potrzebuję dobrego słownika

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! Bardzo proszę o radę. Chciałabym kupić dobry słownik francusko - polski i polsko - francuski i szczerze mówiąc nie za bardzo wiem który. Może ktoś poleciłby mi jakąś interesującą pozycję. Zależy mi, żeby był dość zaawansowany, ale nie bez znaczenia jest również cena. Na czterotomowy zestaw mnie nie stać niestety :( Czy jest coś na naszym rynku wartego uwagi?
Czesc,

Jezeli moge Ci polecic jakis słownik to taki w zółtej okladce. Nie wiem niestetty kto jest autorem ale te słowniki sa w całej serii, tzn. do fr. do włoskiego itp. Tam jest dobrze zrobione słownictwo. Jednyna wada tego słownika jest to ze czasowniki nie maja podanej składni. Ale to akurat mozna gdzies inadziej sprawdzic.
Dobrego wyboru zycze
Ewelina
dzięki wielkie za pomoc :) dzisiaj wpadnę do księgarni i obejrzę go sobie.pozdrawiam
Polecam słowniki wydawnictwa "Wiedza powszechna". Niedawno wyszło nowe wydanie (bodajże 5 tomów) za 600zł, dlatego radzę poszperać w antykwariatach w poszukiwaniu wcześniejszych wydań (granatowa bądź niebieska okładka+złoty napis, format nieco mniejszy niż A4, z tej samej serii wyszły też słowniki z innymi językami).
Oczywiście, że słowniki sprzed 20 lat nie mają tych wszystkich nowych słów, potocznych, komputerowych itp., ale i tak są naprawdę znakomite. Ja kupiłam francusko-polski w 2 tomach za niecałe 100zł i korzystam z niego bardzo intensywnie, bo uczę sie w LO dwujęzycznym i naprawdę się sprawdza.
Osobiście polecam słowniki fr-pol i pol-fr wydawnictwa Larousse-Rea. Można na nich polegac, chcoiażby dlatego, że sa realizowane przy współpracy z Laroussem:)
ja też właśnie widziałam te kilka tomów z Wiedzy Powszechnej i bardzo mi się podobały, tylko cena trochę mniej :(
te Larousse'a są rzeczywiście fajne, jesli to te z czerwoną okładką ,to wiem o które chodzi, ale nie zawsze jest w nich to, czego szukam niestety
nie wiem dokladnie o jaki poziom ci chodzi ale jest taki slownik ktory sie nazywa oxford slownik fr-pol i pol-fr.jest dobry, ma duzo przykladow pod czasownikami, 35 tys hasel. jego autorzy twierdza ze wystarczy nawet do egzaminow na studia... ja w nim przewaznie znajduje to co chce. kolejna zaleta to cena, kosztuje ok. 28 zl. w miare spoko za ta cene.
Właśnie kupiłam dobry słownik języka francuskiego wydawnictwa DELTA "UNIWERSALNY SŁOWNIK FRANCUSKO-POLSKI I POLSKO-FRANCUSKI". Dałam za niego 55 zł, muszę zaznaczyć, że dopiero zacznę naukę języka. Ma ponad 90 000 znaczeń, dużo wyrażeń i idiomów; dodatkowo wkładkę z gramatyką, skrótami, rozmówkami,nazwami geograficznymi i...nazwami potraw(!).Bardzo dobry, łatwo wyjaśnia zasady wymowy.Polecam.
Temat przeniesiony do archwium.