miejsce warte uwagi

Temat przeniesiony do archwium.
za miesiąc jade z moim chlopakiem na 3 gni do Paryza i kazdy ma znaleźc miejsce k ktore zabierzemy siebie....może ktos zna fajne i romantyczne miejsce....staralam sie znaleźc cos w internecie....ale to chodzi o jakies wyjątkowe miejsce-romantyczny park,,,,przytlna restauracja z fajnym widokiem(slyszalam o restauracji na dachu gdzie jest duzo zieleni)moze kawiarenka....bardzo prosze o pomocmyslalam o spacerze po ALEJI łABEDZIEJ...moze tam byc bardzo przyjemnie-oby dopasowala nam piekna jesienna pogoda-doradzcie mi gdzie go zabrać
DZIEKI:)
Dla mnie najbardziej romantycznym miejscem jest Montmarttre!! Kocham te dzielnice :)
wielkie dzięki...wlasnie sobie ogladam zdjęcia tej dzielnicy-robi wrażenie i n apewno tam zawitam-DZIEKI:)
Montmartre to niewątpliwie przepiękne wzgórze i dla zakochanych punkt obowiązkowy na mapie Paryża (takie miejsca jak słynne schody Brassai'a czy kafejki i bazylika Sacré Coeur nocą sprzyjają romantycznym spacerom) ale trzeba przyznać, że równie wiele jest tam turystycznego chaosu i komercjalizmu wyzierającego z świecących tandetą sklepików dla naiwnych przyjezdnych, dlatego jeśli chcesz zabrać swojego ukochanego w równie piękne i romantyczne miejsce, do którego te tłumy już nie docierają to polecam dzielnicę Le Marais - dziesiątki pałacyków i rezydencji o niepowtarzalnym klimacie, najlepszy chleb jaki jadłam w Paryżu, a do tego specyficzna atmosfera subdzielnicy żydowskiej - pełno sklepików z koszernym jedzeniem, które uwodzi zapachem roznoszącym sie pośrod uliczek (oczywiście "normalne" kawiarnie i restauracje też tam są). Naprawdę warto zwiedzić tę dzielnicę. Na pewno się nie zawiedziesz - proponuję w dzień zatapiać się w urokach Le Marais a wieczorem i późna nocą dać się uwodzić na Montmartre :)
WIELKIE DZIĘKI ZA PODPOWIEDZ...na pewno zwiedze obie dzielnice...jeszcze miesiac do wyjazdu a nie mogę się juz doczekać:)
Polecam rowniez Canal st Martin w okolicach Place de la Republique no i w ogole wzdluz... przeslicznie tam jest...
Ladnie tez jest w Parc de Belleville...(Parc de Belleville (rue des Couronnes/rue Piat) – Maison d’Air, la Fontaine, la Cascade, La vue sur Paris)
Ja osobiscie uwielbiam kawe i deserki w La Mosquee de Paris... jesli lubicie klimat arabski... no i niedaleko jest tez Jardin des Plantes, baaaardzo ladny...,
Paris 5e/
• Arenes de Lutèce
• Jardin des Plantes
• La Grande Mosquée
• Rue Mouffetard (przesliczna uliczka i propozycja romantycznej kolacji w nizszych cenach)
• Rue de la Montaigne Ste Genevieve

No w Paris 6e, jest dzielnica lacinska, antykwariat • Shakespeare&Co i romantyczne uliczki...

Ech, Paris, Paris...

Jakby co, to sluze rada!

Anka
wlasnei sprawdzam sobie wszystkie te miejsca ktore mi polecilas:)chyba mi zabraknie dni...bo z checia zerkęłabym w kazdy zakamrek ...ktory mi polecilas
jeszcze raz dziekuje-i mozliwe ze jeszcze sie glosze do Cibie :0)
serdecznie pozdrawiam:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa