Le bac d`essai :)

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 86
poprzednia |
Piszecie jutro próbną maturę z francuskiego? :)
taaak.

ten język nie cieszy się w moim liceum dużą popularnością wśród maturzystów. przynajmniej będzie kameralna atmosfera. ;>
oui:(
łiiiiiiii! ;D
oj taakkk, ja pisałam sama w takiej ogromnej sali od chemii..ale był pogłos na słuchaniu!!! jak poszło???
pierwsza część dość prosta, ale dla mnie ze słuchu tragedia:( i za mało czasu:(
żenada, poszło mi beznadziejnie. tym razem byłam jedyną osobą, która pisała rozszerzenie, bo moja współtowarzyszka na tę maturę próbną wybrała angielski. były straszne zawirowania, problemy ze znalezieniem dla mnie miejsca, w końcu wicedyrektorka powiedziała, że mam przyjść do niej, bo i tak będzie siedzieć w swoim gabinecie. więc przyszłam, starałam się skoncentrować, ale wiadomo - gabinet wicedyretora, cały czas ktoś przychodził, o coś pytał, znosił arkusze z pozostałych języków. musiałam parę razy zatrzymywać słuchanie w środku tekstu, bo ktoś przyszedł. moje zdolności percepcyjne nie są tak wysokie, więc poszło mi bardzo średnio.
U nas nauczycielki cały czas gadały. To było straszne!
A moze cos konkretniej? jakie odpowiedzi w 1 i 3 ze sluchowych? ;)generalnie duzo prostsza niz jej operonowa poprzedniczka - szczegolnie rozumienie tekstu czytanego - chyba w maju tak latwo nie bedzie;) chociaz z drugiej strony- temat wypracowania zupelnie nie w moim guscie i jedno zadanie mi troche krwi popsulo;p
Nie pamiętam odpowiedzi, a ty może je pamiętasz? Pamiętam jedynie z pierwszego arkusza.
ostatnie zadanie to bodajze odpowiedzi: nigdy nie znal dziaduni ;) , dowiedzial sie z tiwi , trzecie to ze un ami, no i ze cale boom o jego heritage bylo
mam tak samo:)
a z tym konserwowaniem jak bylo ? ;)
Tu nie mam pojęcia, bo zgłupiałam w tym ćwiczeniu
ja też zgłupiałam w tym i następnym, ale dałam prawda, prawa, prawda, fałsz. [po setkach zawirowań :P]
A były pomieszane te arkusze, czy każdy miał ten sam typ zadań w tej samej kolejności?
na maturze funkcjonuje w ogóle coś takiego, jak pomieszane arkusze?
Podobno na głównej mamy w innej kolejności pytania niż inne osoby, ale nie wiem czy to prawda.
A jak macie ostatnie zdanie?
*zadanie
Czy naprawdę nikt nie ma nic do powiedzenia?
Pour info en France on appelle ça un "bac blanc" et non pas un bac d'essai ;))
ja jestem załamany po dzisiejszej maturze :( trudne w sumie nie było, ale słuchanie fatalnie :/ i znając życie to jeszcze dużo prostych błędów się znajdzie.
Ogólnie nie jestem zadowolony. pzdr
Ja pisałam francuski jako jedyna osoba w całej szkole i miałam ten komfort, że nikt mi nie przeszkadzał, w sali byłam sobie sama;))
Co do odsłuchów-w tym z jedzeniem miałam chyba 3 razy vrai i raz faux...ale chyba (w każdym razie 2 pierwsze miałam vrai).
W drugim odsłuchu nie pamiętam kolejnośći, ale nie użyłam podpunktu z tym o żonglerce;)
Trzeci mam tak, jak ktoś tam wcześniej napisał, a w ostatnim punkcie w tym zadaniu dałam w końcu, że on jest dumny z bycia Picasso, czy jakoś tak;)
A co wybraliście na pracę pisemną? Ja rozprawkę i udało mi się zmieścić w limicie słów- po skróceniu mam akurat 250:D
Gramatyka była prosta (hmmm, przynajmniej tak mi się wydaje;)), czytanie ze zrozumieniem raczej też.
Wyniki mają u mnie być na początku przyszłego tygodnia.
Co do bac d`essai- moja prof z gimnazjum używała tego wyrażenia...No ale skoro poprawnie jest bac blanc... :)
A trudne było? na stronie gazety wyborczej będą dopiero jutro te arkusze, to sobie wydrukuje. ale ciekawia mnie Wasze odczucia :)
[szkoda,ze próbną w szkole pisze się tylko z jednego języka, w domu to bedzie zupełnie co innego ;/]
ciesze sie ze nie jestem osamotniona w skaszanieniu matury:P dziwna strasznie była.. czytanie jakies zakrecone..tekst o hydroterapii- dzięki bardzo szanowna komisjo.. w ogóle to jestem wściekła na CKE i gazetę, nastawiłam się na wyniki już dziś, a tu muszę czekać do jutra..
Ogólnie,... srednie... Pierwsza czesc, jak ktos juz zauwazył-prosta, druga natomiast-koszmar! tematy wypracowan bardzo przyjemne( pozytywne i negatywne aspekty zawierania znajomości przez Net, opis idealnej szkoły i jakies opowiadanie), gramatyka dosyć łatwa.
nie opowiadanie, tylko recenzja komiksu.
eh, żenada.
właśnie sprawdziłam odpowiedzi.
nie będę nawet miała 80 % ;/
o, juz sa arkusze na gazecie. zaraz sobie wydrukuje francuski i zawalcze ;]
a oczywiscie hiszpańskiego nie ma ;/
Ej, gdzie Wy znaleźliście odpowiedzi??? Ja szukam i nic nie znajduję.... :/
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 86
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia