kiedy winobranie?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy mógłby mi ktoś udzielić info kiedy w tym roku zaczyna się winobranie i gdzie najpewniej jechać w połowie września? A może jakiś link do stronki gdzie można znaleźć aktualne informacje?
Będę wdzięczna za każdą informację.
Hejka! A ciężka jest praca przy winobraniu? Bo ja też się nad tym zastanawiałam, ale nie jestem pewna! Można coś zarobić? Jakie są warunki? Dzięki za jakiekolwiek informacje! Buziaczki:*
[email]
czesc,mialam ta mozliwosc mieszkania z rodzina francuska,ktora ma winnice,pracowalam na winobraniu w tamtym roku,tak zeby zobaczyc...praca ciezka,ale jest superrr...winobranie we francji zaczyna sie zawsze po 3 niedzieli wrzesnia ale...trzeba wziac pod uwage czy wiele czynnikow;jaka byla pogoda,czy winogrono jest odpowiednio dojrzale..winobranie zawsze zaczyna sie wiec w ktoryms z dni po 3 niedzieli i trwa do pierwszego tygodnia pazdziernika,...najtrudniej zalapac sie pierwszy raz..ja bylam u rodziny u ktorej obcokrajowcy nie pracowali,wiaze sie to z zalatwianiem papierow,pozwolen,musisz wiedziec ze oni lubia miec wszystko zalatwione legalnie,zreszta dle pracujacego tez powinno byc to wazne...nie dam ci konkretnego adresu..nie posiadam,ale jest to zawsze poludnie francji..i trzeba takie cos zaczac zalatwiac ok.marca,kwietna...powodzenia
jesli myslisz o zarobieniu na winobraniu to i owszem,zarabia sie srednio ok.50 euro dziennie...ale musisz zyc,dojechac i odjechac,przemys,chyba ze masz kogos kto ci pomoze na miejscu...

« 

Studia językowe