Olimpiada

Temat przeniesiony do archwium.
Witam Wszystkich:)
Mam pytanie do gimnazjalistów, którzy przeszli do III etapu olimpiady z francuskiego:)Jest tu ktoś taki??:) Nie wiecie gdzie jest może 3 etap(chodzi o woj.śląskie)?? I jak tam po 2 etapie? Zadowoleni?:)Jeśli coś wiecie to dajcie znać:D

Pozdrawiam:)
przeszłam ;) miałam 53 pkty.. a Ty?

otóż słyszałam ze III etap ma się odbyć w rybniku.. tak nam powiedziała pani, ale pewna nie jestem ;]

pozdrawiam :)
Ooo, jak miło że się ktoś odezwał:):) Ach, ja zapomniałam mojej nauczycielki spytać,także słyszałam że są w Rybniku..ale nie wiem gdzie ja będę bo słyszałam że są też w Katowicach i Bielsku..
Ja miałam 57 pkt..:) A jaki był wg Ciebie ten II etap? Bo jak po olimpiadzie rozmawiałam z niektórymi to mówili, że niektórych rzeczy nie wiedzieli..a dla Ciebie? Hehe.. chyba zawody wyłamały jak słyszałam też:P

Pozdrawiam:)
O jak fajnie, że jest tu ktoś z gimnazjum! Ja też przeszedłem. Jestem z pierwszej gimnazjum i miałem 52 pkt. II etap pisałem w Bielsku. Moja pani mówiła coś o Częstochowie, ale to jeszcze dokładnie sprawdzi...Co do informacji to wyłożyłem się na wypełnianiu luk przyimkami...Pozdrowionka PAtryk
w Bielsku?? hehe ja też pisałam w Bielsku:PHmm... no to może razem pisaliśmy:P?? hehe.. ja jestem w 3 gimnazjum:):) A ile lat się uczysz francuskiego, że napisałeś tak dobrze:)?? Ja w 3:)
właśnie mnie byłoby bliżej do katowic (podobno tak miało być) ale cóż.. heh, będę musiała wstać ok. 5 żeby zdążyć na 9 ;]

w II etapie wiedziałam mniej więcej wszystko, tylko -jak zwykle- głupie błędy..

ale cóż ;)

wydaje mi się, że trudność polegała na tym, że było stosunkowo mało zadań.. w pierwszym etapie można było zrobić więcej błędów ;) (chociaż zrobiłam 2)


PS. czy was też zaskoczył brak jakiejkolwiek wypowiedzi pisemnej? szczerze mówiąc spodziewałam się co najmniej listu..
O tak ja też byłam zaskoczona tym że żadnego listu nie było... a jeszcze na szybko pisałam listy przed olimpiadą..no a gramatyki też mało..dwa czasy..ja to myślałam że to będą jakieś tryby typu subjonctif..a tu nic..no ale pewnie w III etapie zrobią jakaś 'niespodziankę'. I jestem pewna, że będzie jakiś list albo coś napisać o sobie,rodzinie..itp. A Wy jak myślicie?
Patryk? A Ty nie jesteś tym chłopakiem, który wyszedł jako 2?Ja wyszłam jako pierwsza i wiem,że jako drugi wyszedł chłopak..Bo skoro w Bielsku pisałeś to może to Ty byłeś:P
Ja pisałem w Gimnazjum z oddziałami dwujęzycznymi na ul. Legionów...
Nie wyszedłem jako drugi, tylko tak koło 10...
I kompletnie mnie zaskoczył brak pracy pisemnej
Uczę się franca 4 rok
Pozdrowienia z przeprosinami, że mnie nie było tu parę dni
Patryk
No to ja też pisałam tam gdzie Ty:P.. No tak zaskoczenie z tą pracą..ale pewnie w 3 etapie będzie coś. Tak mi się wydaje..Zresztą wymagania były tak sprecyzowane, że głowa boli:/ Kartka z wypisanymi różnymi tematami..Masakra:/..Tylko nie wiem czy ten III etap będzie trudniejszy..? Bo te dwa no ..strasznie trudne nie były tzn.rozumiem, że jak dla kogo ale jednak:P..Jestem ciekawa czy w tym 3 będą próbować nas wszystkich 'wyeliminować'. Cóż, zobaczymy za dni 16:P
podobno ma byc w czestochowie. niestety troche daleko bede musiala jechac 2 autobusami i pociagiem :P
ooo...ja piszę w Bielsku ..tam gdzie II etap, więc ogromnego problemu nie mam:)
Słuchajcie, z tymi olimpiadami jest tak, że będzie ona się odbywała w czterech miastach jednocześnie - Katowice, Bielsko-Biała, Częstochowa i Rybnik. Zależy z jakiej jesteście delegatury ;)
Co do samej olimpiady moim zdaniem była dość prosta, choć osobiście się nie dostałem do III etapu i byłem za słabo przygotowany. Miałem braki w słownictwie (zadanie z zawodami) i przyznaję sie bez bicia, że nie zasłużyłem na finał. To zadanie odjęło mi 6 punktów, a miałem osobiście 45... kwalifikacja do finału była od 51, więc wnioski są jasne ;) Mam nauczkę, by bardziej się przyłożyć do zagadnie leksykalnych.

No i zaskoczyło mnie, tak jak Was, brak jakiejkolwiek pracy pisemnej. W wymaganiach pisali też o Conditionelu, Subjonctifie i Bóg wie czym jeszcze, a na teście był raptem Present i Passe Compose bodajże. Zresztą nie było praktycznie połowy rzeczy z wymagań.

Gratuluję wszystkim finalistom i życzę powodzenia 18 marca, ja osobiście dzień później mam finał olimpiady historii ;)
No tak nie było tych trybów naszych kochanych, ale ciekawe co będzie we wtorek (już we wtorek!!)... A co do historii to hehe gdzie piszesz? Tzn ja nie idę...ale koleżanka idzie na III etap i w Bielsku pisze;P Ja powiem szczerze że nie wiem jakim cudem mam liczbę punktów 57.. bo jak liczyłam po olimpiadzie z kluczem to mi wychodziło jakieś 53..a tu taaka niespodzianka:):)
JA też piszę w Bielsku.......Trzeba jeszcze sobie słownictwo powtórzyc!
Do Elle16 ;) Piszę finał olimpiady z historii w Rybniku i już tak naprawdę przygotowania zakończyłem, ale muszę skończyć czytanie literatury ;| A Tobie i wszystkim finalistom życzę jeszcze raz powodzenia we wtorek! I gratuluję świetnego wyniku w rejonowym ;)
Aha w Rybniku:P Bo się kumpela pytała, dlatego ja Ciebie spytałam:P A ja również Tobie życzę powodzenia i wszystkim, którzy biorą udział w jakichkolwiek olimpiadach:)POWODZENIA:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia