PARYŻ - 5 dni

Temat przeniesiony do archwium.
Niedługo wybieram się do Paryża na 5 dni. Jestem zafascynowany tym miastem od dawien dawna i ogólnie kulturą francuską, no i w końcu udaje mi się pojechać do tego cudownego miasta:) Proszę o pomoc każdego, kto może się na ten temat wypowiedzieć. A mianowicie, opórócz zwykłego zwiedzania obiektów, które trzeba zobaczyć chciałbym koniecznie poznać Paryż typowy dla mieszkańców tego miasta. Oczywiście już mam zaplanowane odwiedzenie miejsc gdzie kręcili "Amelię" (widziałem ten film 14 razy i nadal będę oglądał:)) Wiem gdzie jest ta restauracja, w której pracowała, stragan z warzywami, ogólnie to chyba wszystko się kręci wokół montmartre, a jeszcze był tam taki kanał gdzie puszczała kaczki:) Jak ktoś wie jaki to kanał to piszcie:) I jeszcze jakieś inne miejsca z Amelii czy innych filmów francuskich, np "zakochany paryz" - tam też były fajne sceny:)

Po za tym chciałbym zobaczyć jakieś typowe osiedle mieszkaniowe, gdzie mieszkają przeciętni Paryżanie, jakieś szare wieżowce z czarnoskórymi rebeliantami:P Szukałem takich informacji wszędzie na stronach internetowych i forach no ale generalnie nic, bo wszyscy zwiedzają luvr, wersal, itp. Interesują mnie klimaty takie jak w yamakasi czy w "dzielnicy 13" :)

Pomóżcie, powiedzcie gdzie mniej więcej w Paryżu są takie miejsca, których nie znajdziemy w przewodnikach
Ja się zaszywam na Barbèsse, na uboczu od turystów. Nagle w środku miasta odnajduję Afrykę, tę Północną i Czarny Ląd. W bocznych uliczkach zdarzy Ci się być jedynym "białasem" na chodniku.
A co do "gorących dzielnić" - no niestety, "La Haine" czy "Ma cité va craquer" to nie tylko filmy, to również smutna rzeczywistość miast...
a jak wygląda sprawa z metrem? Słyszałem, że jest jakaś karta tygodniowa, a w przypadku biletów jednorazowych, że bilet traci ważność dopiero jak się wychodzi z podziemia. Jakie ceny? Co najlepiej wybrać?
W Twoim przypadku bilet tygodniowy będzie lepszym (tańszym) rozwiazaniem.
Wszystkie informacje dotyczące cen znajdują się na stronie RATP: http://www.ratp.fr/ w zakładce Titres et tarifs - Titres pour une semaine / un mois - Résidents hors Ile-de-France
Jednorazowych biletów się nie opłaca.
Kupisz sobie w okienku na stacji metra kartę Navigo - 5€ , do tego musisz miec zdjęcie legitymacyjne.
Karte doładowuje się od razu przy zakupie na 1-2 zonę - czyli Paryż. Kosztuje 17,20€.
Od poniedziałku do niedzieli ma ważność. Mozesz ją doładować nawet w środę, ale wtedy i tak jej waznosc konczy się w niedziele:)
Nono. https://www.navigo.fr/ :)
Skoro interesuje Cię ta druga strona Paryża, to ja "polecam" wycieczkę na Saint-Deni...ale tylko w dzień, bo wieczorem strach...(linia metra 13, przystanek: Saint-Denis Basilique). To typowe paryskie banlieu - mieszanka kulturowa - i jeszcze możesz dodatkowo piękną średniowieczną bazylikę zwiedzić.
fakt, Saint Denis jest bardzo ciekawe pod tym wzgledem ;p
wyrywanie torebek zrywanie lancuszkow na porzadku dziennym, takze lepiej tez aparatu nie trzymac na widoku i samemu nie chodzic nawet w dzien:P
ok dzięki za tą okolicę, pewnie mnie pokusi i ją odwiedzę:P No a co powiecie na to kartę "paris visite" - czy ktoś z niej korzystał? Jest o niej na stronie http://www.ratp.fr/, z tego co rozumiem, to nie ma problemu i cena na 5 dni w strefach 1-3 to 28,30. Pytam z tego względu, ponieważ prawdopodobnie odwiedzę znajomych w paryżu i całe 5 dni mi nie zejdzie na zwiedzanie metrem, tak więc co zrobić aby wykupić bilet całodniowy, lub 2-dniowy. No i znalazłem to paris visite, cena na 2 dni to 14,40, A wogole to są jakieś normalne bilety np. całodniowe oprócz tej karty navigo i tego paris visite?? Lol u mnie w krakowie, to się kupuje bilet 24 h lub 48h, kasuje się raz i już, a tu jakieś komplikacje:P
a no skoro nie zamierzasz biegac 5 dni ciągle po Paryzu to co innego:P
Paris visite jak Ci się oplaca to pewnie, ze kup.
Oczywiscie są bilety całodniowe - ok 5€ kosztuja bodajze.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Nauka języka