kiedy na delf??

Temat przeniesiony do archwium.
Mam takie oto pytanko:po ilu latach nauki można podejść do delfu?? Uczę się niedługo i większości sama(nie mam francuskiego w szkole), w tym roku zdałam maturę ustną z francuskiego(na 6:D)i się zastanawiam kiedy będę gotowa do egzaminu przy w miarę intensywnej nauce oczywiście:)) Gdzie się lepiej przygotuję:na indywidualnych lekcjach czy na typowym kursie do egzaminu?? Pozdrawiam
znowu to samo pytanie! Zalezy ILE godz w TYG masz FRANC i ile sie uczysz sama!DELF jest na poziomie proficiency.
Jeżeli delf jest na poziomie cpe to na jakim poziomie jest dalf???!!!!! super cpe???! Znikam z tego forum. Ludzie nie czepiajcie sie tak!!!!!!!!
delf 1ere degre jest jak proficiency??na pewno?skad wiesz? ja mam 2, ale nie czuje, zeby to byla az tak wielka wiedza;)
A ile się przygotowywałeś/łaś?Lepsze są kursy czy indywidualne lekcje??
Trudno jest zdać delf 1ere i ile się czeka na wyniki? Z góry dzięki:)
opssssssssss przepraszam, myslalm ze pytacie o DALF, juz wyjasniam porownujac do j. angielskiego:

Delf jest nieco latwiejszy od FCE, to dosc prosty egzamin a DALF jest gdzies pomiedzy CAE a CPE, to egzamin na poziomie bieglosci.tutaj sa szczegoly
http://www.ciep.fr/

Nie mozna pytac o dlugosc przygotowania do ZADNEGO egzaminu, bo tutaj sa dodatkowe zmienne:
1.ilosc godz nauki samodzielnej i w szkole
2. osobiste zdolnosci
Ilosc przygotowania zalezy od ILOSCI ZAJEC LEKCYJNYCH I ILOSCI SAMODZIELNEJ PRACY. Wiec dluzej to zajmie uczniowi liceum i studentowi jakiegos innego przedmiotu, jako ze nie zajmuje sie on wylacznie j. francuskim. Takiej osobie zajmie DELF ok 2 lat, ale zalezy jak mowie od ilosci godz jakie poswieca francuskiemu. Jezeli ktos TYLKO si etym zajmuje i ma wiele godz tyg nauki franc.(ok15 godz), to zda ten egzamin po pol roku zaczynajac od zera.
A jeżeli nie miało się francuskiego w szkole, uczy się samemu chodząc raz na ok tydzien na prywatne lekcje,ale ma się duuuuuuuże chęci i czas do nauki w domu to kiedy dojdzie się do poziomu delfu??Daleko do niego np od pozimu jaki jest na pisemnje maturze??
delf (diplome elemantaire de langue francaise) jest banalny, prostszy od FCE. problem polskich uczniów polega na tym, ze zwykle za mało mówią i rozumieją ze słuchu. jesli więc na swoich lekacjach prywatnych dużo mówisz i słuchasz tekstów nagranych- mysle, ze mozesz spróbować. teoretycznie delf jest gdzies na poziomie 1./2. czesci podreczników, np. panoramy
Tzn tak:gramatyki, słownictwa uczę się sama, a na lekcje chodzę po to, by właśnie mówić. Jedyny problem to taki, że nie słucham. Czy to da się nadrobić??
A propos delfa i dalfa podobno nie mozna zdawac dalfa jak sie nie ma delfa(w calosci czyli wszystkich 6 jednostek lub \'akcesa\' i 2 ostatnich) czy to prawda? prosze o potwerdzenie lub zaprzeczenie tym nader powszechnym opiniom.
Niestety masz rację. To idiotyczne. Powinno być tak jak z ang. Chcesz to zdajsze wszystkie egz po kolei a jak nie chcesz to od razu robisz cpe!
no niekoniecznie tzreba wziac Delf. Mozna wziac od razu DALF jesli tylko zrobi sie krotki test wstepny nazywa sie to Test d\'accès direct au DALF.
Ce test de niveau est destiné aux non-titulaires du DELF 2nd degré qui possèdent déjà une bonne maîtrise du français et souhaitent s\'inscrire directement au DALF.

http://www.ciep.fr
czy to się da nadrobic? myslę, ze tylko Ty znasz odpowiedz :)
ja zawsze powtarzam, ze wszystko jest kwestią motywacji.
dobrej motywacji i powodzenia :)
a jak to w koncu jest z ta mema? Jest lekarze, czy nauczycielka francuskiego? Czy to tez 2 memy???
a dwa w jednym to sobie nie mozna byc? przeciez młody lekarz w polsce z czegos zyc musi, zwłaszcza jesli się jeszcze dokształca (w trzecim zawodzie) :)
no tak,ale kiedy ty masz czas na dawanie korepetycji, dyzurowanie doksztalcanie sie??A czy mema sypia kiedykolwiek albo maz ja widuje, czy juz zapomnial jak wyglada???
Zreszta ja uwazam,ze to skandal, aby lekarz po takich ciezkich i dlugich studiach nie zarabial godziwych pieniedzy! To tylko w Polsce jest mozliwe!
hmm.. w sumie sama sie czasem sobie dziwie, skąd mam na to czas. mało tego: skad ja mam na to wszystko chęci?? ;) bo zeby było zabawniej to lubię wszystkie 3 moje \"prace\". moze sedno tkwi w tym, ze kazda z nich jest troche inna i uruchamia inne z moich zasobów?
a poza tym znajduje jesczze czas na naukę angielskiego, pływanie, tenisa, spotkania ze znajomymi i gotowanie obiadków Ukochanemu- niestety, ostatnio tylko w weekendy. na szczęscie mema dzieci nie ma ;)
a swoją drogą: kasę to ja zarabiam nienajgorszą, nawet w swoim zawodzie, chociaz na szkolenia i nowe buty niezawsze starcza. i własnie dlatego oraz z powodu korupcji, nepotyzmu i blokowania specjalizacji wynoszę się stąd, jak tylko pozamykam kwestie specjalizacji i kolejnych kursów doskonalących.
A jak sie zyje Ricie?
no z Rita rozmawialas na GG. Dziekuje ma sie dobrze w Kalifornii,bardzo kocha swoja prace i godziwie ja jej na szczescie oplacaja nawet jak na tutejsze warunki. Rita kuje intensywnie francuski i robi postepy, wiec beda ja tez wysylac i do francuskojezyczncyh krajow, ale radocha!!!! :)
to ale ci radocha, Rita :) (no, paczcie panstwo, ile to kobieta ma twarzy i pseudonimów ;))
dalszych postępów :)
no mam jeden aktualny RitaSkita( albo Rita), bo tego poprzedniego musialam sie pozbyc bo pewien TROLL przyczepil sie na ang.pl
Gramatyke mam na zajeciach, czytam \"le figaro\", albo jakies ksiazeczki. Sluchanie jest OK bo glapie sie w TV5, albo przynajmniej gledzi w tle jak np. skladam pranie:) ALE: najgorsze postepy to robie w mowienu bo mam tylko 2 godz tyg lekcji konwersacji! Ciezko z tym gadaniem!!! Co polecasz mema? Mam zaczac gadac so siebie po francusku...
tak, jak najbardziej: mowic do siebie. to nic, ze nie ma komu poprawiac twoich błędów- pracujesz nad plynnoscią mówienia. ja tez tak robiłam i robię, bo teraz szlifuje angielski ichyba niemiecki.
pozdrawiam
no ja sie roznych jezykow w zyciu uczylam,ale na szczescie nigdy nie musialam gadac do \"lustra\" teraz dopiero pierwszy raz.... hmm....
\"najtrudniejszy pierwszy krok..\" ;)
taka piosenka kiedys była..
miłego dnia, Rita :)
francuskiego uczę się sama korzystając z zasobów internetu. Jeżeli znasz angielski to polecam kilka stron z nagraniami audio, video oraz z ćwiczeniami:
http://french.about.com/library/listening/bl-listeningindex.htm - odnośniki do różnych ćwiczeń
http://www.bbc.co.uk/languages/french/ - super strona, mnóstwo filmików
http://www.learnfrenchinboston.com/book/fullBook/amoiparis.html - dla początkujących
http://www.bonjourdefrance.com/ - strona wyłącznie francuska, warto!
http://ace.explio.com/fr/rfi/ login i hasło: rfi bardzo trudne ćwiczenia jak dla mnie
można też słuchać radia online lub oglądać telewizję kanadyjską(wiadomości): http://radio-canada.ca/television/
mam nadzieję, że te strony pomogą ci osłuchać się z językiem
pozdrawiam
Na razie przejrzałam pierwszy link i jestem zachwycona! Cieszę się, że będę mogła jakoś kontynuować naukę bez nauczyciela. Ze względu na późną godzinę nie przeglądam tych kolejnych, ale coś czuję, że jutro się nie oderwę od monitora - jeśli pozostałe są tak ciekawe jak ten pierwszy.... dzięki
rewelacja!!!!!wielkie dzięki!!!!!!!!!
Zdalas mature na 6 i ty sie zastanawiasz czy mozesz juz isc na delfa?????
sluchaj ja sie ucze dopiero 2 lata z czego pierwszy rok to taq przeleniuchowałam raczej ;) I podchodzilam w marcu do A1 - zdałam teraz w sesji czerwcowej proobowalam A2 zobaczymy jak bedzie ;)
Polecam kurs bo oni maja duza wprawe w przygotowywaniach do egzaminów, a na idywidualnego nauczyciela naprawde trzeba trafic ;) tak zeby byl dobry;) no i te wszyskie szkoły maja jakis tam dostep do tematów z lat poprzednich itd. aaaa i jeszcze jedna rada- nie bierz sie za wszystkie jednostki na raz. Rozłóz je sobie conajmniej na dwie sesje. Lepiej sie przygotujesz. zycze powodzenia !!!
pozdroofqa
neferet
Une petite remarqe: DELF n\'est pas le Diplôme elementaire de langue francaise, comme tu as écrit, mais Diplôme d\'études en langue française. Parce que A6 par exemple n\'est pas tant facile, hein?
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia językowe