Francuski w 1 rok

Temat przeniesiony do archwium.
Otóż
zdaję maturę w 2010 roku i dopiero niedawno pojawiła się opcja zdawania dodatkowych przedmiotów na podstawie (wcześniej tego nie było, tak więc nie przykładałem się do francuskiego przez ostatnie (ponad) 3 lata i moja wiedza jest znikoma). ;)
W związku z tą zmianą, zdecydowałem zdawać j. francuski na poziomie podstawowym, lecz moja wiedza opiera się na totalnych podstawach, czas teraźniejszy, tryb rozkazujący, passe compose, futur proche, jakieś podstawowe konstrukcje z modalami.
Mam 2 francuskiego/tydz. w szkole, chciałbym zapisać się na lekcje indywidualne również 2h/tydz. Czy jest realnym w rok przygotować się do matury podst. z franc, tak aby zdać ją na, jednak więcej, niż te 30% ;)
I przy okazji: jakie są mniej więcej wymagania dotyczące dostania się na romanistykę np. w Toruniu?
Proszę o cenne rady i wskazówki. ;)
Jeżeli chodzi o maturę, to myślę, że nie ma większego problemu w przygotowaniu się do podstawy. Masz jeszcze 1,5 roku, to wieeele czasu, a podstawa nie należy do trudnych;-) Koleżanka z klasy pisała teraz próbną z francuskiego rozszerzoną (po dwóch latach nauki) i miała 71%. Wszystko jest możliwe;-)

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego