Książki do nauki

Temat przeniesiony do archwium.
31-55 z 55
| następna
Polecam superpomoc do nauki francuskiego kompendium gramatyki w tabelkach ( tam są wszystkie najważniejsze zasady ) to jest w formie takich kartek tekturowych w zielonej okładce. Pózniej też może się przydać do powtórek.
Gramatyka K. Stawińskiej ( cała po polsku), repetytorium od A do Z P. Wrzoska ( z tym że to już dla bardziej zaawansowanych)
Jest też intensywny kurs j. franc. z kasetami J. Plecińskiego "Parlez avec nous c'est facile"
koleznka, a moglabys przyblizyc ten kurs?? Opisac jak wyglada lekcja itd??
Na początku jest podana wymowa , dalej to głównie dialogi , słówka z tłumaczeniem polskim i trochę gramatyki. Lekcji jest dośc dużo kaset też.Zanim ktoś kupi niech najpierw zobaczy, czy mu to odpowiada. Zawsze można poprosić o rozpakowanie, nie kupuje się kota w worku. Wszystko mieści sie w takich skryptach formatu zeszytu + kasety.
Pisząc o wymowie miałam na myśli zasady wymowy, czytania z przykładami np. że ch czytamy jako sz itp.
Czy ta wymowa jest tylko na poczatku książki czy w każdej lekcji?? A czy każde nowe słówko jest nagrane na kasecie??
Dawno z tego nie korzystałam, ale słówka są w dialogach a one są nagrane na kasecie. Z tym że wszystko jest drobnym drukiem i czarno-białe, bez obrazków
Sluchajcie, znalazlam tu na forum, cos takiego jak Metoda "ASSiMiL język francuski łatwo i przyjemnie" . Czy ktos z tego korzystal?? Ciekwe czy to jest skuteczne.
powiem wam, ze nie ma nic gorszego niz Pons gramatyka francuska z cwiczeniami... masakra.. mnostwo błedow, a poza tym, napisane jest, że ksiazka dla poczatkujących - bzdura!! Nawet przyklady nie są tłumaczone na polski.. i dochodzi do takiego paradoksu, że na początku książki, przykłady zawierają konstrukcje zaawansowane, tak więc nie możesz zrozumieć no działu o rzeczownikach, nie zrobiwszy całego o czasach.. nie polecam absolutnie.. ja się baardzo rozczarowalam, a uczę się fr już dośc długo..
no właśnie, pons do najlepszych nie należy (delikatnie mówiąc). ja polecam langenscheidta (do fr. chyba jest), chociaż i w ich samouczku do niemieckiego znalazłem kilka nieścisłości lub literówek (a nie powinno ich być)

za największą bzdurę uznaję natomiast to, że samouczki są ZAFOLIOWANE, więc nie można sprawdzić nawet pobieżnie ich zawartości i często zdarza się kupić kota w worku
A z czego sie uczyliscie?? szukam czegos dobrego,ale teraz to juz nie wiem. jutro ide do ksiegarni i moze w koncu sie na cos zdecyduje. Z tym Ponsem to sie wstrzymam. Moze bedzie ten samouczek z Wiedzy powszechnej albo ten kurs assimil. trzeba sie przekonac!! Na innych jezyka np. hiszpanskim polecaja ten ssimil. Jak bedzie to moze kupie!!
ciągle dobrym podręcznikiem jest "la langue et la civilisation francaise" Maugera. lekcje podane są jasno, stopniowo; zarówno słownictwo jak i gramatyka wyjaśnipone dobrze. błędów nie ma. wadą tego podręcznika jest dostępność (niska), wiek (lata '70 jak nie 60:), dla niektórych szata graficzna, nawet mimo reedycji (po prostu zwykła książka z czarno-białymi ilustracjami i ładnymi cz-b fotografiami sprzed lat-relikt!), a przede wszystkim cena (w księgarni widziałem ostatnio po 58 zł, z tym, że była to część 5 czy 6 (literatura)

jednak ten podręcznik można znaleźć w bibliotekach, antykwariatach, więc jeśli ktoś będzie miał tyle szczęścia, to zachęcam
Tylko czy ten podrecznik jest dla bardzo poczatkujacych?? jest tam choc cos po polsku. Nie chce sie rzucac na gleboka wode!!
1 tom jest oczywiście dla początkujących,choć nie ma tam ani słowa po polsku. ale możesz użyć słownika jeśli czegoś nie zrozumiesz
widzialem wczoraj te ksiazke na allegro za grosze. ale to byla chyba czesc 3.
Witajcie!!
Bylam w miescie i nic nie kupilam, nic u mnie nie ma!! Nie ma tej metody assimil, ani tych ksizaek z wiedzy powszechnej!! do angielskiego i niemieckiego pełno!! teudno, poczekam jeszcze tydzien i pojade do Torunia!! pewnie tutaj cos znajde!!
tak,ale ja tu na forum przeczytalam,ze ta gramtyka Ponsa którą mam (Krótka gramatyka języka francuskiego) jest nawet w porządku.A o tamtej (Gramatyce j, francuskiego z ćwiczeniami) to też slyszalam wiele nieprzychylnych opinii.W każdym razie,są to dwie różne ksiazki
A teraz pytanie z innej beczki!! Kot zna jakas dobra i tania ksiegarnie jezykowa w internecie??
http://www.ksiegarnia.egis.com.pl/customer/home.php
Cos tam zamawialam i bardzo szybko przyslali...jest troszke ksiazek do poczytania w wersjach uproszczonych...ale czy jest tanio to nie wiem.
A jak wypada "Jezyk francuski dla poczatkujacych" w porownaniu z "Mowimy po francusku"? Zaznaczam, ze z jezykiem francuskim nie mialam wczesniej do czynienia, a od lutego zaczynam bardzo intensywna nauke. O ile z gramatyka i slownictwem raczej nie mam problemow (w innych jezykach), to obawiam sie, ze francuska wymowa moze mi troche rozrywki dostarczyc. Zawsze bylam zadowolona z pozycji wydawnictwa Wiedza Powszechna i niemalze juz zdecydowalam sie na Szypowska, tylko ze niestety nie mozna dostac do tego kaset, o plytach nie wspominajac. Do "Mowimy po francusku" maja kasety, co daje temu podrecznikowi duza przewage. Trudno sie jednak doszukac jakichkolwiek wypowiedzi na temat tej ksiazki. Mieszkam za granica, wiec wycieczka do ksiegarnii i obejrzenie samemu odpada, zdaje sie calkowicie na Wasze opinie. Co wiec o tym myslicie? Ktory z nich? A moze jeszcze cos innego? Co jest dobre, by zaczac samodzielna nauke od zera? Z gory dziekuje za pomoc.
ja bym dla poczatkujacych proponowala eskk na alegro mozna nawiazac kontakt z osobami sprzedajacymi i kopie sprzedaja za 60 zl bardzo dobre kopie podawalam juz tu adres jednej osoby ale moge znalezs jeszcze jest w tym szescdziesiat lekcji i kaesty do tego stopniowo wprowadzana gramatyka slownictwo itd zadania do rozwiazywania ja tak zaczynalam cena nie duza mozesz walczyc z nauka powodzenia
Dzieki. Na ESKK to na pewno sie zapisze, nie tylko ze wzgledu na jakosc materialow, ale by miec podstawe do otrzymywania swiadczen z ZUS-u. Z wczesniejszych doswiadczen z ESKK wiem jednak, ze dobrze jest ich materialy czyms uzupelnic, chociazby gramatyka zeby gdzies po kolei w miare dobrze wytlumaczona byla, bo szukac w tych ich zeszycikach to mi sie bardzo nie chce. No i materialy dzwiekowe przez innego lektora czytane, to tez wazne. Wiec na moim biurku na pewno wyladuje ESKK. A co jeszcze?
Ja polecam Assimil bardzo dobry kurs właśnie go kupiłem i jestem zadowolony składa się z książki z ćwiczeniami i 4 płyt cd. Ja też nigdy nie miałem kontaktu z j. francuskim kurs jest oczywiście dla amatorów tego języka i z tym kursem wtdaje się być bardzo prosty. ;]
Ja mieszkam we francji od jakiegoś czasu i Francuzi polecali mi właśnie ksiązkę Assimil "J Francuski łatwo i przyjemnie" - dostałam ją nawet w prezencie od F.
Ale do rzeczy, ze wszystkich książek do nauki języka francuskiego polecam właśnie ją na początek. Dialogi proste, czytelne, zrozumiałe - ćwiczenia bardzo przystępne, pod każdym dialogiem cudowny opis, co z czym, gdzie, kiedy i jak, (gramatyka sama wchodzi do głowy). Najważniejsze! są sformuławania uzywane POTOCZNIE!!! (rzadkosc w podrecznikach do nauki jezykow) i plyty CD - bez szumów, powoli, wyraźnie ... Polecam gorąco w 100% tym bardziej, że przerabiałam Ponsa, Sitę itd. Ta pozycja jest warta zakupu (uczy się z niej również mój mąż i to jest pierwsza pozycja jaka wzial do reki i rowniez sobie ja chwali, a ciezki to typ do nauki z podrecznikow)
Mam pytanie co do kursu z eskk, jest calkiem fajny, ale w programie do nauki slowek, rzeczowniki wyswietlaja sie bez rodzajnikow - moim zdaniem to toalna klapa :( z kolei przy słowkach niemieckich, rodzajniki są - to niesprawiedliwe. Widzę, że już troche lat się tam uczysz, nie masz z tym problemu?
było to pytanie do Francais, nie wiem czemu kliknęłam "cytuj" i mnie wywaliło na koniec ;/
Temat przeniesiony do archwium.
31-55 z 55
| następna

« 

Szkoły językowe

 »

Życie, praca, nauka