Bardzo prosze o sprawdzenie

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

D'abord, le matin au petit-déjeuner, je prend un tasse de café au lait, trois tranche de pain et un grand ver de jus de fruit. J'aime aussi manger de céréales parfois. Eusuite, au déjeuner, je préfère mange de pâtes à la sauce tomate avec deux morceaux des viande, J'aime prendre en plus des cridités comme des tomates, de carotte râpée ou de concombres. Je bois, en général, du thé à citron. Eufin, le soir je prendr mon le dîner vers 19h00: puelque tranches de pain, du fromage et de la yaourt.
Poprawie, ale dzis bez dodatkowych wyjasnien, sorry!
D'abord, le matin au petit-déjeuner, je prendUNE tasse de café au lait, trois trancheS de pain et un grand veRRE de jus de fruitS. J'aime aussi manger de céréales parfois. ENsuite, au déjeuner, je préfère mangeR deS pâtes à la sauce tomate avec deux morceaux des viande, J'aime prendre en plus des crUdités comme des tomates, de LA carotte râpée ou deS concombres. Je bois, en général, du thé AU citron. ENfin, le soir je prendS MON dîner vers 19h00: Quelque tranches de pain, du fromage et DU yaourt.

[chcialabym sie mylic, ale - czy nie jest to odpisane od kogos, z recznego pisma? Bo pomylki sa takie typowe dla tekstu skopiowanego z recznej wersji...]
uuups, skleilo sie:
je prends une tasse (...)
we Francji chleb i woda są za darmo. To jest oczywiste , że jesz chleb!
Tam się jada sery, a nie chleb z serem.
bierze sie danie a nie śniadanie. Na sadanie wziąłem wzięlam ( w knajpie) w domu jadłem.
lubię jeść ( a nie brać zammwiać jarzyny)
Jesz mięso (jakie) z makaronem a nie makaron z mięsem.
dlaczego dwa kawałki ? tego mięsa ?
Wołowina ma 52 rodzaje handlowe miąs.
Wieprzopiwna 39, a drobiu są dziesiątki.
Do flaków nie podaje się makaronu, a ozór wołowy z makaronem fujj!!
Jedzenie we Francji to przeżycie gone symfonii, codziennie się to kultywuje.
Oh długo by mówić, Francuz by nic z tego co napisałas nie zrozumiał:(
ver to robal
verre szklaneczka :)
w Polsce jest jeden makaron a u nich jedna drzwi :)
Diner jada się wieczorem i nie da się jeść rano
Chleb i woda sa za darmo ale w restauracji, do domu nikt Panu nie przyniesie chelba za darmo, poza tym to nie takie oczywiste,ze sie jada chleb na sniadanie, gdyz jak juz koleznka napisala czasami jada platki sniadaniowe.I owszem we francji jada sie sery rowniez z chlebem:)itd, itd...
Uwazam Pana odpowiedz za troche wygorowana. Prosze nie zapominac ,ze wiekszosc ludzi proszacych tutaj o pomoc moze i nie byla we Francji,albo i tylko chiwlowo i nie zdarzyli sie "obyc"z kultura francuska jak pan aczkolwiek nie znaczy to,ze moe Pan tutaj "raconter des salades".
miało być:
We Francji jedzenie (posiłek) to przeżycie godne symfonii....

W restauracji podano mi talerz z makaronem i jakimś sosem . Następnie, po skończeniu tegoż, pieczeń w sosie. Kiedy zamówiłem rybę w czarnym maśle, na talerzu pojawiła się tylko ryba!!
Daltego czytając ...makaron w sosie pomidorowym i dwa kawałki mięsa.. wyobrażam sobie jak to wygląda i jak to się je ?! Na przykład z cieleciną w śmietanie ?
Zgubiliśmy kulturę jedzenia, szkoda.

Chleba z serm ... chyba nie , kanapki lorda Sandwich'a tak . My jadamy tartinki z serem (żółtym!!). Następny problem :), kiedy to słyszę w sklepie.... poproszę 20 dag żołtego sera to uszy mi więdną.
Pewnego razu "u pani serowej" mówię jej, ze mam problem. Pyta jaki. Chcieliśmy spróbować wszytkich serów (byłem z kolegą). Pani an to o to macie wielki problem :) Zrobiła na przepiękny talerz serów, było ich z dziesięć :)
Un beau plateau de fromages, c'est toujours une fête !
aa .. i jeszcze jedno, ser się je z chelbem, a nie chleb z serem :)właśnie :)
Mój nauczyciel francuskiego ( ten pierwszy) dużo mówił o zwyczajach. Powtarzał bez przerwy , że kolację to się je po teatrze. W Polsce też tak się kiedyś jadało :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Brak wkładu własnego