au secours!

Temat przeniesiony do archwium.
czy moze ktos z romanistow ma plan dissertation jak sie pisze - obojetnie wg ktorego planu, i moglby mi go napisac albo zeskanowac/ przeslac na maila - bardzo prosze, bo w pon piszemy devoir sur table a ja mam mgliste pojecie na ten temat!
z gory przeogromne dzieki
no wiec dissertation mozna napisac według 4 planów:

1. le plan dialectique: musisz zawrzec teze potem antyteze, a w conclusion syntezę(avis personnel)
Pensez-vous que....
Partagez vous le point de vue...
2. le plan thematique: musisz poprzec tezę, pytanie samo ci narzuci wg jakich kryteriów pisa rozwinięcie
Qu'est - ce que un grand roman?
Montrez, connectez ou justifiez ceci...
3. le plan analitique: najpierw wymieniasz przyczyny, potem manifestacja pokazanie co z nich wynika, na koncu ewentualne rozwiazania problemu
4. le plan comparatif: tu presentes d'abord les ressemblences, ensuite les discordonances( czyli niezgodności) et a la fin il faut faire un dépassement

to powinno wystarczyc co do analizy tematu

poza tym introduction se compose de 3 parties
1. statystyki, aktualnosci, anegdotki...
2. reformulation du sujet, lub jak jest krótki mozna go nawet przepisac w całosci nie zmieniajac rzadnego słówka
3. annonce du developpement

developpement pisz tak jak sobie wymyśliłaś w planie, uzywaj connektorów logicznych, podawaj przykłady do kazdego z akapitów, Pamiętaj kazde zdanie musi byc poprawne pod względem syntaktycznym i semantycznym

la conclusion
najpierw przedstawiasz krótką syntezę tego co napisałas w rozwinięciu
a nastepnie jakies depassement, np. co bedzie sie działo w przyszłosci, lub zadaj jakies pytanko retoryczne

powodzeniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa






é

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie