Szukam kompetentnego, WYMAGAJÄ„CEGO nauczyciela!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

od jakiegoś już czasu szukam nauczyciela j. francuskiego w KRAKOWIE - zależy mi, żeby była to osoba przede wszystkim wymagająca, która faktycznie przyłoży się do pracy i będzie rzetelnie egzekwować znajomość kolejnych partii przerabianego materiału. Znacie kogoś, kogo moglibyście mi polecić? Z doświadczenia wiem, że najlepszych nauczycieli znajduje się z polecanek, więc ogromnie liczę na Waszą pomoc :)
pozdrawiam
Witam,

Odpowiem z punktu widzenia korepetytora - to osoba, która szuka pomocy powinna się przyłożyć do pracy... Ja mogę stanąć nawet na głowie aby tylko nauczyć ucznia, ale jeśli ten nie będzie poświęcał choć odrobiny czasu aby zaglądnąć do materiału, który omawialiśmy na lekcji, nie będzie odrabiał zadań itd... to za nic w świecie się tego języka nie nauczy... Chęć do nauki,motywacja, powinna się znaleźć w Tobie...
Uwierz, że zapału mi nie brakuje. Niestety, już zbyt wiele razy rozbił się on o zupełny brak zaangażowania korepetytorów, którzy pracują na zasadzie "jak chcesz to zrób, jak nie chcesz to nie, mnie jest wszystko jedno". Nie ma co ukrywać, że przy natłoku zajęć, studiach i nauce kilku języków, w takich okolicznościach rzeczy z których nikt nas nie rozlicza siłą rzeczy są zaniedbywane - jednym z podstawowych zadań nauczyciela języka jest kontrola postępów w nauce, co niestety u prywatnych nauczycieli jest rzadkością.

pozdrawiam i w dalszym ciÄ…gu czekam na pomoc :)
Witam,
jaki jest Twój poziom francuskiego?
I zależy Ci na nauce gramatyki czy bardziej konwersacji?
Uczyłam się francuskiego przez trzy lata ze średnią intensywnością, potem miałam rok przerwy, sporo zapomniałam. Z gramatyki przerobiłam praktycznie wszystkie czasy, tryby warunkowe i mowę zależną plus różnego rodzaju pronoms itp, jednak wszystko to wymaga odświeżenia. Nie przerobiłam subjonctif. Poza tym mam bardzo ubogie słownictwo.
Znajomość czynna francuskiego praktycznie w tym momencie nie istnieje ze względu na rok przerwy, natomiast biernie rozumiem duzo, ale przede wszystkim czytajac (czytam artykuly na le monde, ale nie ukrywam, ze ogromnie pomaga mi w tym znajomosc hiszpanskiego).
Zależy mi na osiągnięciu płynności w mówieniu, ale chciałabym równomiernie połączyć konwersacje z nauką gramatyki. Mówię po angielsku i hiszpańsku oraz uczę się włoskiego, co znacznie pomaga mi we francuskim.
mój mail to [email]
pozdrawiam:)
jeśli chodzi o czasy, to ja nie mam już do tego cierpliwości...
Moge jedynie zaoferować pomoc w konwersacji i podszkoleniu akcentu (mam za soba dośc długi pobyt we Francji)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Brak wkładu własnego