tłumaczenie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! czy ktoś może spróbować przetłumaczyć:
L'image de la jeunesse française que donne ce texte ressemble-t-elle à celle que vous awvez de la jeunesse polonaise? Entre les jeunes Polonais et Français y a-t-il plus deresemblances ou de différences?
Czy obraz młodych we Francji przedstawiony w tym tekście przypomina obraz ludzi młodych w Polsce ? Czy między młodymi Polakami i Francuzami jest więcej podobieństw czy różnic ?
Witam! Mam problem opisaniem pewnego święta. Znam pojedyncze słowa ale to mało aby napisać pełne zdanie. Jeśli ktoś się podejmie przetłumaczenia mi pewnych zdań, będę bardzo wdzięczna. Oto one:
- 6 grudnia obchodzimy dzień Świętego Mikołaja.
- W tym dniu "Święty Mikołaj" przynosi dzieciom prezenty. Są to zabawki, słodycze, książki.
- Jeśli dzieci są niegrzeczne dostają ruzgę! *( Może też być że dostają patyk lub kij).
- Mikołaj ubrany jest w czerwony płaszcz i spodnie. Na głownie nosi czapkę. Ma czarne buty i pasek. Nosi okulary.
- Święty Mikołaj wchodzi do domu przez komin. Lata na reniferze.
- Prezenty zostawia przy kominku lub pod choinką.
- Święty Mikołaj kocha dzieci!
Będę bardzo wdzięczna za przetłumaczenie mi tego. Z góry bardzo dziękuję!;*
PS Mogą w tym być drobne, pojedyncze błędy, ponieważ sama pewnie bym tego nie napisała bezbłędnie:)
Le 6 décembre on fête saint Nicolas.
Ce jour, Saint Nicolas distribue des cadeaux aux enfants. Ce sont les jouets, les friandises, les livres.
Les enfants qui ne sont pas sages reçoivent un bâton de bois.
Il porte un manteau rouge, un pantalon et un bonnet. Il a des chaussures noirs et une ceinture. Il porte des lunettes.
Saint Nicolas entre dans les maisons par la cheminée et dépose les cadeaux devant la cheminée ou sous le sapin de Noël. Il se déplace sur un traîneau volant tiré par des rennes.
Il aime les enfants.
Dzięki goofy!!
Bardzo dziękuję!:)
A czy mogę jeszcze wiedzieć czy są tu jakieś drobne błędy o których wcześniej wspominałam? Jeśli tak, to w jakich słowach one się znajdują?:)
A czy przetłumaczysz mi jeszcze - nosi długą białą brodę.
Ja mam dopiero problem... muszę napisać pracę na 1[tel]słów, opisującą tylko i wyłącznie CHARAKTER jakiejś ciekawej osoby... Co robić? co napisać ?? ;(
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego