région d'outre-mer et un département d'outre-mer français. Elle doit son nom à Christoph Colombo qui l'a découverte en 1493 pendant sa deuxième excursion au "Nouveau Monde". Le département de la Guadeloupe regroupe sept îles peuplées: Basse Terre, Grande Terre, Marie Galante, Saintes, Désirade, Saint Barthélemy, Saint Martin. Ces îles sont volcanogènes.
La Guadeloupe est un pays relativement riche. L'économie nationale se fonde surtout sur la production agricole et, en moindre degré, sur le tourisme. Cannamelle, bananes, patates, maïs, riz, café, cacao, ananas, vanille, argumes sont les plus importantes plantes cultivables. Bien développés sont est aussi la pêche des poissons, crustacés et crevettes.


Plus grandes villes:
Większe miasta:
Pointe-à-Pitre, Le Gosier, Sainte-Rose, Le Moule, Les Abymes.

L'attraction principale de l'île est le volcan actif La Soufrière (1467 mètres audessus le niveau de la mer) situé en partie sud de Basse-Terre, c'est-à-dire en partie l'ouest de l'île.
Dans l'île se trouvent beaucopu de centres de la culture très variés. Ceux qui valent visiter sont: Pointe-à-Pitre, Fort Fleur d'Epée, Sainte Anne, Moule, Sainte Marie de Capesterre, Trois Rivieres, Guadeloupe Natural Park, wodospad Corbet, Soufriere, Basse-Terre, Matouba, Iles des Saintes, Bourg.
On peut faire une promenade aux forêts tropicales qui constituent 39% de surface de l'île.
Puisque c'est une île, on peut aussi admirer les côtes splendides (albo littoral), plages, et plonger en proximité des récifs corailles (albo madrépores).

Les specialités de la cuisine:
Le plat typique du pays - importé de l'Inde - c'est "Colombo": (riz, poulet et curry)
Uff, udało się, jednak znalazłam!
Dziękuję Ci pięknie ;) !!!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia