fille au pair

Temat przeniesiony do archwium.
mam pytanie czy moze ktoś wyjeżdzał na au pair przez francuską agencję CIVEL
Nie wyjezdzalam ale slyszalam, podobno bez zastrzezen...a czy juz zalatwilas wszytskie formalnosci, jesli tak to moglabys napisac jak przebiega ta cala procedura aplikacyjna?
załatwiłam po części tzn. wysłałam do nich mail żeby mi przysłali wszystkie informacje mam już formularze do wypełnienia ale sama boję się jechać chciałabym żeby ktoś jeszcze jechał z Polski a Ty skąd jesteś i byłabyś zainteresowana takim wyjazdem na 2 miesiące jeśli tak to mój [gg]
nie boj. au pair to niezla przygoda. mnie poinformowali ze bede miala kontakt z innymi au pair ale najblizsza mieszkala o 2 godziny drogi samochodem ode mnie. i to chyba trudno jechac z kolezamka i byc blisko siebie. no chyba ze jedzie sie do jakiegos duzego miasta. powodzenia
a czemuz to czemu faceci nie moga wyjezdzac au pair?? jakas dyskryminacja? ja mam malego brata i mysle zadnym problemem byloby opiekowac sie francuskim berbeciem. tak wiec czemu?
a mogłabys podac ta strone tej agencji CIVEL?
wiesz co musisz wejść na google i tam poszukać ja mogę podać mail do nich i telefon [email]
tel:+33 (0)4 78 42 47 00
phazz, tonie tak , ze faceci nie moga, tylko rodziny wola czesciej dziewczyny...
Ale to jest mozliwe! Bylam au pair 3 lata temu i w mojej rodzinie d'accueil przede mna "au pair" byl chlopak z Polski.
Wiec, to jest mozliwe! Ztego , co mi sie przypomina, to on chyba zalatwial przez agencje "Anya" w Warszawie.
Popytaj
Hej, dziewczyny, ja bym wam nie radzila jechac z kolezanka...
Ja tez mialam na poczatku taki plan z moja kumpela i ciesze sie, ze nie wypalilo (po prostu mi zaproponowali rodzine w Strasbourgu, a jej w Paryzu).
Oczywiscie na poczatku to jest bardzo fajnie miec kogos znajomego, jakies oparcie w obcym kraju, ale na dluzsza mete to sie nie oplaca. Wszedzie bedziecie razem chodzily, mowily po polsku i nauka francuskiego nie przyjdzie tak szybko i gladko. Wiem, to z wlasnego doswiadczenia i z doswiadczenia innych kolezanek. Po prostu za granica swoj ciagnie do swego...
Radze ci wyjechac samej, a znajomych zapoznasz na kursach jezykowych, oni tez beda sie czuli obco w nowym kraju... no i bedziesz zmuszona mowic po francusku.
Pozdrawiam
Przychylam się do zdania Marl. Polak obok to rozmowy po polsku i ograniczony kontakt z francuskim! Naprawdę!! Ale gorąco polecam tego typu imprezy. Proponuję jednak korzystać z francuskich pośredników. Taniej i bezpieczniej. Polecam wam SERVICE SOCAIL INSTITUT CATHOLIQUE 21, RUE D'ASSAS 75006 PARIS. Cala impreza kosztowała mnei dwa lata temu 100 zl + tlumaczenai u przysieglego . POWAŻNIE!!!!!!!!!!!!!!! Spędziłam wspaniałe dwa miesiące z super rodzinką i mimo, że czasem czułam się samotna i praca czasami mi doskwierała , a dzieciaki nie były aniołkami zawsze bardzo miło będę wspominać ten wyjazd. Tego co zobaczyłam, przeżyła , nauczyłam sie nikyt mi nie zabierze. ;) Trzymam za wszystkich kciuki , nie bojci esie takich wyjazdow. NAwet jesli trafiaja sie paskudne rodziny to zawsze jest jakies wyjście z sytuacji!!!!!
Wlasnie ze faceci tez moga wyjezdzac
a czy jest możliwość uczestniczenia w programie au-pair we Francji tylko z podstawową znajomością francuskiego i dobrą znajomością angielskiego?
to chyba zalezy jakei sa ta podstawy. Wez pod uwage ze bedziesz opiekowac sie dziecmi. Malymi Francuzami ktorzy nie znaja angielskiego heheeh ;) Moze ci to sprawic troche klopotu. Jezeli natomiast twoje podstawy sa dosc solidne i mozesz w miare sie prozumeiwac i rozumiec innych to neipowinno byc klopotu;) A kazdym razie w Agencji nie beda tego brac pod uwage. Odpadneisz najwyzej przy rozmwei z rodzina. Ja mimo licznych telefonow innych dziewczyn ( do tej samej rodziny) od razu zostalam przez nich wybrana (po pierwszym telefonie) bo umialam sie spokojnie dogadac. Dlategow duzej mierze zalezy to chyba tez od rodziny. Ale sprobowac zawsze mozesz!!!!!!! Powodzenia
a czy chciałabyś jechać na wakacje bo ja też mam ten problem że niezbyt znam francuski jeśli tak mój [gg]
chetnei bym ci pomogla , ale w tym roku zwiedzam i pracuje w stanah. Na opieke nad dziecmi (cudzymi) jestem jzu za "stara" heeheheheh Ale nei boj sie sprobwowac!! POdszkolisz jezyk!!!!
Jaga znasz może strone tej firmy??
http://www.franceway.com/regions/rhonealp/civel/civel.html#4
stronka Civela

jak ktos potrzebuje porady czekam na maile [email]
Jestem au pair od 2 miesiecy we Francji.
Pozdrawiam.
hej. jesli szukasz swietej rodzinki na sierpien to moge Tobie zalatwic. mieszkaja w Ardeche, 80 km od Avignonu, jesli lubisz Prowansje spodoba Ci sie. Ja do nich jezdze od 4 lat, dzieciaczki(chlopcy) byli malutcy jak bylam pierwszy raz, teraz to juz duzi chlopcy:) ale sa bardzo grzeczni i ulozeni. Rodzice tez sa brdzo mili, duzo pracuja ale dzieci nie sprawiaja zadnych klopotow. Poznalam ich dzieki agencji aupair Anya, wiec jest to rodiznka sprawdzona, bo z tego co slysze od kolezanke moze roznie trafic, niektore dziewczyny szukaja na wlasna reke i konczy sie tak ze wracaja po tygodniu do domu, albo w ogole nikt ich z dworca nie odbiera. Oczywiscie jesli bedziesz zainteresowana to ja odstapie ci adres, niestety nie przedstaiwe ci rodzinki za darmo, bo sama zaplacilam 900 zl, jesli sie zdecydujesz to odstapie ci go za 250 zl, placa w porownaniu z innymi rodzinami duzo bo 100 euro za tydzien, dwa dni wolne w tygodniu, potrzbuja kogos na piec tygodni w sierpniu (ja moge byc tylko w lipcu wiec potrzebuja kogos) czyli zarobisz okolo 2000 zl. Jak na to ze za nic poza tym nie placisz i masz darmowy kurs jezyka i pobyt w cudownym regionie to chyba dobrze nie?A na nastepny rok napewno bedziesz mogla przyjechac z kims zeby bylo Ci razniej, ja juz byla z chlopakiem, kolezanka a teraz biore mame ktora od miesiaca jest spakowana bo nie moze doczekac sie ze zobaczy w koncu Francje:)
napisz do mnie jesli masz jakies pytania, chcesz zobaczyc zdjecia itd..moj adres [email] [gg]
Szukam dziewczyny, mówiacej trochę po francusku, chętnej na roczny wyjazd jako au pair w okolice Paryża.
Rodzina jest bardzo sympatyczna i uczciwa (sprawdzona). Dwie dziewczynki są samodzielne, należy im dotrzymywać towarzystwa wieczorami (raczej jako grande soeur niż opiekunka ;)), przypilnować, żeby odrobiły zadania i posprzątały, przygotować proste posiłki, itp. Praca legalna.
W zamian rodzina oferuje pokój z łazienką (w ich domu), bilet miesięczny na dojazdy do Paryża (15 min), kieszonkowe, pomoc w załatwianiu formalności, bardzo przyjemną atmosferę i postępy w nauce języka.
Są naprawdę sympatyczni i uczciwi !!!
Mój mail kontaktowy to: [email] piszczie po polsku lub francusku ;)
Sympatyczna i uczciwa rodzinka spod Paryża szuka au-pair na przyszły rok (od września).. są chętni ?? [email]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa