Francuski <= za =>Polski

Temat przeniesiony do archwium.
Chce nawiązać kontakt z kimś kto może uczyć mnie francuskiego w zamian za lekcję polskiego, zaczynam praktycznie od zera. Wiesiek
Witam, jeśli ktoś z francuskojęzycznych osób chciałby uczyć się polskiego, oczywiście na wymianę wiedzy, zapraszam serdecznie, [email]
Bonjour, si quelqu'un du peuple français aimerait apprendre le polonais, bien sûr, l'échange de connaissances, je vous invite cordialement, [email]
le peuple français a besoin de cours de polonais, c'est sûr!
Witam, Dla mnie lepiej jest uczuć się francuskiego języka od francuza oryginalnego, aniżeli od rosjanina który mówi po francusku. Proszę mi wierzyć że osobę która wyuczyła się danego języka i mówi biegle, można wyczuć iż ten język nie jest językiem rodowitym danej osoby.Więc wolę uczyć się od oryginała aniżeli od fancowanego obywatela. Pozdrawiem
To jest inna kwestia i nie mówię wcale, że się nie zgadzam. Jeszcze inny temat, czy samo bycie nativem jest wystarczającym argumentem, żeby uczyć języka.
Bardziej mnie zastanawia to sformułowanie, że "jeśli ktoś z narodu francuskiego...".
" ktoś z narodu francuskiego " mam na myśli mieszkańca który od dzieciństwa przyswaja i uczy się języka, wśród kolegów mówi slangem, w szkołach uczy się gramatyki i literackiego języka, np. w mowie potocznej jestem w stanie określić z jakiego regionu polski rozmówca pochodzi. natomiast jeżeli rozmawiam z rosjanem, nie mogę tego określić. dla mnie wszyscy mówią poprawnie i literacko. może żeczywiście użyłem nieodpowiedniego sformułowania, ale wiadomo o co chodzi.
jeszcze drobne sprostowanie, użyłem określenia (francuskojęzycznych osób ) co oznacza mieszkańca który mieszka we francji. Użwając tranlatora przetłumacczył na ( naród francuski ) ot i całe nieporozumienie.
Cytat: Mucha59
jeszcze drobne sprostowanie, użyłem określenia (francuskojęzycznych osób ) co oznacza mieszkańca który mieszka we francji

Czyli frankofoni mieszkają tylko we Francji?

P.S. nie obraź się, ale patrząc na to jak się wysławiasz, nie polecałbym cię nikomu jako nauczyciela języka.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia