Ciekawe ciekawostki francuskie ;)

Temat przeniesiony do archwium.
Heeeej:)

Mam do was pytanie.. oczywiscie logiczne jest to, że łatwiej jest się uczyć języka jeżeli Cie on zainteresuje;) (mnie osobiście interesuje francuski :P ) ale powiedzmy ze chciałbym zwiększyć motywacje;) i oto wchodzi ten temat;) Jak byłem młodszy w większości Ang nauczylem się oglądając angielski cartoon network:P i chodzi mi o to czy znacie jakies ciekawe seriale,bajki:P itd. itp. lub cokolwiek innego przez co wkreci mi się francuski jeszcze bardziej ;-)?
Hmm, myślę, że mógłby Ci się spodobać miniserial francuski "David Nolande" (jak dobrze poszukasz znadziesz coś o nim na forum). Ogólnie jest to serial sensacyjny, z bardzo dobrą obsadą, ciekawie zrealizowany, więc łączy przyjemne z pożytecznym - dobrą zabawę i naukę języka :)
Salut:) Ja oglądam na TV5 serial "Nos années pension", leci on w week-endy od 10.30 do 11:) Generalnie opowiada o grupce ados mieszkających w internacie, no i przeżywają różne młodzieńcze przygody;p Można nauczyć się la langue familière jak się ogląda ten serial:)
Potem, o 11 (te same dni tygodnia i kanał) jet krótki, kilkuminutowy program "Paroles de clips", gdzie puszczają franuskojęzyczne piosenki z tekstem na dole ekranu, co także pomaga w nauce słówek:)
A, w soboty przed 'Nos années pension" jest "C`est pas sorcier", emisja o charakterze raczej edukacyjnym i w zamyśle chyba przeznaczona dla dzieci, ale ja ją bardzo lubię;)) (Podobnie jak M.A.D- Mission, Aventure, Découverte w niedziele, przed "Nos années...")
Kiedyś na TV5 od 9 z minutami był taki fajny serial "Cédric", utrzymany w klimatach "Le Petit Nicolas",dla mnie po prostu genialny:D niestety, zdjęli go z anteny, a szkoda...
W dni powszednie od 6.30 jest "Télématin"-taka typowa telewizja śniadaniowa, ale bardzo, bardzo fajna:) Oglądam przed pójściem do szkoły:)
Jak mi się przypomni jeszcze jakieś fajne "cuś" en français, to napiszę:)
Bisous:**
Wielkie dzięki:) czekam na jeszcze jakies cieakwe propozycje:P a wszystki, które podaliscie do tej pory na pewno porównam i wybiore najlepsza:P! dzieki:D!
Jest też taki serial kryminalny "Cenral nuit" (oczywiście na TV5:)), ale jego godziny i dni emisji musisz sobie sprawdzić np. na www.tv5.org, bo nie przypominam ich sobie;p Ale oglądałam go kilka razy i tez polecam:) Jeżeli lubisz takie klimaty, oczywiście;)
Anne, za duzo ogladasz telewizje! ;
"W dni powszednie od 6.30 jest "Télématin"-taka typowa telewizja śniadaniowa, ale bardzo, bardzo fajna:) Oglądam przed pójściem do szkoły:)"
oj ;/
A ja o tej godzinie już na przystanku marznę ;o i zdecydowanie wolę posłuchać jakiejś francuskiej piosenki ;) to też sposób żeby się osłuchać ;D
Się uśmiałam, Caliméro;p
A piosenki to oczywiście też wspaniały sposób na osłuchanie się z francuskim:)NanArA, to o której Ty zaczynasz?:))
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia