nietypowa prośba ..

Temat przeniesiony do archwium.
jak wiecie każdy z maturzystów moze złożyć własną propozycję tematu na maturę ustną z jezyka polskiego. w przyszłości wybieram sie na filologię i chciałbym połączyć ze sobą obie sytuacje. o co chodzi? chicałbym złożyć temat który będzie sie wiązał bądź z literaturą badź sztuka francuską. nie mam jednak na niego żadnego pomysłu. pomóżcie!
chyba nie dam rady ci pomoc w wymyslaniu, ale za to dzieki za super pomysl!!! ja zdaje dopiero w 2007 (jak przejde 2 klase, bo juz od dzis niezle przyciskaja...) i zrobie chyba tak jak ty!!!bede sledzic ten watek to moze ktos mnie zainspiruje...
jak tak sobie mysle, to najlepszy bylby temat typu " (cos tam cos tam) w literaturze francuskiej epoki (czegos tam)" albo ogolnie w literaturze francuskiej, bo bedziesz pzygotowana z duzej ilosci dziel, w sam raz na egzamin na studia:)
na studiach specjalizowałam się w literaturze francuskiej i szczególnie upodobałam sobie 19 wiek( nie wiem dlaczego ) a ze sztuki to koniecznie impresjonizm( z tych samych powodów- czyli nie wiem dlaczego. to się po prostu czuje że coś robi na tobie wrażenie i tyle. no ale może warto zainteresować się czymś bardziej współczesnym niż tkwić w ubiegłych stuleciach.polecam ci dobre poszukanie tematu bo to najważniejsze, reszta pójdzie już szybko.daj znać co to będzie! powodzenia i pozdrawiam
Nie wiem, kiedy będziesz zdawał maturę, ale jeśli w tym roku szkolnym, to obawiam się, że to już musztarda po obiedzie, bo wg OKE swoje propozycje można było składać do 10 kwietnia 2005. Ja jestem właśnie tegoroczną maturzystką i niestety nie wiedziałam o tym terminie i nie zdążyłam ze złożeniem swojej propozycji, jakkolwiek moja nauczycielka twierdzi, że można jeszcze próbować...
dokładnie było w moim przypadku. o możliwości składania własnych tematów prac dowiedziałem się od kolegi który mieszka we wrocławiu :/ odziwo w szkole żąden z 4 polosnitów nie wspomniał nawet słowem o takiej mozliwości ... wysunąłem taowe pytanie na wczorajszym jezyku polskim i pani prf. powiedziała ze jezeli się spręże to coś jeszcze moze z tego być ... zobaczymy jak to bedzie. najgorsze jest jednak to ze nie mam ządnego pomysłu na tą prace ...
powaznie mowisz?
jak ja zglosilem swoj temat jakies 10 dni po terminie to polonistka powiedziala ze jest juz za pozno. a tu sie okazuje ze inni moga! :[ wrr
szkola sucks
mam dla Ciebie kilka pomysłów: np "Ślady Francji w literaturze (polskiej albo światowej) i tu możesz pofantazjować wiersze ksiązki(np.Ludzie bezdomnii inne) lub"Znaczenie języka francuskiego i Farncji w literaturze i kulturze" (i wtedy piszesz,że arystokracja się go uczyła,że język miłości,że w 17 wieku Farncja była potegą dyplomatyczną ,ekonomiczną i głównym kolonizatorem a z tym też wiążą się liczne utwory) moim zdaniem bardzo prosto jest wymyślić taki temat,wystarczy zebrać wszystkie lektury w których chociaż raz pojawia się słowo francja lub jakieś francuskie słówko,poszukać co mają wspólnego i masz temat gotowy!powodzenia
mhm ... kazała mi stosunkowo szybko złożyć propozycje tematu ...
malenstwojzl-> dzięki wielkie za pomysły!
ostatecznie zdecydowałem sie opisywac ETOS RYCERSKi w literaturze ... zachacze o Rolanda itp. ... DO WSZYSTKICH DRUGOKLASITÓW: swoje tematy składajcie najepiej do końca kwietnia w innym przypadku moga byc później problemy. moja polonistka niczym lew wywalczyła dla mnie możliwosć złozenia jeszcze tego tematu no ale nie wiadomo czy również Waszi nauczyciele tacy są ...
Ja też zdecydowałam się na temat: Etos rycerski w literaturze. Więc mam prośbę, możesz mi podsunąć pomysł jak to napisć
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa