czemu nie można zdawac na maturz 3 języków?????

Temat przeniesiony do archwium.
Wkurza mnie to okropnie gdyz chcąć iśc na filologie potrzebuje zdawac tylko języki lecz niestety nasz głupi w Polsce system szkolnictwa nie pozwala mi się skupic na nich!!!!!!!!! jako 3 obowiązkowy przedmiot nie moge zdawac innego języka i w ten sposób jestem zmuszona zdawac jakis głupi przedmiot który mi się nie przyda, jestem na profilu pol-ang więc jeśli chodzi o przedmioty przyrodnicze i ścisłe to odpada myślałam o historii ale stwierdziłam że nie dam rady zdać 3 języków rozszerzonych i w dodatku wkuwac ten ogrom materiału z historii!!! TAk stanęło na wosie wszyscy mówią że nie opłaca się go zdawac na podstawowym bo itak ucząc się mozna dać sobie radę z rozszerzonym !!! Ale moze mnie ktoś oświecic na jakie studia można składac papiery z wosem rozszerzonym. Bo raczej na stosunki międzynarodowe wszedzie wymagają i historię i wos???? Pilnie prosze o rade

Z góry dzięki za pomoc :**********
ale o co Ci chodzi? piszesz ze celujesz w filologie, wiec 3 przedmiot powinien byc zapchajdziurą ! po co sie katowac nad poziomem rozszerzonym, tutaj, WOSu ? idziesz na mature, wypelniasz/zżynasz zadania i masz 30% :D, zreszta mozesz nawet miec teraz mniej, wystarczy ze reszta napiszesz wysmienicie hehe.
ja wybralem geografie bo bylem pewien ze napisze mature z tego przedmiotu bez przygotowania, jako ze sie orientuje troche w tej dziedzinie - mialem racje 76% i luks (a nauczyciel twierdzil ze nie zdam :)).

takze 3 przedmiot olewasz, zajmujesz sie jezykami.

p.s. ciesz sie ze nie jestes mlodsza o kilka lat bo bys i matme musiala pisac :P
No ja mam maturke za 3 lata... I chyba matma mnie czeka=| Tylko się pociąć.
myślę,że nie musisz zdawać 3 języka obcego na maturze.Wystarczy 2. np. na iberystyke trzeba miec tylko polski i angielski zdany,bez hiszpańskiego(fakt polowa to idzie z przymusu),wiec na romanistyke pewnie bedzie tak samo :)
a jezeli umiesz français to duzy plus dla ciebie i duza ulga na studiach,tak ponoc slyszalem,ze jest strasznie trudno jak jezyka nie znasz.
ja mam taka sytuacje,ze zdaje hiszpanski i angielski,a na wakacjach tłukę francuski od podstaw. moja szkole g*** ochodzi,że mówię lepiej niż nauczyciele + same nieprzyjamności,a ty przynajmniej jestes na profilu pol-ang. ja to na angielskim sobie odsypiam,a ze spr. dostaje 6 bez zadnego przygotowania.Mówię ci, ta matura o niczym nie świadczy i zobaczysz jak jeszcze sobie za nią odbijesz na studiach. Total bliss!!!
ja na twoim miejscu zdawałabym wos rozszerzony:)brany pod uwage jest wos na KULTUROZNAWSTO!!!!jak dla mnie bardzo ciekawy kierunek:)
Też miałam ten problem zdawałam polski, francuski, angielski na rozszerzonym i historię na podstawowym. Historię dlatego, że brałam w 2 klasie udział w olimpiadzie, doszłam do okręgowego więc stwierdziłam, że coś muszę wiedzieć. Potem przed maturą przeczytałam notatki z lekcji operonu i jakoś poszło:) W końcu do niczego nie było mi to potrzebne, więc nawet jak miałabym 31% to byłoby w porządku.
Albo starsza:) ja tez pisalam matme na maturze... kiedys tam :à)
hmm bezsensem jest zdawac 3 jezyk na fililogie wymagaja przeciez tylko 1 obcy + polski O_o
ja zdawalam na ligwistyke no i wzielam sobie wos podstwowy bo tak jak ktos wyzej napisal wiedzialam ze zdam bez przygotowania no i sie udalo
Ja zdawałam 3 obce, ale jeden na podstawowym ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa