Opis z wycieczki do Paryza! PILNE! Blagam!

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Prosze o pomoc! Przeprowadzilam sie do Anglii 2 miesiace temu i mam francuski, a nigdy wczesniej nie uczylam sie tego jezyka. Nikt nie moze mi pomoc, a pilnie (dzisiaj-jutro) potrzebuje zadanie domowe. Ma byc to krotki tekst na temat wycieczki do Paryza (co robilam, co zwiedzilam itp.). Bardzo prosze o pomoc! Z gory bardzo dziekuje za wszystko.
To napisz po polsku, a my Ci mniej-więcej przetłumaczymy.
Tylko jest pewien problem bo nigdy nie bylam w Paryzu, a nie bylo mnie w szkole jeszcze na tych lekcjach i nie wiem za bardzo co i jak mozna tam zwiedzic.
A co z internetem i przewodnikami?:) Nie trzeba pojechać do Paryża aby znależć w bibliotece publicznej informacje o najważniejszych atrakcjach turystycznych tego miasta i napisać o nich kilka zdań...
Znalazlam w internecie na pewnej angielskiej stronie tekst, ktory przetlumaczylam troche skracajac. Jesli moglby go ktos przetlumaczyc i ewentualnie poprawic bede wdzieczna.
W zeszly weekend razem z rodzicami pociagiem z Londynu pojechalam do Paryza. Pierwsza rzecza po przyjezdzie do hotelu i rozpakowaniu sie bylo zwiedzanie kosciola Sacre-Ceour. Jest on bardzo duzy i piekny, a z jego przednich schodow mozemy zaobserwowac piekna panorame miasta. W ciagu pierwszego dnia odbylismy bardzo dlugi spacer po miescie. Kolejnym punktem naszego zwiedzania bylo pojscie do Pompidou centre. Stamtad udalismy sie do Les Halles, wielkiego centrum handlowego, ktore oferuje wszystko - od restauracji do sklepow, kin a nawet basenu. Dalej podczas spaceru szlismy przez Louvre i Jardin Tuliere. Oczywiscie zobaczylismy Place de la Concorde. Po zrobieniu zdjec udalismy sie przez Pola Elizejskie do Luku Triumfalnego. Mysle, ze widok z Luku Triumfalnego jest wspanialy. Widok tych wszystkich uliczek i miasta zapiera dech w piersiach.
Nastepnego dnia zdecydowalismy sie odwiedzic Versailles palace. Jest naprawde piekny i wywarl na mnie duze wrazenie kiedy widzialam go po raz pierwszy. Bylo tam naprawde bardzo duzo turystow i musielismy czekac prawie godzine zeby wejsc. Wieczorem odwiedzilismy wieze Eiffel. Widok z gory byl niesamowity.
Nasz ostatni dzien zakonczylismy wizyta w Disneyland'zie, zakupami i zwiedzaniem Katedry Notre-Dame.
Poniewaz cala nasza podroz trwala tylko 3 zni zdazylismy zobaczyc tylko najwazniejsze paryskie zabytki. Mimo to jestem zachwycona tym miastem i z chcecia odwiedze go jeszcze nie raz.

Przepraszam jesli cos jest nie tak i nie trzyma sie to skladu, ale pisalam to bardzo szybko bo jest mi to pilnie na jutro potrzebne. Bardzom dziekuje z gory wszystkim co beda chcieli to albo cos w tym stylu przetlumaczyc/napisac. Bede naprawde bardzo, bardzo wdzieczna.
BLAGAM POMOZCIE!!!!
Trochę długie... :P
La semaine dernière je suis allée en France.
J'ai visité des monuments à Paris visite touristique classique (champs lysées,opéra.., Tour Eiffel, Quartier Latin et Panthéon, Quartier Bastille, Montmartre) je n'étais pas pas limiter à ça car il y avait d'autres coins sympa. Une promenade sur la Seine en bateau mouche .
Mon dernier jour j'ai passé à Disneyland .
Je suis très contente de visiter Paris c'est un ville magnifique où je retournerai avec plaisir .
Bardzo dziekuje za pomoc .
Witam. Mam do Was ogromną prośbe. Czy zechciałby ktoś z Was napisać mi kilka zdań w formie opisu, dotyczącego ktoregos regionu francji?Zabytkow,kultury..dopiero zaczynam nauke francuksiego i szczerzeciezko mi sklecic poprawne zdanie...
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie